Dodatkowe czynniki, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze felg
Jakie inne elementy są istotne dla nas podczas kupna felg do naszego samochodu? Gdy rozmiar felg mamy znany, czas na weryfikację rozstawu śrub. Na szczęście jest to pomiar tak wystandaryzowany, że dopasowany rozmiar samej felgi zapewni nam odpowiedni rozstaw śrub. Zły pomiar i nieudany zakup felg uniemożliwi nam ich montaż, ze względu na różnicę właśnie w rozstawie śrub.
Kolejny czynnik to odsadzenie felgi. Co to za parametr? Mówi on nam, jaka jest odległość powierzchni montażu od geometrycznego środka felgi. W instrukcji modelu naszego pojazdu z pewnością znajdziemy informację o dopuszczalnym offsecie, który stanowi wartość odsadzenia felgi. Dobry wybór felgi zapewni nam prawidłowe położenie całego koła w nadkolu, co ma bezpośredni wpływ na komfort, jak i bezpieczeństwo jazdy.
Wspomnimy tylko jeszcze o średnicy otworu centralnego, która podawana jest w milimetrach. Wartość ta wpływa na idealne wycentrowanie felgi. Jeśli dobierzemy felgę o wartości innej, niż pożądana, z powodzeniem możemy udać się do serwisu, w którym specjaliści zastosują pierścień centrujący, redukujący różnicę pomiędzy otworem centralnym.
Cena felg
Ile kosztują felgi? Najtańsze felgi stalowe to dla nas wydatek nie większy niż 200 złotych. Warto jednak mieć świadomość, że tego typu felgi nie posłużą nam zbyt długo i w niedługim czasie będziemy musieli powtórzyć nasz zakup. Warto postawić na trochę droższe felgi aluminiowe, które dostać możemy już za 300 złotych.
Im droższe felgi dobrych, znanych producentów, tym większy komfort jazdy, lepszy wygląd całego samochodu i dłuższa żywotność danego elementu, co zminimalizuje ryzyko kolejnych wydatków. Oczywiście dla najbardziej wymagających klientów dostępne są wysokiej jakości felgi aluminiowe, których cena może wynieść nawet 3 do 5 tysięcy złotych. Nie mówiąc już o najbardziej prestiżowych produktach, których cena znacznie przekracza wartość 20 tysięcy złotych.