Data publikacji:

Jaka koszula na wesele? Jaką koszulę na wesele wybrać?

Najczęściej podstawowym strojem na wesele dla każdego mężczyzny jest garnitur. Wielu panów jednak zastanawia się nad tym, na którą koszulę się zdecydować. Najczęściej jest to koszula z długim rękawem, ale w niektórych przypadkach można także założyć koszulę z krótkim rękawem. Do garnituru możemy postawić na klasyczny biały kolor koszuli albo też wyróżnić się spośród innych zaproszonych gości i założyć inny kolor. Odpowiedzi na pytania dotyczące tego, na jaką się najlepiej zdecydować i czy można ją urozmaicić różnego rodzaju dodatkami, znajdziesz w poniższym artykule.

koszula

W jaki sposób dopasować koszule na wesele?

Kiedyś zawsze, gdy byliśmy zapraszani na wesele, to najpierw spodziewaliśmy się eleganckiej uroczystości w kościele, a później imprezy do białego rana w sali bankietowej. W obecnych czasach jednak nie musi to wszystko tak wyglądać, ponieważ wiele par decyduje się również na uroczystość ślubną i weselną w ogrodzie, na plaży, nad wodą czy w innym nietypowym miejscu.

Dlatego istotne jest to, aby dowiedzieć się na początku, jaki jest charakter uroczystości, aby do odpowiednich okoliczności dopasować koszulę na wesele. Inaczej ubierzemy się, kiedy impreza będzie zorganizowana w upalny dzień na plaży, a zupełnie inaczej w klimatyzowanym eleganckim pałacu.

Jaka koszula do granatowego garnituru na wesele?

Wielu panów zastanawia się nad tym, jaką koszulę założyć do granatowego garnituru na wesele. Granatowe garnitury są bardzo często wybierane, ponieważ jest to klasyka męskiej elegancji. Uniwersalny model można wykorzystać na wiele okazji, gdyż sprawdza się zarówno na różnego rodzaju uroczystościach, jak i do pracy.

Garnitur w kolorze granatowym jest także doskonałym strojem bazowym dla koszul w wielu różnych kolorach. Oczywiście zawsze najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie białej koszuli, która z granatem stanowi ponadczasową elegancję. Nie oznacza to jednak tego, że musimy ograniczać się do tego jednego połączenia.

Do granatowego garnituru na wesele świetnie kontrastują zarówno jasne, jak i ciemne kolory. Bardzo dobrym zestawieniem jest również szara koszula, grafitowy i popielaty model. Świetnie prezentuje się w towarzystwie stonowanych i intensywnych kolorów, we wzory, kwiaty, prążki czy kratę.

Impreza weselna albo inna podobna uroczystość to doskonała okazja do tego, aby zestawić granatowy garnitur z koszulą w modne printy oraz żywe kolory. Możemy więc bez problemu zakupić dla siebie koszule w kolorze czerwonym, fioletowym albo żółtym. Topowym połączeniem jest także barwa niebieska, dzięki czemu mężczyzna staje się elegancki i wygląda naprawdę stylowo. Możemy zastosować zarówno koszulę błękitną, jak i kobaltową albo granatową. Nie zapominajmy o koszuli w czarnym kolorze, która również prezentuje się efektownie.

Jaka koszula na wesele – długi czy krótki rękaw?

Jeśli jesteśmy pewni, że państwo młodzi organizują tradycyjne przyjęcie w sali bankietowej, to gości zawsze obowiązuje strój formalny. Panowie więc mogą założyć standardowy garnitur z białą koszulą z długim rękawem. Alternatywnym rozwiązaniem jest założenie koszuli w kolorze jasnego beżu, stonowanego różowego albo błękitnej. Powinniśmy wystrzegać się raczej nietypowych wzorów czy kontrastowych lamówek, a także wyraźnie ozdobionych guzików. Koszula na elegancką uroczystość powinna być gładka.

Podczas pierwszych godzin imprezy, na koszulę zawsze zakładamy marynarkę. Do koszuli musimy również dopasować muchę albo krawat. W tym przypadku możemy wybrać według własnego upodobania, ale tutaj też trzeba wystrzegać się infantylnych wzorów albo krzykliwych kolorów. Najbardziej odpowiednim wyborem jest kontrastująca mucha z koszulą albo ciemny jedwabny krawat.

Jaka koszula na wesele w stylu rustykalnym?

Wiele par młodych decyduje się na to, aby uroczystość weselną przenieść z tradycyjnego miejsca do wiejskiej karczmy albo stodoły, która jest pięknie udekorowana kwiatami i lampionami. Jaką koszulę na wesele w takim stylu wybrać? W tym przypadku warto jest porozmawiać z parą młodą, aby dowiedzieć się, czy przyjęcie będzie eleganckie i wytworne, czy może młodzi rezygnują ze sztywnych reguł elegancji i zakładają skromne ubrania.

Wtedy też najczęściej panna młoda ubiera sukienkę bez zdobień i koronek, a pan młody zwyczajny garnitur w kratę. W takim przypadku mężczyzna nie musi się przesadnie stroić i w zupełności wystarczy koszula z subtelnym, niewielkim wzorem. Należy jednak pamiętać, że cały czas bierzemy udział w uroczystości weselnej, a nie zwykłej imprezie u znajomych i dlatego garnitur oraz koszula, mimo tego, że mogą być mniej formalne, to cały czas są wymogiem. Można jednak w takim przypadku odpuścić krawat czy muchę do koszuli.

Jaką koszulę założyć na wesele w plenerze?

Niektóre pary młode decydują się na to, aby zorganizować uroczystość w plenerze. Nie jest to jednak w Polsce zbyt popularne, ponieważ mamy niepewny klimat, więc pogoda może nam wszystko popsuć. Na kameralne wesele w plenerze mamy już jest znacznie większe pole do popisu, ponieważ nie musimy zakładać standardowo ciemnego garnituru i białej koszuli.

Możemy pomyśleć o szarym lub beżowym garniturze w jaśniejszej barwie w połączeniu z koszulą w gustownym deseniu. Bardzo ciekawym połączeniem jest również granatowa koszula z jasnymi spodniami. Należy pamiętać o tym, że nawet gdy wesele jest organizowane w plenerze, to nie wypada wkładać koszulki z krótkim rękawem. Jest to element młody codziennej, więc nie pasuje na tak ważne uroczystości.

Autor: Dominik Jankowski
Autor: Dominik Jankowski