Kiedy założyć garnitur na rozmowę o pracę?
Garnitur to formalny, elegancki męski strój. Czy powinno zakładać się go na rozmowę o pracę? Jeśli aplikuje się na wysokie stanowiska kierownicze, na których garnitur jest codziennym uniformem do pracy, w dniu rozmowy kwalifikacyjnej powinno się bezwzględnie wybrać właśnie taki strój. Trudno wyobrazić sobie, by osoba obejmująca jedno z najważniejszych stanowisk w firmie, wybrała ubranie w casualowym stylu lub zwykłą koszulę.
Jak ubrać się na rozmowę o pracę w kancelarii lub firmie zajmującej się doradztwem podatkowym? Dobrym wyborem jest klasyczny garnitur w kolorze grafitowym, ciemnoszarym, czarnym lub granatowym. Jasne garnitury lepiej zostawić na inne okazje. W przypadku koszuli warto zdecydować się na klasykę - model biały lub niebieski to bezpieczna, ponadczasowa propozycja. Do takiego połączenia pasuje krawat w tradycyjnym kolorze.
O czym jeszcze pamiętać, gdy zakłada się garnitur? Warto zastosować zasady, które obowiązują nie tylko, gdy szuka się porad, jak się ubrać na rozmowę o prace. Do stroju powinno się dobrać eleganckie spinki do koszuli oraz skórzane buty. Powinno się zabrać ze sobą gąbkę lub chusteczkę do czyszczenia obuwia, dzięki której usunie się zabrudzenia, które powstały w drodze na rozmowę kwalifikacyjną. Jeśli rozmowa odbywa się w upalny dzień, nie powinno się rezygnować z marynarki. Można ubrać pod nią cieńszą, przewiewną koszulę z naturalnych włókien, jednak zdejmowanie marynarki jest w złym guście. W zimowe dni, na garnitur można założyć elegancki płaszcz. Ciepłe kozaki przed wejściem na rozmowę kwalifikacyjną powinno się zmienić na lżejsze obuwie skórzane, podobnie jak robi się to w operze przed rozpoczęciem spektaklu.