Sporty, które obejrzy każdy facet


Mężczyźni kochają dwie rzeczy – sport i piękne kobiety. A co by było gdyby je połączyć? Prawdziwa mieszanka wybuchowa.

Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale istnieją konkurencje, w których ciśnienie krwi podwyższają nie tylko sportowe emocje. Wprawdzie wiele z nich zapewne nigdy nie zostanie zaprezentowanych na olimpiadzie, ale wcale nie obniża to ich widowiskowości. Niektóre cieszą się już sporą popularnością, inne wciąż czekają na odkrycie. Prezentujemy listę sportów, które zawładną sercem każdego faceta.

Siatkówka pań

To oczywiście jak najbardziej standardowy i – co więcej – bardzo popularny w naszym kraju sport. Reprezentantki Polski dwukrotnie zdobywały tytuł mistrzyń Europy, a trzykrotnie stanęły na najniższym stopniu podium podczas Igrzysk Olimpijskich. Ale powiedzmy sobie szczerze: dla męskiej części publiki to nie asy serwisowe, bloki i obrony były najważniejsze. 

Równie silnym magnesem okazywała się niezwykła uroda siatkarek. A trzeba podkreślić, że występujące na przedzielonych siatką boiskach panie są wyjątkowo świadome swoich walorów – chętnie uczestniczą w różnego typu sesjach zdjęciowych, a internauci co sezon przeprowadzają plebiscyt na najpiękniejszą zawodniczkę naszej ligi. 

Oczywiście jeszcze bardziej widowiskową dyscypliną sportu jest siatkówka plażowa – w tej grze opalone ciała łączą się ze skąpymi strojami kąpielowymi, a klimat wakacji spędzanych nad morzem wcale nie pomaga skupić się na sportowej rozgrywce.

Lingerie football – piłka nożna w bieliźnie

Piłka nożna to świętość dla prawie każdego faceta. Wzbudza olbrzymie emocje, potrafi doprowadzać do ekstazy, ale równie łatwo niszczy marzenia. Zastanawialiście się czasem, co by było, gdyby na boisko zamiast 22 umorusanych mężczyzn, wyszły kobiety ubrane w samą… bieliznę ? Właśnie na taki pomysł wpadły dziewczyny z Wielkiej Brytanii. Tamtejsza liga bieliźnianej piłki nożnej ma się niesłychanie dobrze i przyciąga na stadiony tłumy kibiców.

Podobna inicjatywa narodziła się także za oceanem, ale tam panie, odziane w majteczki i biustonosze, grają w… futbol amerykański . Oczywiście ze względów bezpieczeństwa muszą zakładać również kaski, ale ten szczegół wcale nie wpływa na atrakcyjność tych rozgrywek.

Pole dance

Popularny „taniec na rurze” nie powinien nam się kojarzyć tylko z klubami nocnymi i wulgarnymi kobietami domagającymi się sutych napiwków. To niezwykle kobieca, subtelna i wymagająca dyscyplina sportu, która łączy w sobie elementy tradycyjnego tańca i gimnastyki sportowej.

Skomplikowane układy wymagają naprawdę olbrzymich umiejętności, a panie zajmujące się tym rodzajem aktywności fizycznej chętnie biorą udział w różnego typu turniejach, imprezach i programach telewizyjnych.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stać się prawdziwym znawcą pole dance’u – na początku sugerujemy wybrać się do jednej z, powstających jak grzyby po deszczu, szkół zrzeszających adeptki tej trudnej dyscypliny.

Tenis

To niby zwykły, niczym nie wyróżniający się sport, w którym panie ubrane są schludnie i niewyzywająco, a jednak przyprawia męskie serca o drżenia. Zawsze przecież zdarzy się, że wiatr podwieje sukienkę albo trudna piłka zmusi zawodniczkę do wykonania akrobatycznej wariacji. A jeśli dodać do tego wszystkiego urodę tenisistek ze światowej czołówki… Nic dziwnego, że tylu panów na tenisie kobiet zna się zdecydowanie lepiej, niż na jego męskiej wersji.

Pływanie synchroniczne

To piekielnie trudna i wymagająca dyscyplina sportu, ale raczej żaden mężczyzna nie zwróci uwagi na przesuniętą o milisekundy synchronizację ruchów czy błędy techniczne. Wystarczy sobie wyobrazić – 10 wysportowanych kobiet, odzianych w same stroje kąpielowe, porusza się subtelnie w rytm muzyki i kusi męską część widowni do wspólnej zabawy.

Pływanie synchroniczne odsłania więcej, niż zasłania, a tafla wody dodaje tej wspaniałej dyscyplinie olimpijskiej aury tajemniczości. 

Autor: Paweł Ł.