Data modyfikacji:

Żużel na Narodowym

Żużel na Narodowym to atrakcyjne wydarzenie dla każdego miłośnika żużlowych zmagań. Zawodnicy wystąpią w Warszawie po raz szósty (wcześniej w latach 2015-2019) i będą walczyć o miano najlepszego żużlowca na świecie. Zwycięzca zmagań (składających się w tym roku z 11 rund) zdobędzie tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. W Warszawie żużlowcy pojawią się 14 maja 2022 roku, a start imprezy zaplanowano na godzinę 19:00. Otwarcie bram nastąpi o godzinie 17:00.
żuzel na narodowym

Gdzie odbędzie się rywalizacja?

Rywalizacja pomiędzy uczestnikami Grand Prix na Żużlu odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. To jedno z najciekawszych miejsc na mapie stolicy. PGE Narodowy został oddany do użytku w 2012 roku i jest w stanie pomieścić kilkadziesiąt tysięcy osób. Znajduje się w samym centrum Warszawy (kilkanaście kilometrów od Lotniska im. Fryderyka Chopina), a więc kibice nie będą mieć żadnych problemów z dotarciem na stadion.

Kto pojawi się 14 maja w Warszawie?

14 maja w Warszawie pojawi się przynajmniej 4 polskich zawodników, którzy są stałymi uczestnikami cyklu Grand Prix 2022. Będą to:
  • Bartosz Zmarzlik - aktualny Indywidualny Wicemistrz Świata (2021), który ma już na swoim koncie dwa tytuły mistrzowskie (2019 i 2020), a ponadto zdobył jeszcze srebrny medal w 2018 roku i brąz w roku 2016. To jeden z głównych faworytów do zgarnięcia tytułu mistrzowskiego w sezonie 2022. Prezentuje równą i solidną formę, stąd trudno znaleźć szybszego zawodnika od Bartosza,
  • Maciej Janowski - jeden z najlepszych polskich żużlowców, który do tej pory nie zdobył jeszcze indywidualnego medalu, lecz ma na swoim koncie wiele sukcesów drużynowych (m.in. 2 złote medale),
  • Patryk Dudek - waleczny i nieprzewidywalny, ulubieniec wielu kibiców, który zawsze walczy o najwyższe cele. Patryk zdobył indywidualnie srebrny medal podczas zawodów odbywających się w sezonie 2017,
  • Paweł Przedpełski - przebojem wdarł się na listę najlepszych żużlowców na świecie i raczej nie będzie chciał szybko z niej schodzić.
Poza wspomnianą czwórką Polaków na torze w Warszawie najprawdopodobniej zaprezentuje się jeszcze jeden reprezentant Polski, który otrzyma na te zawody tzw. "dziką kartę". Nazwisko tego zawodnika będzie jednak znane dopiero w ciągu kilku najbliższych tygodni. Dojdą do tego dwaj zawodnicy rezerwowi.
Wśród stałych uczestników Grand Prix 2022 znajdują się też: Fredrik Lindgren (Szwecja), Tai Woffinden (Wielka Brytania), Leon Madsen (Dania), Jason Doyle (Australia), Robert Lambert (Wielka Brytania), Anders Thomsen (Dania), Martin Vaculik (Słowacja), Max Fricke (Australia), Mikkel Michelsen (Dania), Jack Holder (Australia) i Daniel Bewley (Wielka Brytania). Na liście rezerwowej znajduje się natomiast jeden reprezentant Polski - Jakub Miśkowiak. Oprócz niego są tam również Andrzej Lebiediew (Łotwa), Mads Hansen (Dania), Luke Becker (USA) i David Bellego (Francja).

Żużel na Narodowym - jak to wyglądało w poprzednich latach?

Impreza żużlowa na Stadionie Narodowym zawsze cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony kibiców. Nikogo nie powinno to dziwić, ponieważ polska liga jest uznawana za jedną z najlepszych na całym świecie, a reprezentanci Polski zdobywają sporo medali w zawodach indywidualnych, jak i drużynowych. Z tego też względu kibice chcą być blisko ze swoimi ulubionymi zawodnikami i dopingować ich na żywo. Wystarczy zakupić bilet na to atrakcyjne wydarzenie sportowe i udać się 14 maja 2022 roku wraz ze swoimi znajomymi na trybuny.
Jak już zostało wspomniane żużlowcy gościli na PGE Narodowym pięć razy. Ostatnim triumfatorem jest Leon Madsen, który w tym roku będzie mógł ponownie sięgnąć po zwycięstwo. W 2019 roku wyprzedził on Fredrika Lindgrena i Patryka Dudka.
W 2018 roku zwycięzcą okazał się Tai Woffinden, który wyprzedził Macieja Janowskiego i Fredrika Lindgrena. Rok wcześniej triumfował Fredrik Lindgren przed Maciejem Janowskim i Jasonem Doyle'm. W 2016 roku zawody na swoją korzyść rozstrzygnął Tai Woffinden, który wyprzedził Grega Hancocka i Mateja Zagara. Z kolei w 2015 roku wygrał Matej Zagar przed Chrisem Harrisem i Jarosławem Hampelem. Jak widać Lindgren bardzo dobrze czuje się w Warszawie, więc i tym razem będzie jednym z najpoważniejszych kandydatów do końcowego triumfu.

Żużel na Narodowym - czemu warto się wybrać? Czego można się spodziewać?

Każdy kibic, który uda się 14 maja na PGE Narodowy może się spodziewać wielkich sportowych emocji. To żużel na najwyższym z możliwych poziomów, a w Warszawie zebranym na trybunach ludziom zaprezentuje się ścisła czołówka, wśród której nie brakuje Polaków. Będzie to druga tura zmagań w sezonie 2022 (wcześniej zawodnicy udadzą się do Gorican, a później do Pragi, Teterowa, Gorzowa Wielkopolskiego, Cardiff, Wrocławia, Vojens, Malilli, Torunia i Oceanii).
Z pewnością Bartosz Zmarzlik będzie chciał odzyskać utracony w sezonie 2021 tytuł Indywidualnego Mistrza Świata i w Warszawie pokaże się z jak najlepszej strony. O dobry wynik powalczą też pozostali Polacy (Janowski, Dudek i Przedpełski), dlatego warto im kibicować i przeżywać na żywo ekscytujące żużlowe zmagania.
Zdjęcie: sportpoint74/Envato Elements
Autor: ebilet.pl