Data modyfikacji:

Szorty, kąpielówki czy bokserki — jaki krój najlepszy na basen?

Pływanie to sport dla każdego. Oprócz tego, że sprawia, iż czujemy się odprężeni i zrelaksowani, to pomaga w walce z różnego rodzaju schorzeniami. Pływanie rekreacyjne, jak również wyczynowe wymaga jednak odpowiedniego przygotowania, a w tym pomocne będą niezbędne akcesoria.

kapielówki czy szorty

Wiele osób preferuje pływanie w akwenach naturalnych, takich jak jeziora czy rzeki, dla tych jednak, którzy wolą spokojne wody, baseny mają bardzo wiele do zaoferowania. Pływanie rekreacyjne to doskonały sposób na zrelaksowanie się, a także poprawę kondycji. Pływanie wyczynowe czy sportowe również wymaga odpowiedniego przygotowania, zarówno fizycznego, jak i tego związanego z zakupem potrzebnych akcesoriów.

Panowie bardzo często zastanawiają się nad wyborem spodenek do pływania. Czy jednak każdy rodzaj bielizny może być używany na basenie i czy szorty kąpielowe to dobre rozwiązanie w przypadku każdego rodzaju figury?

 

Krótka historia strojów kąpielowych

Moda kąpielowa zmieniała się jak w kalejdoskopie, a dziś próżno doszukiwać się śladów dawnych stylów we współczesnych kostiumach kąpielowych. Chociaż najbardziej zmieniły się oczywiście damskie stroje kąpielowe, to jednak także moda męska dotrzymywała im kroku.

Bardzo modne były nadmorskie uzdrowiska, gdzie można było zażywać zdrowotnych kąpieli, co odważniejsi decydowali się również na kąpiel w morzu.

Strój był jednak bardzo ważnym elementem, zarówno jeśli chodzi o kobiety, jak i mężczyzn. Długie i obcisłe stroje były domeną nie tylko pań, strój męski też nie miał pokazywać zbyt wiele.

Dzisiaj moda pozostawia mężczyznom duże pole do popisu, bo mogą oni wybierać do kąpieli zarówno kąpielówki męskie, spodenki do pływania, jak i szorty kąpielowe.

Regulamin na basenie

W wielu obiektach takich, jak kryte baseny czy aqua parki, można zapoznać się z regulaminem dotyczącym strojów dopuszczalnych na terenie danego obiektu. Wiele osób, zwłaszcza mężczyzn, ze zdziwieniem odkrywa, że na terenie basenu obowiązuje noszenie takich strojów, jak tradycyjne kąpielówki męskie.

Długie spodenki są zakazane. Z czego wynikają takie regulacje? Oczywiście z potrzeby  utrzymania higieny na basenach.

Pracownicy tego typu obiektów często zauważali, że stroje, w których przychodzono na basen, były także używane do pływania.

Zakaz dotyczy głównie spodenek do pływania, które są dość długie. Jaką więc bieliznę mogą panowie nosić na pływalni? Zakaz nie dotyczy obcisłych kąpielówek oraz szortów.

Wygoda przede wszystkim

Chociaż można zauważyć, że różnorodność wzorów i kolorów, a także fasonów męskich strojów do pływania jest znacznie mniejsza niż kobiecych, to panowie też mają twardy orzech do zgryzienia.

Spodenki do pływania wydają się jednym z najbardziej popularnych rozwiązań, ale czy na pewno najlepszym i najwygodniejszym? Krojów i fasonów męskich kąpielówek jest naprawdę sporo.

Często to kobiety robią zakupy dla mężczyzn, zwłaszcza jeżeli chodzi o zakup ubrań i bielizny. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wybierając szorty kąpielowe i innego rodzaju bieliznę.

Jeżeli zależy nam na uniwersalnym rozwiązaniu, to najlepiej sprawdzą się spodenki do pływania. Ten model, jak już wcześniej wspomnieliśmy, nie będzie nadawał się jednak do kąpieli w basenie, ze względu na wymogi higieniczne. Jeżeli wygoda na plaży to dla ciebie priorytet, warto zastanowić się właśnie nad tym rozwiązaniem.

Jaki model wybrać?

Jaka bielizna doskonale sprawdzi się na basenie? Oczywiście taka, która będzie nie tylko wygodna, lecz także nie będzie krępować ruchów.

Wśród bielizny przeznaczonej do pływania panowie mają do wyboru kąpielówki męskie, które nie są często wybierane przez starszych mężczyzn. Kolor i krój kąpielówek zależny jest od indywidualnych preferencji panów.

Ważne jest to, aby kąpielówki i inny rodzaj bielizny odpowiadał nam i był bardzo wygodny. Materiał, z którego wykonana jest bielizna do pływania, również ma duże znaczenie.

Sprawdźmy, czy materiał chroni bieliznę przed chlorem, a także promieniami słonecznymi. Dobry materiał jest także gwarancją jakości kąpielówek czy szortów. Modeli bielizny do pływania jest bardzo wiele, ale najlepsze są te, w których czujemy się dobrze i komfortowo. Powinien to być priorytet, jeśli chodzi o wybór danego modelu.

Szorty kąpielowe — wygodne rozwiązanie

Bardzo modne w ostatnim czasie stały się dla mężczyzn szorty kąpielowe. Wielość wzorów i kolorów pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych preferencji i gustu.

Wykonane są z tkanin elastycznych, co jest jedną z ich największych zalet. Szorty kąpielowe mają krótkie nogawki, w odróżnieniu od bielizny, jaką są spodenki do pływania. Nie każdy zatem mężczyzna będzie się w nich dobrze czuł, ale mają one swoich zagorzałych zwolenników.

Szorty przypominają klasyczne męskie bokserki. Na co zwrócić uwagę podczas ich wyboru? Przede wszystkim szorty nie mogą być za małe.

Szorty kąpielowe nie mogą się wrzynać w uda oraz muszą zasłaniać dolną część pośladków. Wielu mężczyzn, którzy mogą poszczycić się długimi nogami, preferuje ten model bielizny do pływania.

Panowie z małym brzuszkiem również będą dobrze czuli się w tym modelu. Jaki kolor wybrać? Jest to rzecz bardzo indywidualna, a bardzo modne w ostatnim czasie stały się szorty nawiązujące do mody lat 70. Na basenie szorty kąpielowe sprawdzą się doskonale.


Spodenki do pływania — idealne maskowanie

Mężczyźni też mają kompleksy, a ich maskowaniem mogą z powodzeniem zająć się spodenki do pływania. Czym charakteryzuje się ten typ bielizny?

Spodenki mają dosć długie nogawki, często sięgające kolan. W ten sposób można ukryć niektóre mankamenty figury, czego nie można powiedzieć o kąpielówkach męskich.

Spodenki, choć bardzo wygodne, niestety nie na każdym basenie będą mile widziane. Świetnie sprawdzą się za to podczas surfowania, na plaży czy podczas uprawiania innych sportów wodnych.

Spodenki do pływania bardzo często wyposażone są także w sznurek, a wewnątrz wszyte są zazwyczaj dodatkowe siateczkowe majtki, które pozwalają zachować higienę. Tego typu bielizna nadaje się praktycznie do każdego rodzaju sylwetki, a panowie, którzy wstydzą się swoich dużych brzuszków, też powinni sięgnąć po ten model.

 

Klasyka w dobrym guście — kąpielówki męskie

Klasyczne kąpielówki męskie bardzo dobrze sprawdzą się na basenie. Przylegając do ciała, nie będą także sprawiać kłopotów podczas pływania.

Klasyczny krój kąpielówek męskich nie jest jednak odpowiedni dla wszystkich mężczyzn. Męskie kąpielówki nie ukryją mankamentów, a wręcz przeciwnie. Należy też pamiętać o prawidłowym dopasowaniu kąpielówek.

Muszą one zakrywać całe pośladki i nie mogą być zbyt nisko usytuowane na biodrach. Panowie, którzy mają większe brzuszki, nie powinni nosić tego typu kąpielówek.

Zastanawiając się nad wyborem właściwego modelu, warto wziąć pod uwagę zarówno wygodę, jak i typ sylwetki. Na basenie najlepiej sprawdzą się klasyczne kąpielówki męskie.

Dobrym pomysłem będzie również zakup bielizny typu szorty kąpielowe. Jeżeli chodzi o spodenki do pływania, sprawdzą się one lepiej na plaży lub podczas wakacji.

Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Redakcja