Zastanawiając się, jaki generator ozonu do samochodu będzie najlepszy, należy wziąć pod uwagę dwa aspekty: metodę wytwarzania ozonu oraz wydajność urządzenia.
Od sposobu, w jaki urządzenie wytwarza ozon, zależy bezpieczeństwo stosowania generatora. Na rynku dostępne są między innymi ozonatory kwarcowe oraz modele oparte na technologii płytek ceramicznych. Obydwa rodzaje urządzeń są bardzo skuteczne, jednak te drugie wytwarzają podczas pracy wielotlenki azotu, z których z czasem powstaje kwas azotawy, który ma negatywny wpływ na znajdującą się w aucie elektronikę oraz barwniki w tworzywach.
Ważne jest także zwrócenie uwagi na ilość ozonu wytwarzaną przez urządzenie, czyli jego minimalną wydajność.
Warto wybierać urządzenia, w których wynosi ona przynajmniej 5000 mg (czyli 5 g) na godzinę. Jest to istotne, ponieważ wytwarzany ozon cały czas się rozpada. Dla uzyskania odpowiedniego efektu konieczne jest więc zachowanie równowagi między ozonem wytworzonym a tym, który uległ rozpadowi.
Niższa wydajność oznacza zazwyczaj dłuższy czas pracy urządzenia konieczny do uzyskania zadowalających rezultatów ozonowania. W przypadku ozonatorów o szczególnie niskiej wydajności efekt ich działania może się także okazać krótkotrwały; może się to również wiązać z pozostawieniem części szkodliwych patogenów oraz cząsteczek zapachowych wewnątrz samochodu.
Podsumowując, przed zakupieniem konkretnego modelu ozonatora do domu i do samochodu konieczne jest sprawdzenie, w jakiej technologii został on wykonany, jak również, ile ozonu jest w stanie wytworzyć w ciągu godziny. Warto porównać różne urządzenia, na przykład za pomocą Ceneo.pl, co pozwoli dobrać najlepsze urządzenie do indywidualnych potrzeb.