Data modyfikacji:

Inspiracje: męskie fryzury w stylu vintage

Większość z nas pamięta stylizacje gentlemanów tamtego czasu oglądane na ekranach czarno-białych telewizorów. Kultowe fryzury lat 50. znów są na czasie, dlatego przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji. Wolisz być jak James Dean czy Elvis Presley?


Lata 50. w stylizacji włosów ograniczyły się jedynie do kilku uczesań. Zasada była jedna – fryzura ma być statyczna, ale szykowna. Możemy być pewni, że męskie fryzury w stylu vintage na zawsze pozostaną niezapomniane.

1.Wet look

Trend ten – podobnie jak we fryzurach damskich – aktualnie rządzi na salonach. W latach 50. z niebywałą skrupulatnością dbano, by żaden kosmyk nie odstawał. „Ulizywano” więc włosy za pomocą specjalnej pomady. Dziś wystarczy mały grzebyk i żel do włosów, by ujarzmić fryzurę. Idealnie byłoby, gdybyśmy wyeksponowali przedziałek na boku. Polecamy ją na zwłaszcza na wieczorne wyjścia.

2. Banan

Czyli niezapomniana fryzura króla rock and rolla. Za sprawą Elvisa Presleya pokochano ten typ uczesania. Aby stworzyć rockową stylizację, należy zapuścić grzywkę z przodu i podgolić kark. Włosy zaczesuje się do góry, zwijając je w charakterystyczny rulon. Niezbędne akcesoria: szczotka do modelowania, wosk lub żel do włosów.

3. À la James Dean

Ten patent przystojnego aktora na uwodzicielski look sprawdza się do dziś. Mocno podgolone boki i grzywka zaczesana do tyłu – oto propozycja dla niepokornych panów. Uczesanie Deana nadal jest symbolem buntownika ze „srebrnych lat Hollywoodu”.