Krawat na każdą okazję: 5 podstawowych modeli

Wielu mężczyzn uważa krawaty za zło konieczne, ale nikt nie zaprzeczy, że ten dodatek jest niezbędny do osiągnięcia eleganckiego i reprezentacyjnego wyglądu. Wystarczy 5 modeli, by mieć pewność, że wypadniesz dobrze w każdej sytuacji. Czarny Gładki, czarny krawat będzie dobrze wyglądał dobrze z większością garniturów i tworzy ponadczasowy duet z białą koszulą. Współczesna moda podpowiada, by był wąski i matowy, choć na specjalne okazje możesz wybrać wersję z połyskiem. Unikaj zestawiania go z kolorowymi koszulami oraz jasnymi lub niebieskimi garniturami.
W paski Pasy to uniwersalny wzór na krawacie, który pomoże Ci nieco urozmaicić stonowany garnitur. Dobór barwy pozostaje kwestią gustu, ale pamiętaj, że wzór i tło powinny ze sobą kontrastować. Pasiasty krawat możesz nosić również do prążkowanych garniturów, ale pod warunkiem, że deseń na „zwisie” będzie wyrazisty, a ten na spodniach i marynarce - dyskretny.
W groszki Groszki to kolejny, uniwersalny wzór, który pozwala przykuć uwagę do klatki piersiowej. Poszukując takiego krawata od razu odrzuć modele w krzykliwe kropki - zamiast nich postaw na drobne groszki ułożone symetrycznie i w dużych odstępach, najlepiej jasne na ciemnym tle. Jeśli przestrzenie między elementami będą niewielkie, osoby patrzące na twój krawat mogą dostać oczopląsu.
W tarcze lub wzór paisley Krawat z wyraźnym wzorem przyda się przy mniej formalnych okazjach, które pozwalają na zabawę utartymi, modowymi konwencjami. Wzór paisley, czyli orientalny deseń składający się z misternie zdobionych elementów przypominających łzy, jest bardzo szykowny i pozwoli Ci się wyróżnić na przyjęciu. Krawat z motywem tarcz pasuje do stylizacji w stylu smart casual. Załóż go do koszuli i kardigana czy sportowej marynarki.
Wełniany Krawat uszyty z wełny lub grubszej dzianiny o wyraźnej fakturze jest mniej formalny i idealny na zimę. Taki model sprawdzi się w stylizacjach z garniturem z tweedu lub wełnianej flaneli, a także jako dodatek do koszuli i swetra w serek bądź kardigana.