Data publikacji:

Gadżety do auta – jakie gadżety do samochodu wybrać?

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie życie bez samochodu. Podróże, praca czy zwykłe przemieszczanie się z miejsca na miejsce to znaczna część czasu w ciągu dnia wielu osób. Można śmiało stwierdzić, że niektórzy spędzają więcej czasu w samochodzie niż w domu. Aby ułatwić podróż oraz uczynić ją przyjemniejszą, wymyślono całą masę różnego rodzaju gadżetów do samochodu. Wszystko po to, aby podróż jako kierowca czy pasażer przebiegała w korzystniejszych warunkach. Gadżety do samochodu to również świetny prezent dla osób ceniących sobie porządek w swoim samochodzie lub po prostu lubiących zaopatrywać się w coraz to nowe gadżety. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Od ładowarek i statywów, przez organizery, aż po akcesoria, które pozwolą utrzymywać pojazd w dobrej kondycji. Zależnie od potrzeby, gadżetów do samochodów znaleźć można całą masę.

gadżety do auta

Gadżety do auta – jakie gadżety?

Zależnie od zapotrzebowania, gadżety do auta powstały już prawie we wszystkich niezbędnych płaszczyznach. Największą popularnością cieszą się wideorejestratory, znane szerzej jako kamerki samochodowe, uchwyty na telefon czy ładowarki do smartfonów. Wiele osób również wyposaża się w różnego rodzaju organizery czy skrzynki, które pozwalają zabezpieczyć przewożone przedmioty oraz utrzymać porządek w pojeździe. Powstały również gadżety w dziedzinie gastronomii. Dopasowane do uchwytów kubki termiczne, podgrzewane pojemniki na żywność czy lodówki zasilane z gniazda zapalniczki samochodowej. Do tego dołożyć należy wszelkiego rodzaju zagłówki, podłokietniki i materace dopasowane do wielu modeli samochodów, co znacznie ułatwia przetrwanie nocy w samochodzie podczas podróży. Powiedzieć śmiało można, że wyposażając się w odpowiednie gadżety, w samochodzie można zamieszkać. Oprócz użytecznych przedmiotów, wiele osób lubi ozdabiać swoje auta w dodatkowe oświetlenie, diody LED czy inne elementy ozdobne, takie jak figurki czy naklejki. Jak widać, gadżetów do samochodów jest mnóstwo. Dla amatorów gadżetów wybór może stwarzać nie lada wyzwanie, dlatego poniżej przedstawiamy przykładowe pomysły na gadżety do auta, które również świetnie sprawdzą się jako prezent.

Uchwyt na telefon – bez wątpienia najpopularniejszy gadżet do samochodu.Spotykany jest praktycznie w każdym pojeździe. Występuje w bardzo różnych postaciach. Od mechanicznych, zaciskanych ręcznie na smartfonie, przez magnetyczne, które za pomocą zetknięcia się magnesów utrzymują telefon w określonej pozycji. Uchwyty montuje się z reguły na dwa sposoby, na szybę przy pomocy odpowiedniej przyssawki lub na kratkach nadmuchu w kabinie. Te pierwsze często wyposażone są w dłuższe, elastyczne ramię, które pozwala dowolnie pozycjonować urządzenie, zależnie od potrzeb. Wersje na nadmuch również można dopasowywać według uznania, lecz częściej spotyka się je w postaci obrotowych uchwytów, które można przekręcać w pionie i poziomie.

Transmiter radiowy na Bluetooth – bez wątpienia gadżet dla osób, które lubią spędzać podróż samochodem przy swojej ulubionej muzyce. Szczególnie starsze pojazdy ciężko było połączyć z odtwarzaczem, gdyż starsze modele radia nie przewidywały takich udogodnień. Nowe pojazdy najczęściej podłączenie przewodem AUX czy poprzez Bluetooth posiadają wbudowane fabrycznie. Do tych starszych samochodów wymyślono gadżet, który zasilany jest z gniazda zapalniczki. Transmiter łączy się z odtwarzaczem przy pomocy Bluetooth czy przewodowo. Aby transmiter połączyć z radiem i odtwarzać muzykę, wystarczy oba ustawić na tą samą częstotliwość radiową. Droższe wersie transmiterów dodatkowo posiadają wbudowany zestaw głośnomówiący, dlatego też rozwiązanie takie przydatne jest dla osób pracujących z auta, ponieważ umożliwia rozmowy przez telefon bez konieczności trzymania go w dłoni, a więc wszystko zgodnie z przepisami ruchu drogowego.

Organizer do bagażnika – gadżet dla osób lubiących porządek w samochodzie. Organizer do bagażnika często przypomina skrzynkę z przegrodami, co pozwala poukładać przedmioty wedle uznania, tym samym zajmując niewiele wolnej przestrzeni. Organizer taki świetnie sprawdzi się na zakupy czy do uporządkowania akcesoriów, które zazwyczaj luzem wrzucone są do bagażnika. Mowa tu chociażby o środkach bezpieczeństwa. Do takiego organizera bez problemu spakować można kamizelkę odblaskową, apteczkę pierwszej pomocy, gaśnicę czy trójkąt ostrzegawczy. Teraz wszystkie niezbędne rzeczy, które powinny być na wyposażeniu każdego samochodu, znajdują się w jednym miejscu.

Niezbędnik kierowcy – popularne narzędzie, które przydać się może każdemu kierowcy. Niezbędnik to nic innego jak podręczny zestaw najpopularniejszych narzędzi, które w nagłej sytuacji pomogą nam naprawić szkodę. W skład takiego niezbędnika najczęściej wchodzą wkrętaki płaski i gwiazdkowy, pilniczek, nożyk, przecinak i latarka. Są to akcesoria pierwszej potrzeby w sytuacji awaryjnej, wymagającej natychmiastowej reakcji w podróży. Niezbędnik taki przyda się również podróżnikom. Podstawowy zestaw narzędzi może być potrzebny przy biwaku czy innej formie wypoczynku. Niezbędników można znaleźć przeróżne rodzaje. Wraz z ceną wzrasta też ich przeznaczenie. Klasyczne niezbędniki to 8 narzędzi w jednym przedmiocie, jednak można spotkać modele wyposażone w większe możliwości naprawcze czy też survivalowe. Wszystko zależy od potrzeby i upodobań użytkownika, jednak wydaje się to być gadżet, który powinien być w każdym samochodzie.

To tylko niektóre najpopularniejsze ze wszystkich istniejących gadżetów samochodowych. Powyższe wydają się być uniwersalne, przydatne w każdym samochodzie. Nie są zbyt specjalistyczne, a przydają się podczas przemieszczania się samochodem nawet z domu do pracy. Dla bardziej wymagających osób z bardziej ukierunkowanym hobby znaleźć można o wiele więcej urządzeń i przedmiotów, które ułatwią i umilą czas spędzany w samochodzie.