Data publikacji:

Jak się przebrać na imprezę karnawałową i dalej wyglądać jak facet?

Planujesz ze znajomymi imprezę karnawałową i zamierzasz podbić ją wyjątkowym strojem? Uważaj, by nie przesadzić. Owszem, liczy się przede wszystkim dobra zabawa, a odrobina szaleństwa jest wręcz wskazana, łatwo popaść w śmieszność. Jak można się domyślić, nie wpłynie to dobrze na twój wizerunek. Jak się przebrać na imprezę karnawałową, by uniknąć żenady?

Niech strój będzie żartem, nie Ty

Cała sztuka w przygotowaniu przebrania na imprezę karnawałową tkwi w dobrym żarcie sytuacyjnym. Możesz przebrać się za postać, która jest częstym motywem Waszych żartów, bohatera ulubionego filmu czy kogoś mocno kontrastującego z Twoim charakterem. Dobrym żartem będzie więc, jeśli będąc policjantem przebierzesz się za złodzieja, zaś jeśli jesteś łysy, pojaw się na imprezie w bujnym afro.

Chodzi o to, by śmiano się z żartu sytuacyjnego, nie z Ciebie. Wygłupianie się lub sięganie po nazbyt kontrowersyjne tematy może postawić Cię w złym świetle, zwłaszcza wśród nieznajomych. Wchodzenie w rolę to część karnawałowej zabawy, jednak tutaj po raz kolejny umiar jest zdecydowanie wskazany.

Wybierz męskie wzorce

Kto powiedział, że w przebraniu na imprezę karnawałową nie możesz wyglądać męsko? Zamiast strojów typowych dla dzieci, czyli zwierząt, drzewek lub postaci z bajek, wybierz strój kojarzący się z męskością. Z odrobiną samozaparcia uda Ci się wszak stworzyć, kupić lub wypożyczyć kostium gladiatora, pirata, kowboja, szkota, matadora czy Elvisa Presleya. To z jednej strony sprawne włączenie się do karnawałowej zabawy, z drugiej zaś zachowanie odrobiny samczego wizerunku.

Dzięki temu męskiemu pierwiastkowi nie przylgnie do Ciebie łatka dowcipnisia, z którego można do woli dworować. Bardzo trudno ją czasem zerwać i może przylgnąć do Ciebie na długie lata. Gwarantujemy, że po kilkukrotnym nabijaniu się z Twojego stroju szybko przestanie Cię to śmieszyć. Będąc przebranym za kowboja, możesz szybko urwać próby naigrawania się wykorzystując do tego graną przez siebie rolę.

To zdecydowanie nie jest dobry pomysł

Choć dla wielu mężczyzn wciąż wydaje się to pomysłem odkrywczym i do cna zabawnym, przebieranie się za kobiece postaci w większości przypadków budzi jedynie uśmiech politowania. Nie ma znaczenia, czy przebierzesz się za wróżkę ze Shreka, zakonnicę lub gladiatorkę, żart ten może śmieszyć jedynie przez kilka minut. A pamiętaj, że w stroju tym będziesz musiał spędzić kolejnych kilka godzin.

Kolejne ryzyko w związku z przebraniem się za kobietę lub inne zawstydzające przebranie dla mężczyzny, tkwi w dzisiejszej technologii. Dawniej, gdy telefony były wyposażone w aparat, odrobina żenady nie była niczym groźnym. W dobie portali społecznościowych wrzucenie tego typu zdjęcia do Internetu może Cię nie tylko ośmieszyć, ale wręcz przysporzyć kłopotów np. w pracy. Pamiętaj, że jak coś trafia do Internetu, może już z niego nie zniknąć, o czym najdobitniej przekonała się amerykańska aktorka, Barbra Streisand.

Ustalcie wspólny motyw przewodni

Być może ograniczy to najbardziej kreatywnych twórców, jednak dobrym pomysłem jest zorganizowanie balu karnawałowego z konkretnym motywem przewodnim. Konkurs na najlepsze przebranie nie musi wszak opierać się na zaskakiwaniu śmieszność, a najlepszym oddaniu ducha motywu imprezy czy dbałości o szczegóły. Impreza karnawałowa przygotowana ze stylem może być równie szampańska i niezapomniana, co ta z lekkim elementem przaśności. I takiej zabawy Ci życzymy!
Autorka: Szymon Sonik