Data modyfikacji:

Rower miejski Romet. Jaki model wybrać?

Rowery miejskie marki Romet cieszą się dużą popularnością. W sklepach znajdziemy modele przeznaczone dla mężczyzn, kobiet, a także dzieci. Ile trzeba zapłacić za dobrze wyposażony rower? Jakie modele są godne polecenia? Podpowiadamy!
rower

Dlaczego rowery Romet cieszą się tak dużą popularnością?

Historia marki Romet sięga 1971 roku, kiedy to przedsiębiorstwo „Zjednoczone Zakłady Rowerowe” w Bydgoszczy połączyły się z mniejszymi zakładami rowerowymi. W efekcie powstały rowery przeznaczone do rywalizacji na szosie, a także do codziennego przemieszczania. Romet Pasat, Gazela, Jaguar, Sokół, Gil czy Agat, to przykłady modeli, które uznawane były za kultowe. Niestety w latach 90. marka Romet przeżywała prawdziwy kryzys. Dopiero w 2006 roku prawa do marki zostały przejęte przez grupę Arkus&Romet Group. To pozwoliło na wznowienie produkcji i przygotowanie zupełnie nowych rowerów.
Filozofia marki nie zmieniła się i w przystępnej cenie produkowano stylowe i jednocześnie dobrze wyposażone rowery. Oferta tego producenta z roku na rok powiększała się coraz bardziej i aktualnie możemy wybierać spośród rowerów górskich, szosowych, gravelowych czy miejskich. Użytkownicy doceniają solidną jakość wykonania i parametry dostosowane do ich potrzeb. W porównaniu do innych światowych marek, Romet wypada naprawdę dobrze.

Ile trzeba zapłacić za rower miejski Romet?

Rowery miejskie marki Romet kosztują od około 700 złotych nawet do 1700-1800 złotych. Tak naprawdę wszystko zależy od wyposażenia. Jeżeli zależy ci na lekkich komponentach i podzespołach z wyższej półki, wówczas cena będzie nieco wyższa. Dla przeciętnego użytkownika rower Romet za około 1000 złotych będzie znakomitym wyborem. Każdy z pewnością znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Polecane rowery miejskie Romet

  • Romet Gazela 3
  • Romet Vintage
  • Romet Symfonia 2.0
  • Romet Art Deco 7
  • Romet Wigry 3
  • Romet Panda 2.0
  • Romet Moderne 7
  • Romet Orion 7S
  • Romet Turing 7S

Zestawienie rowerów Romet

Romet Gazela 3

Romet Gazela 3 to znakomity rower miejski, który sprawdzi się doskonale w codziennym użytkowaniu. Napęd Shimano ma w sumie 21 biegów, co w zupełności wystarcza do przemieszania się po ścieżkach. W zestawie znajduje się widelec amortyzowany, który zdecydowanie lepiej pochłania nierówności. Dodatkowo, rower miejski ma bagażnik oraz komplet oświetlenia. Stosunek jakości do ceny został w tym modelu zachowany bardzo dobrze.
Specyfikacja:

Rama: alu 6061
Koła: 28 cali
Napęd: 21 biegów Shimano
Hamulce: V-brake
Komponenty: aluminiowe
Waga: 17,2 kg
Hamulce: V-brake
Komponenty: stalowe Waga: 17,4 kg

Romet Vintage

Niedrogi rower miejski Romet jest dedykowany mężczyznom. Klasyczna rama zapewnia komfortową pozycję podczas jazdy. Napęd Shimano składa się z przerzutki obsługującej 6 biegów. Jeżeli nie planujesz podjeżdżać pod wzniesienia o dużym stopniu nachylenia, to taka konfiguracja będzie odpowiednia. Koła 28-calowe dwukomorowe zostały wykonane z aluminium, co przekłada się na niższą wagę. Pozostałe komponenty są stalowe i to przekłada się na trwałość oraz wytrzymałość. Romet Vintage sprawdzi się znakomicie jako środek transportu po mieście.
Specyfikacja:

Rama: aluminiowa
Koła: dwukomorowe aluminiowe
Napęd: Shimano
Hamulce: V-brake
Komponenty: stalowe Waga: 17,4 kg

Romet Symfonia 2.0

Romet Symfonia 2.0 to bardzo ładny rower miejski zaprojektowany od początku do końca z myślą o kobietach. Rama aluminiowa ma geometrię z charakterystyczną ściętą górną rurą, co znacznie ułatwia wsiadanie na rower. Widelec amortyzowany przekłada się na komfort jazdy, podobnie jak napęd oparty o grupę Shimano Nexus. Przerzutka wbudowana w piastę jest bardzo intuicyjna w obsłudze, a dodatkowo jest ona odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Zastosowanie aluminiowych komponentów pozwoliło na obniżenie wagi do 16,8 kg.
Specyfikacja:

Rama: aluminiowa
Koła: aluminiowe
Napęd: Shimano Nexus
Hamulce: V-brake
Komponenty: aluminiowe
Waga: 16,8 kg

Romet Art Deco 7

Jeden z najnowszych rowerów miejskich marki Romet został przygotowany dla wymagających pań. Tym razem producent nie poszedł na żadne kompromisy, czego efektem jest znakomite wyposażenie. Aluminiowa rama, widelec amortyzowany oraz aluminiowe komponenty idealnie się uzupełniają. Napęd Shimano Nexus składa się z 7 biegów, dlatego dostosowanie przełożenia do warunków na drodze jest zdecydowanie łatwiejsze. W zestawie znalazły się również mocne lampy LED, bagażnik oraz stylowe błotniki.
Specyfikacja:

Rama: aluminium 6061
Koła: aluminiowe 28-calowe
Napęd: Shimano Nexus
Hamulce: V-brake
Komponenty: aluminiowe
Waga: 17,5 kg

Romet Wigry 3

Kompaktowy rower miejski jest następcą kultowego Rometa Wigry! Konstrukcja umożliwia złożenie roweru błyskawicznie! Tym samym można go bez większego problemu zabrać na wakacje, a także podróżować po mieście bez obawy, że zabraknie dla niego miejsca. Ze względu na 11-calowe koła i niewielką ramę jest to model raczej na krótkie trasy. Jednak solidna jakość wykonania, aluminiowe komponenty i waga zaledwie 14,3 kg przekonują do zakupów!
Specyfikacja:

Rama: aluminiowa
Koła: 11-calowe
Napęd: Shimano Nexus 3
Hamulce: V-brake
Komponenty: aluminiowe
Waga: 14,3 kg

Romet Panda 2.0

Miejski rower marki Romet jest zaprojektowany w stylu retro. Rozmiar ramy wynosi 13 cali, dlatego będzie on odpowiedni dla dziewczynek o wzroście od 125 cm do 140 cm. Aluminiowo-stalowe komponenty zostały przygotowane w pasującej do ramy kolorystyce. Napęd Shimano Nexus charakteryzuje się niezawodnością, a trzy biegi do jazdy po ścieżkach rowerowych w zupełności wystarczają. Cała konstrukcja waży 14,4 kg, co uznajemy za dobry wynik.
Specyfikacja:

Rama: aluminiowa 13 cali
Koła: 24 cale
Napęd: Shimano Nexus
Hamulce: V-brake Komponenty: aluminium, stal
Waga: 14,4 kg

Romet Moderne 7

Romet Moderne 7 to jeden z najlepiej wyposażonych rowerów polskiej marki. Rama aluminiowa jest lekka, a jej specyficzna geometria ułatwia jazdę. Napęd Shimano Nexus ma 7 biegów i jest wbudowany w piastę. To niezwykle wygodne i intuicyjne rozwiązanie. Koła aluminiowe dwukomorowe są bardzo solidne, dlatego podjeżdżając pod krawężnik, nie musisz martwić się o ich uszkodzenie. Romet Moderne 7 waży 16,8 kg!
Specyfikacja:

Rama: aluminiowa
Koła: dwukomorowe aluminiowe
Napęd: Shimano Nexus
Hamulce: V-brake
Komponenty: aluminiowe
Waga: 16,8 kg

Romet Orion 7S

Rower miejski Romet jest przeznaczony dla mężczyzn. Jego wygląd został utrzymany w charakterystycznym stylu vintage. Dla wymagających użytkowników będzie to doskonały wybór nie tylko ze względu na stylistykę, ale również wyposażenie. Aluminiowa rama jest solidna i jednocześnie lekka. Napęd Shimano Nexus składa się z 7 biegów. W zestawie znajdziemy bagażnik, komplet oświetlenia a także błotniki. Orion 7S waży 15,5 kg, co wyróżnia go na tle konkurencji!
Specyfikacja:

Rama: aluminiowa
Koła: dwukomorowe aluminiowe
Napęd: Shimano Nexus 7
Hamulce: V-brake
Komponenty: aluminiowe
Waga: 15,5 kg

Romet Turing 7S

Nasze zestawienie kończymy rowerem miejskim Romet Turning 7S, który opiera się na 26-calowych kołach. Podobnie, jak w innych modelach z wyższej półki, również tutaj znajdziemy napęd 7-biegowy Shimano Nexus, a także aluminiowe komponenty. W sumie cała konstrukcja waży 16,5 kg. To świetny rower miejski Romet przeznaczony dla kobiet!
Specyfikacja:
Rama: aluminiowa
Koła: aluminiowe
Napęd: Shimano Nexus
Hamulce: V-brake
Komponenty: aluminiowe
Waga: 16,5 kg
Autor: Bartłomiej Mazurek