Data modyfikacji:

Jaki GPS kupić do samochodu?


Lokalizator GPS do samochodu to najlepszy sposób, aby zabezpieczyć pojazd przed ewentualną kradzieżą. To niewielkie urządzenie pozwala na określenie bardzo dokładnego położenia, a co za tym idzie, szybkiego odnalezienia sprawcy kradzieży. Podpowiadamy, jaki GPS kupić do samochodu.
telefon

Jak działa GPS do samochodu?


Mogłoby się wydawać, że lokalizatory GPS są zarezerwowane wyłącznie dla posiadaczy luksusowych pojazdów. Na szczęście w sklepach bez problemu znajdziemy urządzenia wyposażone w nadajnik GPS, które pozwolą zlokalizować niemal każdy pojazd. Tego typu urządzenia są przeznaczone dla posiadaczy samochodów wyprodukowanych po 2000 roku. Do podłączenia lokalizatora niezbędne jest gniazdo OBD II, które w pojazdach jest stosowane od mniej więcej 2002 roku. Wystarczy wpiąć lokalizator do portu i gotowe.

Lokalizatory GPS do śledzenia samochodu mają również slot na kartę SIM, co pozwala na połączenie z internetem. W ten sposób masz możliwość uruchomienia dedykowanej aplikacji i sprawdzania na bieżąco położenia samochodu. Konfiguracja lokalizatora GPS nie jest trudna i każdy bez większego problemu poradzi sobie z jego obsługą.

Niektóre lokalizatory GPS mają zasilanie bateryjne. Dzięki temu podłączysz urządzenie w miejscu, gdzie potencjalny złodziej nie będzie mógł go znaleźć. To dobre rozwiązanie, jednak trzeba liczyć się z tym, że po pewnym czasie lokalizator może przestać działać. Rozwiązaniem jest specjalna przetwornica, która zapewni stały dostęp do energii.

Czy warto kupić lokalizator GPS do samochodu?


Lokalizator GPS do samochodu to bardzo dobry wybór zarówno do użytku domowego, jak i firm. Cena tego typu sprzętu nie jest wygórowana i sięga kilkuset złotych. Wszystko tak naprawdę zależy od modelu. Najprostsze lokalizatory GPS do samochodu kosztują około 200-300 złotych. Lokalizator z dedykowaną aplikacją umożliwi sprawdzanie położenia pojazdu i szybką reakcję w razie jego kradzieży. Taki zakup jest wręcz obowiązkowy dla kierowców, którzy chcą zabezpieczyć swój pojazd.

Polecane lokalizatory GPS do samochodu


Blow lokalizator GPS Tracker CCTR 800+

Lokalizator GPS firmy Blow charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami, a także akumulatorem o pojemności 6000 mAh, który w trybie czuwania wytrzymuje nawet 65 dni. W razie potrzeby możemy skorzystać ze znajdującej się w zestawie przetwornicy zasilającej lokalizator. Slot na kartę SIM umożliwia połączenie z internetem. Dedykowana aplikacja na systemy iOS i Android umożliwia błyskawiczne uzyskanie dostępu do lokalizacji pojazdu. Sprzęt korzysta ponadto z funkcji LBS, która w przypadku utraty sygnału GPS lokalizuje poprzez stacje bazowe sieci komórkowej. Dokładność wynosi od 30 do 150 metrów, co jest dobrym wynikiem.
lokalizator gps
Locon BA.02

Niedrogi lokalizator samochodu korzysta ze sprawdzonych rozwiązań, gwarantujących pełne bezpieczeństwo. Moduł GPS i GSM umożliwiają połączenie się z zewnętrznymi serwerami, a następnie namierzenie pojazdu za pośrednictwem dedykowanej aplikacji. Instalacja urządzenia jest bardzo prosta. Wystarczy podłączyć lokalizator do złącza OBD II i gotowe. Oprócz funkcji lokalizacji znajdziemy w tym modelu historię przejazdów, powiadomienie o nagłej zmianie lokalizacji, a także alerty o przekroczeniu prędkości. Za około 250 złotych to bardzo dobry wybór!
GPS Teltonika FMB920

Ten lokalizator GPS wymaga montażu w warsztacie samochodowym, jednak ma to swoje plusy. Usunięcie urządzenia z pojazdu przez potencjalnego złodzieja będzie trudne, dlatego bez kłopotu namierzysz swój pojazd. Urządzenie ma stałe połączenie z internetem, co jest zasługą slotu na kartę SIM. Urządzenie ma również alarm kradzieżowy z mapą, a także system wykrywania kolizji. To dobry wybór dla nieco bardziej wymagających użytkowników.
Autor: Bartłomiej Mazurek