Data modyfikacji:

Jaka hulajnoga wyczynowa do 600 zł jest najlepszym wyborem?

Hulajnogi wyczynowe wybieramy wtedy, kiedy zamiast przemieszczania się z punktu A do punktu B, chcemy rozpocząć naukę sztuczek. Wybór odpowiedniej hulajnogi wyczynowej nie jest prosty. Na rynku jest tak wiele modeli do wyboru, że łatwo można się w tym wszystkim pogubić. Dobry sprzęt sprawi, że nie zrazimy się od razu do sportu, a także ułatwi nieco naukę. Zastanawiasz się, jaka hulajnoga wyczynowa do 600 zł będzie najlepsza? Dowiesz się tego w dzisiejszym artykule.
hulajnoga

Hulajnoga wyczynowa do 600 zł - jaką wybrać?

Najlepsza hulajnoga wyczynowa do 600 zł – czyli jaka?

Najlepsza hulajnoga wyczynowa to taka, która jest odpowiednio dopasowana do osoby. Hulajnogi wyczynowe rozpoznajemy przede wszystkim po tym, że są niskie i mają niewielkie kółka. Żeby mogły pełnić odpowiednio swoje funkcje i przeżywać upadki wraz z właścicielem, powinny mieć kierownicę bez możliwości regulacji jej wysokości i składać z jak najmniejszej liczby elementów. Wysokość dobiera się indywidualnie do wzrostu jej właściciela. Hulajnoga wyczynowa powinna sięgać do okolic bioder i nie przekraczać wysokości pępka. Najlepiej będzie stanąć na hulajnodze lub bardzo dokładnie ją wymierzyć. Za nisko umieszczone ręce będą wymuszały garbienie się, natomiast ręce trzymane zbyt wysoko mogą utrudniać nieco naukę. Hulajnoga powinna być też jak najlżejsza. Podstawa (deck) również musi być dostosowana do użytkownika, a dokładniej rozmiaru jego stopy. Po dobraniu odpowiedniej hulajnogi dla siebie nie zapomnij również o zakupie ochraniaczy i kasku, które przy takim zastosowaniu sprzętu, będą niezbędne.

Na co zwracać uwagę, poszukując hulajnogi wyczynowej? Materiały i kółka

Wybierając hulajnogę wyczynową, należy zwrócić uwagę na jej jakość, czyli wygląd spoin oraz zastosowane materiały. Najlepsze będzie aluminium, ale stal lub jej stopy na początek też się sprawdzą. Warto przyjrzeć się też materiałom, z których wykonane są kółka, oraz ich średnicy. Kółka 100 lub 110 mm, najlepiej dość twarde, powinny być odpowiednie dla początkujących, oznaczone są wartością 88A+. Ich rdzeń musi być odpowiednio wytrzymały. Najlepiej wybrać ten wykonany ze stali lub aluminium.

Kierownica i finanse w hulajnodze wyczynowej

Kierownica hulajnogi powinna obracać się o 360 stopni. Tylko połowa tego zakresu uniemożliwi wykonywanie i naukę większości trików. Warto zwrócić uwagę również na system kompresji. Dla początkujących wystarczy system gwintowany lub HIC. Wybierając hulajnogę na początek, dobrze jest zwrócić uwagę na jej cenę. Nie zawsze jest sens inwestować od razu we wszystkie możliwe udogodnienia i w hulajnogę wykonaną w całości z aluminium. Oczywiście, to ułatwia nieco naukę jazdy i sztuczek, ale póki jeszcze nie mamy pewności, czy to optymalne hobby dla nas, nie należy przesadzać. Odpowiednim wyborem będzie hulajnoga z niskiej lub średniej półki cenowej, przykładowo do 600 zł. Dzięki temu nie będzie zbyt ciężka i może być wykonana z dobrych materiałów, które nie będą utrudniać nauki, a jednocześnie nie wydamy na nią fortuny.

Hulajnogi wyczynowe do 600 zł – nasze propozycje

Jeśli trudno jest ci znaleźć hulajnogę, która odpowiada wszystkim wyżej wymienionym parametrom, zapoznaj się z naszymi propozycjami.
• MaddGearStuntCarve Pro-X Mgp – jeden z najlepszych możliwych wyborów dla początkujących, o wadze 3,28 kg i kółkach 100 mm. Twardość kółek to 88A. Jest wyposażona w rodzaj kompresji Standard HIC. Jest to niesamowicie stabilna i wygodna hulajnoga, w doskonałej cenie. Wykonana z aluminium i stali chromowanej. Producent obejmuje ten model 2-letnią gwarancją. Zadbał także o estetyczny, nowoczesny design. Jej maksymalne obciążenie to 100 kg.
• Black Dragon Stunt – charakterystycznie zakrzywiona kierownica, łożyska ABEC-5 i antypoślizgowy podest to właśnie Black Dragon. Hulajnoga waży 3,8 kg, a jej podest ma długość 33 cm. Wykonana jest z aluminium połączonego ze stalą. Kółka zostały wytworzone z poliuretanu, czyli stosunkowo trwałego tworzywa sztucznego.
• Meteor FreeStunt – rozsądna jakość w bardzo niskiej cenie. Średnica jej kół wykonanych z poliuretanu to 100 mm, waga 3,5 kg, natomiast długość podestu 35 cm. Jest lekka i trwała, z gumowymi rączkami, klasycznymi sterami i łożyskami rodzaju ABEC 7. Czymś, co ją wyróżnia, jest błotnik, który uniemożliwia ochlapanie właściciela w razie deszczu. Całość dopełnia estetyczny, ciekawy wygląd. Jej maksymalne obciążenie wynosi 100 kg.
• Meteor Tracker Pro Freestyle – hulajnoga wyposażona jest w łożyska ABEC 7, a wykonana jest ze stali i aluminium. Chociaż wymaga skręcania, jej producent zadbał o wytrzymałe śruby. Można korzystać z niej na dosłownie wszystkich nawierzchniach. Kierownica jest stworzona w taki sposób, by amortyzowała wstrząsy wywołane nierównością podłoża. Posiada dodatkowy tylny błotnik, a wyróżnia się nietuzinkowym designem. Maksymalna waga jej użytkownika to 80 kg.
• Madd GearMgp Kick Pro Stunt – hulajnogi wyczynowe Mpg firmy Madd Gear są jednymi z najchętniej wybieranych i najbardziej polecanych modeli. Sprzęt nie posiada żadnych składanych elementów, co gwarantuje doskonałą jakość i trwałość, nawet po wielu upadkach. Waży 3,5 kg, ma kompozytowy hamulec, kółka 100 mm i łożyska ABEC 7.
Powyższe propozycje ukazują przekrojowo ofertę hulajnóg wyczynowych do 600 zł. Staraliśmy się dobrać jak najlepsze modele do potrzeb początkujących. W tym zestawieniu sugerowaliśmy się przede wszystkim wagą hulajnogi, jej wykonaniem, jakością materiałów, estetyką i rodzajami kompresji. Należy jednak pamiętać, że najważniejszym elementem jest dopasowanie hulajnogi do własnego wzrostu i wymiarów. Zachęcamy więc gorąco do samodzielnych poszukiwań idealnej hulajnogi.
Autorka: Patrycja Wojas