Data modyfikacji:

Wieczór kawalerski, czyli jak zorganizować wieczór kawalerski?

Wieczór kawalerski jest bardzo ważnym wydarzeniem dla każdego pana młodego. Zazwyczaj to właśnie on odpowiada za jego organizację, jednak często ten obowiązek powierza się również świadkowi lub najlepszemu przyjacielowi pana młodego. Organizuje się go 1-2 tygodnie przed ślubem. Co robić, żeby wieczór kawalerski był idealny? Jak zorganizować wieczór kawalerski? Tego dowiesz się z dzisiejszego wpisu!
jak zorganizować wieczór kawalerski

O czym należy pamiętać, organizując dobry wieczór kawalerski?

Organizując wieczór kawalerski, należy w pierwszej kolejności pomyśleć o liście gości – powinien podać ją pan młody, ponieważ to jego wieczór, a nawet najlepszy przyjaciel nie musi być pewny wszystkich osób, które pan młody zechciałby zaprosić. Wspólnie należy ustalić również datę wieczoru, a czasami także miejsce. Gdzie zorganizować wieczór kawalerski? To zależy od tego, co lubi pan młody oraz jego przyjaciele. Nikt nie powiedział, że każdy wieczór kawalerski musi odbywać się w klubie albo w pubie.

Jak zorganizować wieczór kawalerski?

Organizacja wieczoru kawalerskiego wiąże się także z pewnymi kosztami, które należy podzielić pomiędzy wszystkich uczestników, jeśli organizator nie zdecyduje się wziąć za niego pełnej odpowiedzialności finansowej. Konieczne jest też dokonanie rezerwacji miejsca imprezy z wystarczająco dużym czasowym wyprzedzeniem, ponieważ szczególnie w sezonie ślubnym czasami może być trudno o rezerwację. Wcześniejszego ustalenia wymaga również prezent dla pana młodego – można zdecydować się na zakup wspólnego podarku lub wybrać możliwość, w której każdy z gości kupuje coś osobno. Świetnym pomysłem będą spinki do mankietów, perfumy lub ciekawa koszulka.

Gdzie zorganizować wieczór kawalerski? Pomysły na kawalerski

Kluczem do dobrego wieczoru kawalerskiego jest odpowiedni pomysł na kawalerski. Zdecydowanie najważniejsze, oprócz listy gości, jest miejsce, w którym odbędzie się impreza. Gdzie zorganizować wieczór kawalerski?

Dom pana młodego lub wynajęty apartament

Gdzie zorganizować wieczór kawalerski, który nie pochłonie dużej ilości środków? Dobrym pomysłem będzie dom pana młodego lub wynajęty apartament. Wówczas można zaplanować dowolne gry i zabawy oraz skoncentrować się na wspólnym spędzaniu czasu z przyjaciółmi tak, jak zawsze. Jest to szczególnie atrakcyjna opcja dla wszystkich, którzy nie przepadają za clubbingiem i hucznymi imprezami!

Gokarty i sporty ekstremalne

Jak zorganizować wieczór kawalerski, którego nikt z gości nie zapomni? Zdecydować się na wyścigi gokartami lub samochodami terenowymi, albo sporty ekstremalne. Przykładem takich kawalerskich są dni spędzone na paralotniach, skoki na bungee, ze spadochronem, loty szybowcem lub tunele aerodynamiczne. Organizując taki wieczór, trzeba wcześniej uzgodnić to z każdym z uczestników. Niektórzy niechętnie uczestniczą w tego rodzaju rozrywkach.

Paintball lub ASG

Pomysł na kawalerski, który jest nieco mniej ekstremalny niż powyższe rozwiązanie, to ASG lub paintball. W pierwszym przypadku rozgrywki polegają na strzelaniu do siebie z replik prawdziwej broni i realizowaniu rozmaitych scenariuszy. Uczestników gry dzieli się na dwie drużyny, a następnie przejmuje flagi, zakładników lub wyprowadza ich z budynku. Rozgrywki ASG można przeprowadzać na specjalnych arenach, w pustostanach lub w lesie – strzelanie odbywa się za pomocą plastikowych kulek. Paintball jest podobnym rodzajem gry, jednak w czasie rozgrywek, graczy po trafieniu oznacza się kolorową farbą.

Impreza nad basenem i park wodny

Dobry wieczór kawalerski powinien być oryginalny i pełen ciekawych zabaw. Chociaż wieczory kawalerskie organizowane w parkach wodnych i nad basenami wciąż nie są szczególnie popularne, z pewnością dostarczą każdemu z gości ogromu zabawy! Wynajmując takie miejsce na kawalerski, można liczyć między innymi na wiry wodne, zjeżdżalnie, jacuzzi, trampoliny czy siatkówkę wodną. Na basenie można zorganizować także zawody sportowe i atrakcje z makaronami. Trzeba jednak upewnić się, czy wszyscy goście potrafią pływać, a jeśli nie, zdecydować się na bardziej stacjonarną formę wypoczynku ograniczającą się do brodzików sięgających nie wyżej niż do klatki piersiowej.

Weekendowy wyjazd pełen atrakcji

Organizacja wieczoru kawalerskiego w formie wyjazdu na weekend może być świetną przygodą. Wówczas można zrealizować o wiele więcej planów, niż w czasie pojedynczego wieczoru. Podczas takiego wyjazdu można zdecydować się między innymi na:
  • imprezy tematyczne nawiązujące do rodeo, wieczorków hawajskich, kasyna czy przyjęcia w limuzynie,
  • wyjście na ściankę wspinaczkową lub do parku linowego,
  • wspólną grę w kręgle, bilard czy wyjście do escape room’u,
  • spływ kajakowy, wycieczkę rowerową lub strzelnicę,
  • wycieczkę w góry czy do parku rozrywki.

Inne drobiazgi związane z organizacją wieczoru kawalerskiego

Niezależnie od tego, gdzie organizowany jest kawalerski, warto zadbać o zaproszenia. Trzeba na nich umieścić informacje o dacie, godzinie i miejscu wydarzenia, a najlepiej także o przygotowaniu się do wieczoru. Zupełnie inny strój będzie potrzebny na basenie, natomiast inny w sytuacji, w której zdecydujemy się na grę terenową.

Jeśli wieczór kawalerski odbywa się w apartamencie czy w domu, należy zadbać o muzykę, przekąski oraz dekoracje. Warto wtedy zadbać przynajmniej o jeden ciepły posiłek – może to być pizza, kebab, tortille lub catering. Dobrze pomyśleć o szerokim wyborze przekąsek. Wśród nich mogą znaleźć się babeczki, stół ze słodkościami, czekoladowa fontanna, paluszki, chipsy, ciasta, koreczki i sałatki. Miłym akcentem na zakończenie wieczoru będą także drobne, pamiątkowe podarki dla każdego z gości.

Autor: Redakcja Ceneo