Data modyfikacji:

Spodnie z lampasami - nowa elegancja czy kicz?

Pamiętasz popularne w latach 90. spodnie z lampasami? W następnej dekadzie stały się one synonimem tandety, ale w tym sezonie znów powracają na salony! Choć fascynacja lampasami widoczna jest przede wszystkim w modzie damskiej, to mężczyźni nie chcą pozostać w tyle i coraz chętniej wybierają ten typ spodni do codziennych stylizacji. Niemożliwe? A może warto przełamać stereotypy i pójść w lampasach do pracy?

Lampasy większości z nas mogą kojarzyć się z codziennym życiem w blokowiskach, siedzeniem na ławkach i dresiarzami. Co niektórzy lubili liczyć ilość pasków na tych dzisiejszych modnych spodniach męskich aby mieć pewność czy mają do czynienia z oryginalnym wyrobem (adidas – trzy paski). Jednakże tego typu pas z kolorowego materiału występuje także w mundurach wojskowych, a także policyjnych. Jego barwa oznaczała niegdyś przynależność do konkretnego pułku. Atłasowy lampas możemy również spotkać w spodniach od smokingu.  Tego typu spodnie stanowią kolejną odsłonę fascynacji subkulturą dresiarzy – po modzie na dresy i czapki z daszkiem.  Występują one zarówno w stylizacjach typowo sportowych, jak i bardziej eleganckich.  Specyficzny pas możemy spotkać w formie kwiatowych spodni, a także klasycznych czarnych z białym pasem. Czy tego typu połączenia są wskazane? Może spodnie z lampasami należałoby znów wrzucić znów do szafy i zapomnieć o nich?

Spodnie z lampasami i kapelusz?

Zanim definitywnie przekreślimy trend na lampasy, to spróbujmy bliżej przyjrzeć się tym spodniom i ułożyć z nich kilka stylizacji. Oczywiście w sklepach (i naszych szafach) najłatwiej znajdziemy tego typu modne spodnie męskie w wersji dresów. Ciekawą stylizacją będzie połączenie lampasów z ortalionową sportową kurtką, białym T-shirtem i...kapeluszem z szerokim rondem! Choć taki zestaw może być dość ekstrawagancki, to z całą pewnością wpisuje się w ogólnoświatowy trend. Wzorem z wybiegów mody moglibyśmy także połączyć sportowe spodnie z lampasami z czarnym golfem. Do takiej stylizacji należałoby dobrać czarne adidasy oraz kamelowy płaszcz.

Jeżeli niekoniecznie chcemy naśladować trendsetterów, to jedną z opcji wydaje się połączenie ciemnych spodni z lampasami z niebieską sportową koszulą oraz bezrękawnikiem męskim. Taka stylizacja idealnie sprawdzi się podczas cieplejszych jesiennych dni. Wbrew pozorom tego typu spodnie nie muszą być traktowane, jako część stroju sportowego. Równie dobrze modne spodnie męskie możemy zestawić z oryginalnymi bluzami. Ta część garderoby w ostatnim czasie zaczyna nabierać zupełnie nowego charakteru. Coraz częściej bluzy projektują znani artyści.

Lampasy i streatwear

Oczywiście najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem będzie łączenie pasów ze stylizacjami mody ulicznej. Spodnie z lampasami z całą pewnością dobrze sprawdzą się w połączeniu z bomberką, skórzaną kurtką, a także parką. Jeżeli chodzi o buty, to najwłaściwszym wyborem będzie obuwie sportowe. W mniej oczywistych zestawach moglibyśmy spróbować połączyć lampasy z czarnymi butami na traktorze. Materiałowe modne spodnie męskie możemy zestawić z casualową koszulą (np.jeansową) i zieloną bomberką męską. Inną propozycją będą jasne lampasy, wzorzysty sweter i pół eleganckie trzewiki męskie za kostkę.Niektórzy trendsetterzy przekonują, że tego typu modne spodnie męskie będą pasować także do marynarki. Idąc tym tropem, moglibyśmy połączyć ze sobą np. czarne spodnie z białymi lampasami,marynarkę sportową z łatami na łokciach i koszule z kratą vichy. Co uważacie o takiej stylizacji? Czy tego typu zestawy to już daleko idąca przesada? Zawsze można pójść w prostotę i do tego typu spodni z lampasami dobrać luźny dzianinowy sweter oraz czapkę z prostym daszkiem.

Tego typu modne spodnie męskie moglibyśmy także spróbować zestawić z płaszczem wojskowym (british coat), aby podkreślić militarny styl lampasów. Oczywiście tego typu stylizacje są dość ryzykowne, ale mogą dać zaskakująco dobry efekt. Do takiego zestawu należałoby dobrać jednokolorowy T-shirt lub koszulę. Co zaś tyczy się obuwia, to najlepszym rozwiązaniem będą  czarne buty za kostkę. Wbrew ogólnym tendencjom spodnie z lampasami niekoniecznie nadają się do smart casualowych stylizacji do pracy. Pomimo tego, lampasy mogą być wykorzystywane w ciekawych w zestawach na co dzień. Takiego rodzaju stylizacje z całą pewnością przykują wzrok przechodniów.