Data modyfikacji:

AirPods 1 vs AirPods 2. Czym się różnią słuchawki?

AirPods 1 vs AirPods 2 – taki dylemat ma wielu użytkowników poszukujących słuchawek bezprzewodowych do swojego iPhone’a, iPada czy komputera Mac. Czy pomiędzy modelami można zauważyć istotne różnice? Sprawdź!

airpods

Wygląd i funkcje

Słuchawki bezprzewodowe Apple AirPods zostały zaprojektowane z myślą o prostocie i wygodzie użytkowania. Pierwsza, jak i druga generacja tego modelu wygląda niemal identycznie. To konstrukcja douszna, która nie wymaga używania specjalnych gumek. Jedna słuchawka Apple AirPods 1 i 2 waży 4 gramy i ma wymiary 40,5 mm wysokości, 16,5 mm szerokości oraz 18 mm grubości. Etui ładujące jest niemal identyczne poza jednym szczegółem. Diody LED sygnalizujące o poziomie naładowania zostały umieszczone w przedniej części urządzenia. W poprzedniej generacji dioda znajdowała się wewnątrz. Poza tym mamy dokładnie takie same wymiary: 53,5 mm wysokości, 44,3 mm szerokości oraz 21,3 mm grubości. Etui ładujące waży 40 gramów.

Procesor i praca na baterii

Pierwsza generacja Apple AirPods otrzymała procesor Apple W1, natomiast w AirPods 2 pojawił się czip H1. Według producenta nowa wersja umożliwia o 1,5 raza szybsze łączenie z urządzeniami. Nowa jednostka wpływa na stabilność połączenia bezprzewodowego ze sprzętami Apple. Przełączanie pomiędzy iPhone’em oraz iPadem jest teraz dwukrotnie szybsze. Takie zmiany na pewno poprawiają komfort codziennego użytkowania.

W nowych AirPodsach zmienił się sposób wywoływania Siri. Do tej pory użytkownik musiał stuknąć na jedną ze słuchawek, aby wywołać asystentkę głosową. Teraz wystarczy wypowiedzieć komendę „Hey Siri”, a po dosłownie sekundzie będziemy mogli skorzystać z jej pomocy.

Praca na baterii AirPods 1 i AirPods 2 jest bardzo podobna. Różnice widać dopiero podczas rozmów telefonicznych. Pierwsza generacja oferuje 2 godziny pracy, natomiast druga pozwala na 3 godziny rozmów. Z etui ładującym można liczyć do 24 godzin działania. Sama jakość dźwięku słuchawek bezprzewodowych nie zmieniła się diametralnie, choć należy zaznaczyć, że AirPods 2 mają wyższy poziom głośności. Dźwięk jest również nieco bardziej wyrazisty i szczegółowy. Jednak podczas codziennego słuchania muzyki te zmiany nie zawsze będą aż tak mocno odczuwalne.

Cena

Dostępność słuchawek Apple AirPods pierwszej generacji jest bardzo ograniczona. W niektórych sklepach można dostać pojedyncze sztuki, które kosztują od 450 do około 550 złotych. Z dostępnością Apple AirPods 2 nie ma najmniejszego problemu. Słuchawki bezprzewodowe kupisz już za 599 złotych w oficjalnej dystrybucji.

AirPods 1 vs 2 – które słuchawki bezprzewodowe warto kupić?

Mogłoby się wydawać, że zmiany pomiędzy AirPods 1 a AirPods 2 są niewielkie. Drugą generację warto kupić ze względu na wydłużony czas pracy na baterii, a także nieco lepszą jakość dźwięku. Na korzyść AirPods 2 działa również fakt, że są dostępne praktycznie od ręki. Zakup tego modelu jest inwestycją na długi czas. Oczywiście Apple AirPods 1 również są znakomite i dla przeciętnego użytkownika będą w zupełności wystarczające. Jeżeli będziesz miał możliwość ich kupienia, to warto o tym pomyśleć!

Apple AirPods 1 – specyfikacja:

 • Ładowanie bezprzewodowe 
 • Czip W1 
 • Odtwarzanie muzyki do 5 godzin 
 • Praca na baterii podczas rozmów do 2 godzin 
 • Działanie baterii z etui ładującym do 24 godzin
 • Aktywowanie Siri za pomocą dotyku

Apple AirPods 2 – specyfikacja:

 • Ładowanie bezprzewodowe 
 • Czip H1 
 • Odtwarzanie muzyki do 5 godzin 
 • Praca na baterii podczas rozmów do 3 godzin 
 • Działanie baterii z etui ładującym do 24 godzin 
 • Aktywowanie Siri za pomocą komendy „Hey Siri”

Zdjęcie: Envato/Pressmaster