Męski pedicure krok po kroku

Słupek na termometrze wyskoczył w górę. Gdy na dworze robi się coraz cieplej, wielu z Was wyciągnie z szaf swoje sandały i klapki. Zanim odkryjecie stopy, zadbajcie o ich kondycję. Noszenie skarpet do sandałów to straszny obciach. Podpowiadamy, jak wykonać męski pedicure krok po kroku.
Wiosną i latem przebieramy pełne obuwie na sandały i klapki. Przy wysokich temperaturach nikt nie chce, żeby jego stopy „gotowały się” w butach. Nie można jednak ubierać odkrytych butów, nie zadbawszy wcześniej o wygląd stóp. Podpowiadamy, jak zadbać o ich kondycję. Oto nasze wskazówki, jak wykonać męski pedicure krok po kroku.

1. Wymocz stopy

Na początku należy zafundować swoim stopom kąpiel. Zmiękczysz w ten sposób skórę i przygotujesz nogi do dalszych zabiegów. Do miski wlej ciepłą wodę i dodaj sól do kąpieli lub starte szare mydło. Włóż do środka stopy i mocz je przez 10-15 minut.

2. Ścieranie naskórka

Od noszenia zakrytego obuwia (zwłaszcza po zimie) na podeszwie stóp powstają suche zgrubienia. Usuń zrogowaciały naskórek: po wymoczeniu i osuszeniu skóry ręcznikiem zacznij ścieranie – użyj do tego specjalnej tarki lub frezarki elektrycznej. Jeśli nie jest on bardzo gruby i twardy, to możesz wykonać peeling. Po zabiegu opłucz nogi i wytrzyj je do sucha.

3. Skórki

Zanim przejdziesz do paznokci, poodsuwaj skórki drewnianym patyczkiem. Grubsze i większe skórki trzeba będzie powycinać obcążkami.

4. Paznokcie

Skróć paznokcie i wypiłuj je. Postaraj się nadać im ładny kształt. Jeżeli masz problem z wrastającymi paznokciami, udaj się po poradę do dermatologa, kosmetyczki lub chirurga. Podpowiedzą Ci, która metoda będzie w tej sytuacji najlepsza, żeby wyeliminować bolesny problem.

5. Odżywianie

Ostatnim etapem jest odżywiania skóry. Dzięki temu szybko się zregeneruje, a Twoje stopy będą gładkie i miękkie na dłużej. Wmasuj nawilżający lub regenerujący krem do stóp. Zanim ubierzesz skarpety i buty, pozwól mu dobrze się wchłonąć.