Podniesione i podkręcone: Pompadour, fryzura sezonu

Choć została wylansowana przez kobietę, kochankę Ludwika VX Madame de Pompadour, fryzura sprawdza się również w męskim wydaniu. Współczesny styl pompadour wybrało wiele gwiazd, w tym Justin Timberlake, David Beckham czy Bruno Mars. Klasyczna fryzura pompadour polega na podniesieniu i zaczesaniu do tyłu włosów znajdujących się z przodu twarzy oraz wygładzeniu boków. Efektem powinien być „czub” tuż nad czołem, którego wielkość zależy od długości włosów, ich faktury, a także zastosowanych kosmetyków.
Choć w pierwszej chwili wydaje się ekstrawagancki, jednak pompadour jest w uniwersalny, gdyż pasuje do wszystkich kształtów twarzy, a także jest odpowiedni na wiele okazji. W klasycznej wersji fryzury boki są skrócone w stosunku do góry, ale nie na tyle, by spod nich widoczna była skóra. Skracanie włosów można skończyć na wysokości uszu, ale też wyżej, by czub był lepiej wyeksponowany.
W wersji bardzie radykalnej pompadour wymaga znacznie krótszego wycięcia boków, najlepiej tuż przy skórze, by stworzyć kontrast między czubem a resztą fryzury. Taki look podkreśla kształt twarzy i może ją wymodelować. Jeśli jest okrągła, przyda się duży czub, który optycznie ją wydłuży i wysmukli, natomiast przy szerokiej lepiej ograniczyć wysokość włosów nad czołem i pozostawić nieco więcej kosmyków wokół twarzy. Ostateczny kształt fryzury najlepiej skonsultować z zaufanym fryzjerem.
By utrzymać fryzurę w ryzach, przydadzą się kosmetyki, takie jak pomada nadająca połysk, guma do włosów zdolna utrzymać kształt czuba, a także talk lub puder zwiększający objętość, który dodaje włosom struktury.
co najlepiej nawilża skórę twarzy

Co najlepiej nawilża skórę twarzy?

2021-12-20
Jeszcze w latach 90. XX wieku sektor kosmetyków dla mężczyzn w zasadzie ograniczał się do minimum produktów, a sama pielęgnacja męskiej cery była zjawiskiem niekoniecznie postrzeganym w sposób pozytywny. Mężczyzna dbający o wygląd mógł być odbierany jako niezbyt męski. Z czasem jednak odrzucono przestarzały stereotyp i dzisiaj panowie mogą cieszyć się pełną gamą super kosmetyków do pielęgnacji cery. Światowe i krajowe marki proponują rozmaite produkty - sprawdź, które będą dla ciebie najlepsze!
zarost męski

Zarost męski – jak dbać o zarost męski?

2021-12-25
Aby zarost męski prezentował się efektownie i wyglądał zdrowo, należy odpowiednio o niego dbać. Jak? Przeczytaj poniższy poradnik, a dowiesz się, o czym warto pamiętać. Poznasz techniki odpowiedniego przycinania brody i lekkiego zarostu, dowiesz się, jakie kosmetyki kupić do jego pielęgnacji oraz jakie nawyki wprowadzić. Zapraszamy do lektury!
jak czesać brodę

Jak czesać brodę?

2021-12-30
Każdy mężczyzna, który marzy o bujnej brodzie, musi mieć świadomość, że nie wystarczy ją po prostu mieć. Podobnie jak w przypadku włosów na głowie, o brodę również musimy dbać, by była ona ładna i estetycznie wyglądała. Podpowiadamy, w jaki sposób czesać brodę, by była ona naszą wizytówką, a nie utrapieniem.
platynowe włosy męskie

Platynowe włosy męskie. Jak uzyskać modny kolor?

2022-01-05
Platynowe włosy męskie to coraz częstszy wybór mężczyzn decydujących się na farbowanie włosów. Kolor ten jest jednak dość wymagający i trzeba mu poświęcić więcej uwagi, żeby uzyskać pożądany efekt; szczególnie jeśli natura obdarzyła faceta ciemną czupryną. Jak uzyskać platynowe włosy? Komu pasuje taki kolor? O czym należy pamiętać podczas farbowania? Jak utrzymać platynowe włosy? Sprawdź odpowiedzi poniżej!