Data modyfikacji:

Smartfony Dual Sim - przydatna czy zbędna funkcja?


Telefony komórkowe a współczesność 

W dzisiejszych czasach wielu z nas nie może wyobrazić sobie życia bez telefonu komórkowego. Popularne Smartfony towarzyszą nam w każdym momencie naszego życia, czy jesteśmy w pracy czy na wyjeździe weekendowym lub wakacyjnym. Smartfony są również nieodłącznym atrybutem osób prowadzących działalności gospodarcze lub pracujących w tak zwanym "terenie" w charakterze przedstawicieli handlowych czy kierowców. Dla takich właśnie osób, które dodatkowo chcą w jedynym urządzeniu korzystać z numeru abonenckiego prywatnego oraz numeru służbowy, stworzone są telefony komórkowe wyposażone w technologię dual sim!

Technologia dualsim. Co to jest dual sim?

No właśnie co to jest technologia dual sim? dla osób bardziej zorientowanych w kwestiach nowych technologii na pewno jest to nie obce sformułowanie. Jednak nie wszyscy na bieżąco nadążają nad zmianami technologicznymi, dlatego warto powiedzieć sobie parę słów na temat tej technologii. A więc znana z wielu urządzeń typu smartfon technologia dualsim to nic innego jak technologia umożliwiająca korzystanie w jednym aparacie telefonicznym z dwóch kart sim na raz. Producenci aparatów telefonicznych zrobili ukłon w stronę współczesnych użytkowników telefonów komórkowych, którzy posiadają więcej niż jeden numer abonencki. Osoby zainteresowane takim rozwiązaniem w obecnych czasach po prostu muszą w momencie zakupu nowego telefonu komórkowego wybrać taki aparat który umożliwia zainstalowanie w nim dwóch kart sim. 

Dla kogo telefony komórkowe z dwoma numerami abonenckimi?

Osób zainteresowanych posiadaniem aparatu telefonicznego umożliwiającego korzystanie z dwóch numerów abonenckich jednocześnie jest multum. Jak wspomnieliśmy na wstępie są to na przykład osoby, które ze względu na wykonywaną pracę posiadają numer telefonu służbowy. Takie osoby dzięki takiemu rozwiązaniu nie muszą posiadać dwóch aparatów telefonicznych. Jednak czy jest to rozwiązanie jedynie dla ludzi biznesu? Niekoniecznie. Aktualnie nawet osoby prywatne są zainteresowane takim rozwiązaniem. Ze względu na dużą ilość operatorów świadczących usługi z zakresu telefonii komórkowej, osoby prywatne wykazują zainteresowanie posiadaniem numerów u różnych operatorów. Wynika to w dużej mierze z różnic w świadczonych usługach. Mamy tutaj na myśli sytuacje w których operator umożliwia rozmowy w obrębie swojej sieci po cenach promocyjnych, lub niejednokrotnie darmowo. Wówczas wykonując wiele połączeń z osobami mającymi numery abonenckie zarejestrowane u różnych operatorów, w celu zmniejszenia rachunków za rozmowy telefoniczne warto również posiadać numer u różnych operatorów. 

Czy telefony komórkowe umożliwiające zainstalowanie dwóch kart sim są droższe od "zwykłych" telefonów?

Aktualnie konkurencja na rynku telefonów komórkowych jest ogromna. Producentów telefonów komórkowych jest wielu, również jest wielu operatorów świadczących usługi z branży telekomunikacyjnej. Osoba zainteresowana zakupem telefonu, może dokonać zakupu w sklepie, za pośrednictwem internetowych portali aukcyjnych lub podpisując umową na świadczenie usług telekomunikacyjnych z operatorem telefonii komórkowej. Dodatkowo nawet wybierając opcję zakupu telefonu w momencie podpisania umowy z operatorem telekomunikacyjnym, również mamy możliwość wyboru aparatu telefonicznego. Dodatkowo wybór ten nie jest ograniczony do jednego producenta aparatów telefonicznych, tak więc mamy możliwość wyboru z wielu modeli aparatów od różnych producentów. Mając to wszystko na uwadze nie musimy martwić się, że cena aparatu telefonicznego obsługującego jednocześnie dwie karty sim będzie wyższa od ceny aparatu współpracującego z jedną kartą sim. W zdecydowanej większości ceny urządzeń są porównywalne i tylko od nas zależy jaki aparat telefoniczny zakupimy. 

Dwie karty w jednym telefonie, czy warto?

Smartfon umożliwiający wykorzystanie dwóch kart sim jednocześnie, czy jest to rozwiązanie przydatne czy zbędne? Na tak postawione pytanie każdy użytkownik aparatu telefonicznego sam powinien sobie odpowiedzieć, gdyż jest to kwestia indywidualnej oceny każdego z nas. Dla wielu posiadanie dwóch numerów abonenckich jest po prostu zbytkiem, natomiast dla innych jest koniecznością wynikającą na przykład z pełnionych obowiązków służbowych. Dlatego rozwiązanie takie wydaje się dla jednych funkcją niezastąpioną, natomiast dla innych osób może to być zbyteczne. Dlatego wybór telefonu i wykorzystanej w nim technologii powinien być rozpatrzony przez każdego kupującego indywidualnie.