Styl uliczny, czyli moda nie tylko z wybiegów

Mediolan, Londyn, Paryż – przechadzając się ulicami wielkich europejskich miast, możemy podziwiać modę uliczną w najlepszym wydaniu. Męski street fashion jest bardzo zróżnicowany, niekiedy nieco chłopięcy i niegrzeczny, ale ujmuje spontanicznością.

Festiwal różnorodności

Styl uliczny to zabawa modą w pełnym tego słowa znaczeniu. Jest niezobowiązujący i chyba to najbardziej w nim urzeka. W czym wypada wyjść na ulicę? – W tym, w czym jest nam najwygodniej.

Można powiedzieć, że street fashion tworzą zwykli ludzie. To z ich stylizacji czerpią potem inspiracje słynni projektanci, co przekłada się z kolei na niejednolitość mody ulicznej. Może ona być trochę elegancka, trochę chłopięca, trochę rockowa, a nawet sportowa. Moda uliczna niewątpliwie przeżywa swój renesans, a trendy wyznaczają przede wszystkim blogerzy.


Noś to, co lubisz

W jednym z popularniejszych wariantów charakterystycznymi motywami są przetarte dżinsy, t-shirty z wyrazistym printem, masywne buty. Popularnymi dodatkami – okulary przeciwsłoneczne i modne nakrycia głowy, najczęściej czapki. Ma być luźno i wygodnie, więc obecnie na topie są skórzane kurtki i kraciaste koszule.

Męski ideał mody ulicznej to człowiek w podróży, włóczęga, ale i poszukiwacz przygód. W kolekcjach spotkamy zatem też przetarcia, łaty, łączone materiały czy sprane kolory. Tryumfy święci prostota i funkcjonalność. Do łask wraca też kultowy biały t-shirt męski, który w towarzystwie krótkich męskich kurtek i parek prezentuje się wyśmienicie. Czas więc stworzyć własną stylizację i ruszyć na podbój ulic!