Data modyfikacji:

Co wybrać - Samsung czy iPhone?

Choć telefony iPhone wciąż cieszą się bardzo dużą popularnością, to jednak powoli - rzec można - odchodzą do słynnego "lamusa". Wszystko za sprawą Samsunga, który przebojem podbija rynek swoimi najnowszymi modelami. Nic dziwnego, bowiem niektóre z nich posiadają niepowtarzalne wręcz funkcje, których żaden iPhone nie posiada.

Podobnie jednak dzieje się, kiedy role zostaną odwrócone - dla wielu właścicieli telefonów to właśnie iPhone podbija ich serca za sprawą unikalności i charakteru. Słynne komórki tego typu wciąż wiodą prym, w szczególności wśród osób młodych. Jaki zatem wybrać telefon, tak aby nie żałować? Czym różni się iPhone od Samsunga i odwrotnie? Na który model postawić - Samsung czy iPhone?

Co lepsze iPhone czy Samsung?

Tak jak każdy ma inne zdanie, tak i każdy posiada odmienne preferencje co do telefonu, którymi się kieruje. Należy zatem zestawić ze sobą wszystkie najważniejsze informacje dotyczące obu urządzeń (tudzież firm), a także aplikacje, które one oferują.

Finalnie, porównanie ich umożliwi, a przede wszystkim znacznie ułatwi wybór odpowiedniego telefonu. Wszak wiadomo, że zakup komórki nie jest zadaniem prostym, a wybrany model będzie towarzyszył nam przez dłuższy czas, aniżeli zaledwie kilka miesięcy, a nawet tygodni. Dobór telefonu powinien być zatem odpowiednio przemyślany.

System operacyjny telefonu

W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad wyborem systemu operacyjnego telefonu. iPhone działa na systemie iOS, z kolei Samsung - na Androidzie. Pierwszy z nich jest stosunkowo nieznanym w Polsce, zaś Android to najpopularniejszy system nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie.

Mimo to, oba są oparte o potrzeby większości użytkowników. Oznacza to, że zarówno na telefon Samsung, jak iPhone można ściągnąć odpowiednie aplikacje, takie jak Facebook, Snapchat, a nawet Instagram (w przypadku osób medialnych).

Dodatkowo, oba posiadają wbudowane aplikacje typu dyktafon i są proste w obsłudze. Systemy zostały zaprojektowane tak, aby każdy mógł z nich korzystać - zarówno laik, jak i osoba bardziej doświadczona w ich obsłudze.

Przyszłość i rewolucja

Wiele osób decyduje się na kupno modelu smartfona, który jest stosunkowo najmłodszy na rynku. Oznacza to bowiem, że posiada on najnowsze aplikacje oraz rewolucyjne rozwiązania, dzięki czemu urządzenie to jest synonimem najwyższej jakości.

Podobnie jest właśnie telefonem Samsung S8, który zaledwie dwanaście miesięcy po premierze swojego poprzednika pojawił się na rynku i przebojem podbił serca wielu miłośników dobrych modeli smartfonów. Tym samym, Samsung Galaxy S8 to zupełnie nowy poziom. Jest on telefonem wprost z przyszłości za sprawą futurystycznego kształtu oraz bardzo dużego panelu, który obejmuje niemal całą powierzchnię. 

Podobnie jest z telefonami iPhone, w tym iPhone X. Posiada on ekran o 5.8 cala, a jego kształt jest podobny do Samsunga S8 za sprawą lekko zaokrąglonych rogów. Te jednak nie wychodzą poza schemat, a ekran zatrzymuje się - w pewnym sensie - na jednej płaszczyźnie.

Niemniej jednak, iPhone X ma za zadanie kontrastować z otoczeniem, a zarazem jak najlepiej odzwierciedlać rzeczywistość. Telefon ten dodatkowo można ładować bezprzewodowo, a ponadto jest on odporny na pył oraz wodę. W jego produkcji użyto nierdzewną stal chirurgiczną oraz jedno z najmocniejszych szkieł dostępnych na rynku.

Jeśli zatem ktoś poszukuje telefonów rodem z przyszłości, warto wybrać spośród tych dwóch, bowiem to właśnie one doskonale odzwierciedlają to, co nas czeka za kilka, a nawet kilkanaście lat. Zarówno Samsung, jak i iPhone wychodzą naprzeciw oczekiwaniom większości osób i pokazują wszystko, co najlepsze. Należy jednak określić własne preferencje, tak aby wybrać najlepszy dla siebie model.

Pojedynek na popularność

Coraz częściej zachęca się potencjalnych zainteresowanych zakupem nowego telefonu do Samsunga Galaxy S8. Nic dziwnego, bowiem różni się on znacząco od iPhone'a X, jednak nie oznacza to, że jest najlepszy pod każdym względem. iPhone numer dziesięć jest z cała pewnością polecany osobom, które traktują swój smartfon jako aparat.

Co więcej - nie oznacza to jedynie zdjęć typu selfie, ale między innymi zdjęć portretowych, seryjnych, panoramicznych i tym podobne. iPhone ten umożliwia robienie fotografii najwyższej jakości w każdym calu. Otóż, posiada on liczne wbudowane funkcje, pozwalające stworzyć zdjęcia profesjonalne.

W przypadku aparatu przedniego istnieje możliwość wykonania fotografii z rozmazanym tłem, tak jak za sprawą lustrzanek cyfrowych oraz w profesjonalnych studiach fotograficznych właśnie.

Czym się różni iPhone 8 od iPhone X?

Wielu użytkowników, tudzież zwolenników iPhone'ów decydują się na dwa modele - iPhone 8, bądź też iPhone 10. Oba jednak miały swoją premierę dokładnie w 2017 roku. Co więcej - oba są smartfonami flagowymi i działają na dokładnie tym samym systemie operacyjnym, iOS 11. Czymże się różnią się między sobą?

Otóż, podstawowe różnice tkwią w najważniejszym elemencie każdego smartfona. Pierwszy z nich posiada nieco mniejszy ekran, który wynosi 4.7 cali, zaś przekątna iPhone'a dziesięć to dokładnie 5.8 cali. Rozdzielczość ekranu prezentuje się kolejno 1334 x 750 oraz 2436 x 1125, a rodzaje matrycy to IPS LCD (True Tone dla "ósemki") oraz OLED (dla "dziesiątki"). Oba modele nie obsługują żadnych kart microSD, zaś maksymalna pamięć operacyjna większa jest w telefonie iPhone 10, bowiem wynosi 3 GB RAM. W iPhone 8 to 2 GB RAM.

Różnicy doszukiwać można się również między innymi w nawigacjach satelitarnych. "Ósemka" korzysta z GPS/A-GPS/GLONASS/BDS, a "dziesiątka" - GPS, A-GPS, Glonass, BeiDou. Istnieje także drobny szczegół wagowy, który w tym przypadku przechyla się na stronę iPhone 8. Jego waga wynosi 148 gram, w trakcie gdy drugiego modelu jest to 174 gramy.

iPhone 10 jest także znacznie droższy od swojego poprzednika. Pierwszy z nich kosztuje około tysiąca dolarów (w USA), a w Polsce jego cena wynosi 4 979 złotych. Drugi zaś można zakupić już od dokładnie 3 479 złotych, czyli siedemset dolarów. 

Wybierając zatem "ósemkę", można śmiało powiedzieć, że różnica między tymi modelami to co najmniej tysiąc złotych.