NAJLEPSZE MASZYNKI DO GOLENIA - RANKING

Test maszynek do golenia: które są najlepsze?

Nie wiesz, jakie maszynki do golenia wybrać z naszego rankingu? Pomożemy ci znaleźć sprzęt, dzięki któremu bez problemu poradzisz sobie z mniejszym lub większym zarostem. Pod lupę wzięliśmy rozmaite modele dostępne na rynku:

  • jednorazowe maszynki do golenia,
  • maszynki do golenia z wydłużoną rączką,
  • maszynki do golenia z otwartą głowicą,
  • maszynki do golenia na wkłady,
  • maszynki do golenia na żyletki,
  • brzytwy,
  • elektryczne maszynki do golenia,
  • trymery.
Ranking najlepszych maszynek do golenia - na skróty: Jednorazowe | Na wkłady | Na żyletki | Elektryczne | Trymery

NAJLEPSZA MASZYNKA JEDNORAZOWA

Jednorazowe maszynki do golenia to tanie i łatwo dostępne produkty, które nie mogą narzekać na brak popularności. Ich cena jest zachęcająca – wiele z nich kosztuje już od kilku lub kilkunastu złotych. Warto jednak pamiętać, że w przypadku jednorazówek rączka jest na stałe połączona z ostrzem. Gdy ulegnie ono stępieniu, należy wymienić całość na nowy produkt. Aby zaoszczędzić na zakupie, warto polować na ekonomiczne opakowania po kilkanaście jednorazówek.

Najlepsze maszynki do golenia jednorazowe - ranking

Poniżej znajdziesz aż 12 najlepszych maszynek jednorazowych do golenia. To propozycje, które cieszą się największą popularnością wśród użytkowników Ceneo.pl.

 Najlepsze maszynki do golenia z wydłużoną rączką

Cenisz komfort i pewny chwyt? W takim razie z pewnością zainteresuje cię ranking maszynek do golenia z wydłużoną rączką. Dzięki nim już nigdy więcej nie będziesz się martwić o przypadkowe wyślizgnięcie się akcesorium z ręki i zacięcia.

Najlepsze maszynki do golenia z otwartą głowicą

Modele z otwartą głowicą, czyli tzw. open comb, to strzał w dziesiątkę dla mężczyzn, który mają długi, twardy i gruby zarost. Te maszynki do golenia z rankingu bez problemu poradzą sobie z ujarzmieniem brody i wąsów bez ryzyka zatykania.

NAJLEPSZE MASZYNKI NA WKŁADY

W przeciwieństwie do klasycznych jednorazówek mają rączkę, do której dokupuje się wymienne wkłady. Jak z pewnością się domyślasz, wiąże się to z częstymi wydatkami i generowaniem dużej ilości odpadów. Jeżeli mimo wszystko chcesz zainwestować w maszynkę do golenia na wkłady, to zapoznaj się z rankingiem polecanych produktów i wybierz jeden z nich.

Najlepsze maszynki do golenia z krótką rączką

Cenisz kompaktowy rozmiar? W takim razie sprawdź ranking maszynek do golenia z krótką rączką.

Ranking maszynek do golenia ze stali nierdzewnej

Maszynka ze stali nierdzewnej to hit wśród mężczyzn. To gwarancja higieny, bezproblemowego czyszczenia, precyzji i trwałości, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających panów. Jesteś jednym z nich? Sprawdź najpopularniejsze stalowe maszynki do golenia w rankingu.

RANKING MASZYNEK NA ŻYLETKI

Zamiast jednorazówki i modelu na wkłady chcesz zainwestować w maszynkę do golenia na żyletki? To świetny wybór. Wbrew pozorom tego typu modele nie odeszły w zapomnienie – nadal wielu panów używa ich do usuwania zarostu. Powód jest prosty – to oszczędność pieniędzy, na którą nie możesz liczyć w przypadku np. jednorazowych maszynek do golenia z rankingu.

Maszynki do golenia na żyletki wymagają jedynie sporadycznej wymiany nasadki, która jest dość tanim produktem. Oprócz oszczędności pieniędzy tego typu modele pozwalają ograniczyć ilość generowanych odpadów (w porównaniu do jednorazówek) oraz wzniosą twój rytuał golenia na wyższy poziom. Żyletki są precyzyjne i dokładnie usuwają zarost. Wystarczy odrobina wprawy, aby raz na zawsze pożegnać się z podrażnieniami i wrastającymi włoskami, które pojawiają się po użyciu stępionego ostrza w jednorazowych maszynkach.

Ranking maszynek do golenia na żyletki

Chcesz kupić taki model? Sprawdź nasz ranking maszynek do golenia na żyletki.

W naszym rankingu maszynek do golenia nie mogło zabraknąć klasyków w tej kategorii, z których korzystali twoi dziadkowie. To brzytwy, które mimo upływu czasu i dostępności wielu innych propozycji cieszą się nadal dość sporą popularnością. Dlaczego?

Jak się okazuje, golenie przy użyciu brzytwy ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim samo akcesorium jest uznawane za niezniszczalne. Jeżeli zainwestujesz w dobry jakościowo model, to nie tylko posłuży ci praktycznie przez całe życie, ale także może zostać przekazane młodszemu pokoleniu. Dzięki temu brzytwa jest nie tylko praktyczna – może stać się pamiątką rodzinną.

Co więcej, golenie brzytwą nie wymaga użycia prądu oraz inwestowania w żyletki czy wkłady. W efekcie jest dość ekonomiczne. Akcesorium jest również łatwe i bezproblemowe w dezynfekcji, usuwa zarost razem ze zrogowaciałym naskórkiem oraz gwarantuje nieporównywalną precyzję. Brzytwa przyda się mężczyznom, którzy mają problem z wrastającymi włoskami albo przesuszoną skórą. To także świetny wybór, jeśli chcesz podkreślić zarys brody.

Brzytwy - ranking

Przekonaliśmy cię, że to właśnie brzytwy są strzałem w dziesiątkę spośród pozostałych modeli z testu maszynek do golenia? W takim razie sprawdź ranking polecanych produktów.

MASZYNKI ELEKTRYCZNE - RANKING

Modele w rankingu elektrycznych maszynek do golenia nie potrzebują reklamy, bo to właśnie one są najchętniej wybierane przez mężczyzn. Powód jest prosty – urządzenia są inwestycją na lata i gwarantują wygodę usuwania zarostu, i to zarówno na mokro, jak i na sucho.

Golarki elektryczne są dostępne w setkach rozmaitych wersji, dzięki czemu bez problemu znajdziesz coś dla siebie. Szczególną uwagę warto zwrócić na urządzenia zasilane akumulatorowo, które będziesz mógł używać bez konieczności podłączania kabla. Równie świetnie sprawdzi się model głowicowy z dodatkowym trymerem, wyposażony we wskaźnik naładowania oraz działający przynajmniej 60 minut po pełnym naładowaniu akumulatora.

Jeśli szukasz właśnie nowego urządzenia, to wybierz elektryczną maszynkę do golenia z rankingu widocznego poniżej.

TRYMERY - RANKING

Choć skupiliśmy się na maszynkach do golenia, to w rankingu warto ująć także trymery. To urządzenia, które służą do skracania i stylizacji zarostu. Z ich pomocą możesz w łatwy, szybki i bezbolesny sposób wyprofilować brodę lub wąsy oraz sprawić, że zaczną się dobrze układać bez konieczności poświęcania im rano kilkunastu minut. 

Trymery mają jedną dużą przewagę nad maszynkami do golenia z powyższych rankingów: nie wymagają golenia na zero. Brzytwa, jednorazówka czy model elektryczny nie daje możliwości dopasowywania długości zarostu, dlatego nie należy traktować trymerów jako zamienników dla maszynek, a raczej jako praktyczny, często niezwykle przydatny dodatek.

Oczywiście, na zaroście na twarzy możliwości trymerów się nie kończą. Wiele z nich sprawdzi się także do usuwania owłosienia z nosa i uszu, a nawet ciała. W tym celu powinny być wyposażone w specjalne nasadki.

Jeżeli chcesz kupić trymer, to zachęcamy cię do sprawdzenia rankingu najpopularniejszych modeli na Ceneo.pl.