Data modyfikacji:

Ładne perfumy męskie - jakie ładne męskie perfumy wybrać?

Perfumy, które wykorzystuje mężczyzna, mają za zadanie dopełnić jego wizerunek. Wybór odpowiednich perfum znacznie uatrakcyjnia nas, a także podkreśla naszą osobowość. Nie zawsze jednak znane i lubiane perfumy będą dobrze na nas leżały. Jak dobierać ładne perfumy męskie i na które marki zwrócić uwagę? Sprawdź ranking męskich perfum i wybierz zapach dla siebie.

ładne perfumy męskie

Czy męskie perfumy to istotny element stylizacji?

Męskie perfumy wcale nie odbiegają swoją popularnością od kobiecych odpowiedników. Prawdą jest, że wiele różni te dwa światy - opakowanie, zapach. Podobnie jednak jak kobiety, mężczyźni w poszukiwaniu tego jedynego zapachu nie powinni sugerować się jedynie ceną i popularnością marki. To gust jest najważniejszym doradcą, dzięki któremu będziemy w stanie wybrać ten produkt, który spełni nasze oczekiwania i będzie doskonale prezentować się na naszej skórze.

By perfumy męskie były integralną częścią nas i tego, co sobą reprezentujemy, należy je dobrać, biorąc pod uwagę charakter i osobowość mężczyzny. Na rynku mamy dostęp do tak wielu produktów, że z pewnością wybierzemy idealny dla siebie zapach z każdego możliwego gatunku, od tych bardzo intensywnych, po dyskretne.

W jaki sposób znaleźć perfumy dla siebie?

Jak znaleźć idealne perfumy dla siebie? Z pewnością nie dokonamy tego wyboru, siedząc przed ekranem laptopa i poszukując ciekawych okazji cenowych. W tym przypadku powinniśmy udać się do perfumerii lub drogerii w celu doświadczenia każdego pojedynczego zapachu. Z pewnością nie raz usłyszeliśmy, że dany produkt fenomenalnie pachnie. Czy powinniśmy się sugerować takimi opiniami? Mogą być one drogowskazem, jednak nie powinniśmy brać za pewnik tego, że zapach ten będzie się świetnie prezentować na naszej skórze.

Dlatego też, będąc w perfumerii, każdy zapach powinniśmy wypróbować właśnie na sobie. Jednak uważajmy na nadmierność w testowaniu! Kilka zapachów może się ze sobą zmieszać, tworząc nieprawdziwy obraz tego, jakie doznania oferują nam dane perfumy.

Wiadomo, że perfumy to prosty, a przez to często wykorzystywany pomysł na prezent. Dlatego też, wybierając produkt dla bliskiej nam osoby, nie powinniśmy sugerować się naszymi preferencjami, tylko skupić się na obdarowanej osobie, jej charakterze i osobowości. Tylko w ten sposób możemy mieć pewność, że trafimy z odpowiednim zapachem.

Jakie nuty zapachowe dominują w męskich perfumach?

W męskich zapachach próżno nam szukać słodyczy czy kwiatów. Ze względu na charakter kosmetyków męskich, powinniśmy szukać takich produktów, w których dominują zapachy drewna, piżma czy cedru.

Z powodzeniem możemy wybrać również takie produkty, w których znajdziemy zapachy wodne, skórzane czy nawet paprociowe. Inną kwestią jest nuta - głowy, serca i bazowa. Co oznaczają poszczególne nuty?

Każda z poszczególnych nut charakteryzuje się uwolnieniem aromatu po określonym czasie. Nuta bazowa to nuta, która utrzymuje się na skórze najdłużej i rozwija się w wolnym tempie. Nuta serca to nuta, która intensywnie daje o sobie znać już po pół godzinie. Najszybciej rozwija się nuta głowy, którą możemy wyczuć bezpośrednio po nałożeniu perfum, jednak ta nuta najszybciej zanika - już po pół godzinie.

Często producenci perfum w swoich opisach szczegółowo opisują, jakie zapachy uwalniają się w poszczególnych nutach. Jeśli zależy nam na konkretnym aromacie, powinniśmy z pewnością skupić się na tych perfumach, które mają najwięcej zapachów pasujących do naszego charakteru.

W jakich miejscach spryskać się perfumami?

By zakupione perfumy dostarczyły nam jak najwięcej satysfakcji, powinniśmy w przemyślany sposób wybierać miejsce, na które będziemy aplikować produkt. Większość osób ogranicza się do delikatnego spryskania szyi. Jest to oczywiście dobry punkt, jednak nie jedyny, a ograniczając się jedynie do niego, nie będziemy w stanie uzyskać maksymalnego potencjału naszych perfum.

Gdzie zatem jeszcze powinniśmy zaaplikować nasze perfumy? Między innymi za uszami, na zgięciach łokciowych oraz na nadgarstkach. A więc w miejscach, które są najcieplejsze ze względu na najbardziej wyczuwalne tętno. W takich miejscach produkt wchodzi w reakcję ze skórą, co powoduje najbardziej intensywne odczuwanie zapachowe. Co więcej, w takich miejscach nasze perfumy utrzymają się możliwie najdłużej.

Perfumy a woda toaletowa - czy jest jakaś różnica?/b>

Wielokrotnie możemy spotkać się z ofertami, które niekoniecznie zapewniają nam zakup ofert. Równie często spotykamy się z ofertami wód perfumowanych oraz wód toaletowych. Czym różnią się te produkty i dlaczego jedne są tańsze od drugich?

Woda toaletowa to produkt, który zawiera maksymalnie 10% olejków zapachowych przy maksymalnie 85% alkoholu. Jest to najtańszy wariant produktów perfumowanych. Kolejny wariant to woda perfumowana, która zawiera maksymalnie 15% olejków zapachowych. Dopiero przy zakupie perfum możemy mieć gwarancję stężenia olejków zapachowych na poziomie około 40%.

Dlatego też perfumy stanowią najdroższy z powyższych produktów. Często producenci oferują jedną markę produktu podzieloną właśnie na perfumy oraz wody perfumowane. Warto mieć na uwadze, że to nie te same produkty.

Przegląd kultowych produktów

Choć nasz wybór powinien być ściśle uzależniony od naszych gustów i preferencji, warto zwrócić uwagę na najpopularniejsze i najbardziej kultowe marki perfum. O jakich perfumach mowa?

Dior Sauvage - zgodnie z opinią wielu osób najlepiej pachnące perfumy męskie na świecie. Nuty korzenne i cytrusowe sprawiają, że perfumy pasują do większości mężczyzn.

Paco Rabanne 1 Million - nuta korzenna i cynamonowa to gwarancja intensywnego zapachu, który z czasem łagodnieje i interesuje każdego, kto jest w naszym pobliżu. Są to perfumy, który doskonale sprawdzają się zimą. Latem postaw na Paco Rabanne Invictus.

Hugo Boss Bottled - kolejny produkt, który z pewnością można uznać za perfumy uniwersalne i ponadczasowe. Wyrafinowana mieszanka nuty drzewa sandałowego, mahoniu oraz mchu dębowego sprawia, że są to perfumy pasujące do praktycznie każdego mężczyzny.

Autor: Norbert Rukowski