Data modyfikacji:

Rower, rolki czy longboard? Na czym stylowo jeździć po mieście?

Po co stać w korkach, skoro dzisiejsza infrastruktura dużych miast daje Ci tak wiele możliwości. Co więcej, nie jesteś zdany wyłącznie na duże i niepraktyczne rowery, gdyż gama niewielkich pojazdów miejskich jest coraz bogatsza. Na czym stylowo jeździć po mieście? Poznaj kilka idealnych patentów na krótkie dystanse.

Składany rower - wielki powrót składaka


Choć zwykły rower sprawdzi się w mieście doskonale, ma kilka wad. Po pierwsze, jesteś zdany na pozostawienie go przed miejscem pracy, centrum handlowym, mieszkaniem znajomego itd. Dobrej jakości zabezpieczenia rowerowe typu u-lock mogą zniechęcić drobnego złodzieja, ale na „profesjonalistach” nie robią wrażenia. Inna sprawa, że w momencie załamania pogody nie zawsze uda Ci się zmieścić z rowerem do autobusu lub tramwaju. Tutaj uwidaczniają się zalety składanego roweru, który możesz schować obok biurka w pracy lub bez problemu przetransportować w komunikacji miejskiej. Składany rower przyda Ci się także podczas wypadów za miasto. Zamiast montować nieporęczny bagażnik rowerowy, spakujesz go po prostu do samochodowego bagażnika.

Longboard – surfuj po ścieżkach rowerowych


Są większe i wygodniejsze od zwykłych deskorolek. Dzięki szerzej rozstawionym kółkom sama jazda jest zaś dużo łatwiejsza. Dużą zaletą longboardu jest bardzo intuicyjne manewrowanie, co z pewnością docenisz na coraz bardziej zatłoczonych ścieżkach rowerowych. Po opanowaniu podstaw ta bardzo modna deska wiernie posłuży Ci do stylowego poruszania się po mieście. Wspominaliśmy już o tym, że jazda na longboardzie jest przy tym widowiskowa? Wielkomiejski look gwarantowany.

Jeśli zwykła deska to dla Ciebie za mało, wybierz tę napędzaną silnikiem elektrycznym. Deskorolka longboard to wręcz esencja stylowego przemieszczania się po mieście. Przy okazji zapewni Ci sporą dawkę wrażeń, gdyż popularne deski elektryczne potrafią rozpędzić się nawet do 30 km/h. Zasięg? Kilkanaście kilometrów. Do miasta wystarczy.

Rolki – klasyka, która powróci


Nie da się ukryć, że w dobie elektrycznych pojazdów klasyczne rolki nieco trącą myszką. Nie oznacza to jednak, że masz z nich zrezygnować. Wręcz przeciwnie, jazda na rolkach to świetny sposób na aktywność fizyczną. Ich czas jest jeszcze przed nimi, bowiem to dopiero teraz, gdy masz do dyspozycji kilometry gładkich ścieżek rowerowych, jazda na rolkach jest naprawdę przyjemna. Wady rolek? Cóż, po przyjeździe do pracy lub wejściu do centrum handlowego czeka Cię mozolne przebieranie butów. Dla chcącego nie ma jednak rzeczy niemożliwych.

Hoverboard – balans ciała niezbędny


Chodzi nam o tę charakterystyczną deskę z dwoma kółkami po bokach. Ten hit prezentów komunijnych może okazać się świetnym sposobem na przemierzanie krótkich dystansów. Pod warunkiem, że opanujesz balans ciała, gdyż pierwszy kontakt z hoverboardem nigdy nie jest łatwy. Bez obaw, po kilku nieudanych próbach będziesz w stanie na niej nawet tańczyć. Choć hoverboard nie jest tak szybki jak longboard ani łatwy w użytkowaniu jak hulajnoga, ma całkiem sporo zwolenników. Pamiętaj jednak o tym, że po rozładowaniu baterii czeka Cię dźwiganie sporego ciężaru. 

Hulajnoga – łatwy sposób na szybkie poruszanie się po mieście


Zapomnij o tanich hulajnogach dla dzieci. W Internecie bez problemu znajdziesz duże i poważne hulajnogi dla dorosłych, na których nie będziesz wyglądać jak gimnazjalista. Te lepsze posiadają dodatkowo amortyzatory kół, dzięki czemu jazda po nierównej kostce brukowej jest znacznie przyjemniejsza. Największym plusem hulajnogi jest to, że nie musisz uczyć się na niej jeździć – każdy to potrafi. Coraz bardziej dostępne są też hulajnogi z napędem elektrycznym i jest to bardzo dobry konkurent dla roweru. Hulajnoga elektryczna rozwija od 20 km/h wzwyż, a więc więcej niż pełzający w korku samochód. Po dojeździe do pracy możesz ją zaś złożyć i schować do szafki. 

A jaki jest Twój ulubiony sposób na poruszanie się w miejskiej dżungli? Jeśli nie korzystałeś z powyższych sposobów, spróbuj koniecznie. Wypad na pocztę lub do sklepu może okazać się znacznie szybszy oraz przyjemniejszy. Nie wspominając już o tym, że każdy z powyższych pojazdów zapewni Ci przy okazji świetną rozrywkę i zachęci do wyjścia na miasto. To co, mała rundka po okolicy?