Lekcje tańca – czy warto?

Ty i taniec nie tworzycie raczej zgrabnego połączenia? Zawsze miałeś dwie lewe nogi i stroniłeś od popisów na środku parkietu? Zmień to i zapisz się na lekcje tańca. Dlaczego warto?

   Z tańcem jest jak ze śpiewem – tańczyć każdy może, trochę lepiej, trochę gorzej. Jeśli na parkiecie czujesz się jak drewno lub masz poczucie, że w tańcu wyglądasz śmiesznie, nie zniechęcaj się. Dzięki regularnym zajęciom tanecznym (najlepiej 2-3 razy w tygodniu), nabędziesz nowych umiejętności, które zaowocują wieloma korzyściami – zdrowotnymi, psychicznymi i społecznymi. Jeśli masz wątpliwości, przeczytaj argumenty przemawiające za zapisaniem się na lekcje tańca. Solo lub z partnerką.

Tańcz dla zdrowia

Taniec to przede wszystkim trzymanie odpowiedniej postawy i wykonywanie określonych ruchów, co pozytywnie odbija się na zmyśle równowagi oraz koordynacji, a także pomaga dbać o kręgosłup. Systematyczny taniec zwiększa wytrzymałość oraz siłę – w trakcie tańca mięśnie pokonują opór masy ciała tancerza, a najmocniej pracują przy podskokach czy podnoszeniu partnerki. Taniec jest też idealną formą aktywności fizycznej w przypadku, gdy masz kilka kilogramów za dużo lub chcesz wysmuklić sylwetkę i wzmocnić mięśnie oraz kości.

Pewność siebie

Wraz z nauką kolejnych kroków, będziesz czuł się coraz lepiej i swobodniej, a to pozwoli ci bardziej uwierzyć w siebie. Wyprostowana i wydłużona sylwetka również pozwoli ci poczuć się pewniej. Kiedy opanujesz poszczególne kroki, jak i cały układ z pewnością poczujesz sporą satysfakcję i będziesz z siebie dumny. Dodatkowo, idąc na imprezę ze znajomymi będziesz mógł ich zaskoczyć nowymi umiejętnościami, o które w życiu by cię nie podejrzewali.
Taniec wzmacnia i wysmukla sylwetkę. Na dodatek to świetny sposób na spędzanie czasu z ukochaną albo poznawanie nowych ludzi.

Sposób na odstresowanie

Taniec to ruch, a także emocje, dlatego świetnie sprawdzi się jako odstresowywacz. Dzięki lekcjom tańca znajdziesz odskocznię od stresującego dnia w pracy, na uczelni lub w domu, naładujesz baterie i poprawisz humor. 

Zaskocz partnerkę

Jeśli dotychczas stroniłeś od wyjść na imprezy taneczne, spędzałeś samotnie wieczór albo z zazdrością obserwowałeś swoją partnerkę w tańcu z innymi mężczyznami, to czas powiedzieć "dość". Zrób ukochanej miły prezent i zapisz Was na lekcje tańca w parze. Z pewnością będzie zachwycona salsą, bachatą czy tańcem użytkowym. Wspólne zajęcia to doskonały sposób na spędzenie ze sobą dodatkowej godziny. Po kilku zajęciach w końcu będziecie mogli razem brylować na parkiecie. Taniec poprzez to, że narzuca na tańczących konieczność stosowania ustalonych reguł, uczy także komunikacji, ogłady w grupie, panowania nad swoim ciałem oraz emocjami, co może korzystnie odbić się na waszym związku. Dodatkowo masz szansę poznać drugą połówkę z zupełnie nowej strony. 

Nowe znajomości

Lekcje tańca pozwalają zwiększyć krąg znajomości. Poznasz zupełnie nowych ludzi, bo w trakcie zajęć w parach często zmienia się partnerów. To świetna okazja do przełamiania nieśmiałości czy wyjścia ze skorupy. Jeśli wybierasz się na zajęcia bez partnerki, masz możliwość znalezienia osoby, z którą może cię połączyć nowa pasja i coś więcej. 

Inwestycja w przyszłość

W życiu jest kilka chwil, które na długo zapadają w pamięć. Takim niewątpliwie jest pierwszy taniec weselny. Jeśli więc planujesz ślub, a póki co daleko ci do króla parkietu, to dobry moment, aby zapisać się na lekcje tańca wraz z narzeczoną. Wystarczą 3-6 miesięcy, aby zaskoczyć gości weselnych szalonym disco, zmysłowym tangiem lub pięknym walcem wiedeńskim, a sobie i swojej przyszłej małżonce zapewnić niesamowite wspomnienia. Szeroki wybór akcesoriów tanecznych znajdziesz TUTAJ