Data modyfikacji:

Jaka kamera samochodowa będzie najlepsza? Ranking wideorejestratorów

Podczas jazdy samochodem zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie. Niestety, wypadki się zdarzają i często nie mamy na to żadnego wpływu. Zdarza się jednak, że sytuacje bywają sporne, przez co ciężko od razu stwierdzić, która strona zawiniła. W takiej sytuacji doskonale sprawdzają się kamery samochodowe, rejestrujące każdy nasz ruch na drodze.

Ranking wideorejestratorów powstał na podstawie popularności danych modeli w serwisie Ceneo.pl oraz stosunku ceny do jakości. W zestawieniu znajdziecie urządzenia z różnej półki cenowej, dzięki czemu będziecie mogli dobrać odpowiednią kamerę samochodową do waszego budżetu.

Najlepiej kupić jest sprzęt droższy, bo zazwyczaj oferuje sporo dodatkowy funkcji oraz lepszą jakość obrazu, lecz i tańsze warianty potrafią spełnić oczekiwania użytkowników. Najważniejsze jest to, żeby można było zgrać wideo na zewnętrzną pamięć, które później może pełnić rolę dowodu w sprawie.

Ranking kamer samochodowych:

 • Vordon mCar
 • BlackVue DR900S-2CH
 • Mio MiVue 788
 • Xiaoyi Yi Dash
 • Xblitz Go SE
 • Navitel DVR R600
 • Navitel CMR300 Dual Parking
 • Viofo A129 GPS Dual
 • Overmax Camrod 6.2
 • Mio MiVue 792
 • Lamax Drive S5 Navi+

Vordon mCar

Zestaw Vordon mCar składa się z dwóch kamer samochodowych – tylnej oraz przedniej umieszczonej za eleganckim panelem z siedmiocalowym ekranem dotykowym.

Rozwiązanie to jest doskonałe dla osób, którym zależy na kamerze cofania, lecz nie mają jej wbudowanej w swoim pojeździe. Urządzenie Vordon posiada również zabezpieczenie materiałów filmowych, które można usunąć wyłącznie po podłączeniu sprzętu do komputera. 

BlackVue DR900S-2CH

Czas na segment premium. Kamera samochodowa BlackVue DR900S 2CH, która została stworzona z myślą o wymagających kierowcach poszukujących bezkompromisowych rozwiązań. Dysponuje optyką z absolutnie najwyższej półki. Przednia kamera została wyposażona w 8-megapikselową matrycę CMOS. Obiektyw gwarantuje szeroki kąt widzenia wynoszący 162 stopnie. Z tyłu zastosowano matrycę Sony Starvis o rozdzielczości 2-megapikseli.

Mio MiVue 788

Wideorejestrator firmy Mio, to niewielkie urządzenie o wielkich możliwościach. Oprócz nagrywania filmów w jakości Full HD, kamera samochodowa wykorzystuje ponadto niezwykle przydatny system ADAS. Polega on na zaawansowanym wspomaganiu kierowcy podczas jazdy, ostrzegając go przed możliwą kolizją, o opuszczeniu pasa ruchu, a nawet o zbytnim przemęczeniu.

Funkcje te mogą być bardzo przydatne dla osób, które dopiero zdały egzamin na prawo jazdy.

Xiaoyi Yi Dash

Kamera samochodowa Yi Dash jest idealnym dowodem na to, że tańsze nie zawsze znaczy gorsze. Urządzenie posiada szereg przydatnych funkcji, takich jak chociażby ADAS, możliwość nagrywania audio oraz zapisywania plików na zewnętrznej karcie MicroSD (do 65 GB).

Producent przygotował również specjalne oprogramowanie na smartfony, z pomocą którego można zarządzać materiałami nagranymi wideorejestratorem.

Xblitz Go SE

Sprzęt firmy Xblitz został wyposażony w sensor optyczny Sony IMX323, który doskonale radzi sobie z nagrywaniem nocnym. Nawet w miejscach pozbawionych dodatkowego oświetlenia, jakość materiałów stoi na bardzo wysokim poziomie.

Duża też w tym zasługa wbudowanych diod IR, które aktywują się automatycznie wraz z nadejściem nocy lub wjazdem do ciemnego tunelu.

Navitel DVR R600

Model DVR R600 to kolejny niezbyt drogi wideorejestrator, który powinien wystarczyć wam, jeżeli nie macie co do tego typu sprzętów zbyt dużych oczekiwań. Aczkolwiek nie oznacza to, że urządzenie Navitela jest słabe.

Wręcz przeciwnie, obraz jest wyraźny, a dzięki szerokokątnemu obiektywowi można nagrywać materiały w ujęciu panoramicznym. Maksymalna pojemność kart zewnętrznych wynosi aż 256 GB.

Navitel CMR300 Dual Parking

Nietypowa kamera samochodowa, która została wbudowana w lusterko tylne, co jest naprawdę świetnym rozwiązaniem. W ten sposób nie montujemy na przedniej szybie dodatkowego urządzenia, które ograniczałoby widok. Navitel CMR300 Dual Parking oferuje również całkiem niezłe parametry – obraz rejestrowany jest w jakości Full HD (30 klatek na sekundę).

Viofo A129 GPS Dual

Wideorejestrator firmy Viofo to urządzenie z górnej półki cenowej. W tym przypadku wysoki koszt jest w pełni uzasadniony, ponieważ model A129 został wykonany z materiałów najwyższej jakości i posiada funkcje charakterystyczne dla high-endowych sprzętów.

Zdecydowanie najważniejszym elementem kamerki jest zasilanie kondensatorem, który jest zdecydowanie lepszy od tradycyjnych akumulatorów wykorzystywanych przez konkurencję

Overmax Camrod 6.2

Overmax Camrod 6.2 to zestaw dwóch kamer samochodowych – tylnej oraz przedniej. Z racji tego, że jest to stosunkowo tani model, tylny wideorejestrator służy zaledwie za dodatek, a jakość jego nagrań nie prezentuje się tak dobrze, jak przy wcześniej opisywanym Vordon mCar.

Mimo to, kamera umieszczona przy tablicy rejestracyjnej może być przydatna, kiedy ktoś przypadkowo uderzy w samochód podczas parkowania i postanowi odjechać z miejsca zdarzenia.

Mio MiVue 792

Producent przygotowując kamerę samochodową MiVue 792 wykorzystał sensor optyczny Starvis CMOS, który opracowało Sony. Umożliwia on nagrywanie materiałów filmowych w rozdzielczości Full HD 1080p z płynnością do sześćdziesięciu klatek na sekundę.

Sensor idealnie nadaje się również do nocnej jazdy, ponieważ dzięki wysokiemu zakresowi podczerwieni działa niczym noktowizor. W ten sposób nie będziecie musieli się martwić o to, że podczas wieczornej stłuczki nie nagracie tablicy rejestracyjnej sprawcy wypadku.

Lamax Drive S5 Navi+

Lamax Drive S5 Navi+ to połączenie tylnej kamery z wideorejestratorem wbudowanym w lusterko. Sprzęt firmy Lamax posiada wbudowaną technologię G-sensor, która zabezpiecza nagrania przed utratą w chwili wypadku.

Obraz sprzed kolizji jest zapisywany na karcie pamięci i nie można go przypadkowo nadpisać. Dzięki temu możecie być spokojni o to, że nie utracicie materiałów dowodowych.