Lisie Jamy: motocykle jak dzieła sztuki

W niewielkiej podkarpackiej wsi o wdzięcznej nazwie Lisie Jamy znajduje się pracownia Game Over Cyckles. Stare motocykle zdobywają tam nowe życie albo dają je nowym, niezwykłym maszynom, które podziwia cały świat. Przedstawiamy wyjątkowy biznes, który powstał z pasji i miłości do motocykli.
   
Jedyne w swoim rodzaju maszyny autorstwa Staszka Myszkowskiego można zobaczyć na okładkach pism na całym świecie, zagranicznych imprezach, koncertach, sesjach zdjęciowych czy imprezach specjalnych. Aż trudno uwierzyć, że wszystkie wychodzą z małego warsztatu w niewielkiej wsi. A jednak to prawda! W Lisich Jamach motocykle powstają w formie projektów, a następnie w wyniku długiej i żmudnej pracy z pracowni wyjeżdżają prawdziwe dzieła sztuki.

Jak to się zaczęło?

Bez wątpienia pracownia Game Over Cycles powstała w wyniku ogromnej pasji . Staszek Myszkowski już od drugiej klasy szkoły podstawowej interesował się motocyklami – rozkręcał i skręcał je ponownie, doprowadzał do używalności. Aby zarobić na swoją pasję wyjechał na 10 lat do Niemiec, aby powrócić w 2012 roku i otworzyć swoją firmę motocyklową. Zamknął się wtedy w warsztacie i stworzył swoją pierwszą maszynę: pięknie wystylizowanego choppera, który zdobył nagrodę publiczności podczas Bike Week 2012< - największej imprezy motocyklowej w Europie. Dzisiaj zdobi sufit krakowskiego Hard Rock Cafe.

Motocyklowe dzieła sztuki

Projekty są wynikiem niezwykłej wrażliwości artystycznej . Każdy ich szczegół jest z dokładnością zaplanowany, dzięki czemu spod jego rąk wyjechały takie maszyny jak: niesamowity trójkołowiec Batmana, futurystyczny „Behemoth Bike” czy jedyny w swoim rodzaju motocykl w całości ozdobiony tatuażami. „ Behemoth Bike” inspirowany jest maską, którą nosił Nergal teledysku do piosenki „Ov Fire of the Void”. Wokalista z chęcią objął patronat nad budową maszyny, a także pojawił się w warsztacie. Prezentacja „Behemotha” odbyła się na koncercie zespołu. W Lisich Jamach motocykle to prawdziwe dzieła sztuki.

Lisie Jamy: motocykle z Game Over Cycles to inspiracja dla młodych

W warsztacie Game Over Cycles uczniowie okolicznych szkół zawodowych mogą odbyć praktyki, jednak tylko ci z najlepszymi wynikami w nauce. Czas spędzony w pracowni to nie tylko przyuczenie do zawodu, ale przede wszystkim olbrzymia dawka motywacji oraz przykład na to, że będą nawet z niewielkiej wsi można robić to, co się kocha i realizować swoje marzenia. Marzysz o swoim motocyklu? Zajrzyj TUTAJ .