Data publikacji:

Pierwszy taniec - jak zatańczyć pierwszy taniec? Choreografia na pierwszy taniec

Wielkimi krokami zbliża się ten dzień, czyli ślub i wesele twoje i twojej narzeczonej. Sala ustalona, stylizacje wybrane i goście zaproszeni. Czy to już wszystko? Został jeszcze pierwszy taniec weselny. Jego nauka przyprawia wiele par o bóle głowy, ale spokojnie - wystarczy dobrać odpowiednią choreografię, a reszta pójdzie jak z płatka. W poniższym artykule pokazujemy kilka choreografii na pierwszy taniec weselny - zarówno ten romantyczny, jak i na wesoło. Zapraszamy do lektury!

Pierwszy taniec weselny - jak przygotować się do nauki? To musisz wiedzieć

Pierwszy taniec weselny to bardzo ważna choreografia w życiu każdej pary. Dlatego do takiego tańca należy się odpowiednio przygotować. Wiele par korzysta z kursów szkoły tańca. Na cotygodniowych zajęciach tancerze indywidualnie uczą parę wcześniej przygotowanej choreografii. To świetna opcja dla par, które szukają wygodnego rozwiązania i nie chcą samodzielnie zajmować się całą choreografią. Niestety minusem tego rozwiązania jest to, że takie lekcje kosztują. I to czasem nie mało - wszystko zależy od miasta, w jakim znajduje się szkoła, a także od trudności układu. Im trudniejsza choreografia, tym więcej zajęć, a co za tym idzie, większy wydatek.
Bardziej budżetowym rozwiązaniem jest samodzielna nauka choreografii. Ten pomysł wymaga od pary zaangażowania i samozaparcia - żeby rzeczywiście nauczyć się konkretnego tańca. Skąd wziąć cały układ? Z wideo dostępnych w sieci. Jest ich naprawdę wiele.
Pamiętajcie przy tym, że nauka tańca weselnego ma być dla was przede wszystkim przyjemnością. Nie warto więc brać na siebie zbyt skomplikowanych układów. Lepiej postawić na prostotę, ale dobrze ją opanować i cieszyć się tańcem. Nie ma nic gorszego niż trudna choreografia wyuczona od deski do deski. Taniec to przecież poczucie rytmu. W waszym pierwszym tańcu istotne jest też jeszcze coś innego - wasza miłość i emocje. To je należy oddać.
Pierwszy taniec na weselu - przykłady choreografii dla każdego
Nauka pierwszego tańca nie musi być skomplikowana. Istnieje kilka uniwersalnych choreografii, które wyglądają efektownie, a przy tym łatwo się ich nauczyć także samodzielnie w domowym zaciszu. Poniżej krok po kroku przedstawiamy wam prostą choreografię pierwszego tańca. Jesteśmy pewni, że sobie z nią poradzicie.
Krok 1: stańcie na przeciw siebie
Krok 2: idźcie w swoją stronę
Róbcie to powoli. Najpierw krok do przodu i drugą nogę dostawiacie do pierwszej. Później w ten sam sposób kolejne kroki aż spotkacie się na środku parkietu.
Krok 3: odwróćcie się do siebie bokiem i złapcie za ręce
Krok 4: patrząc na siebie, idźcie w przód
Krok ma być powolny, spokojny, w rytm muzyki. Uśmiechajcie się do siebie. Stwórzcie romantyczną atmosferę.
Krok 5: stańcie naprzeciw siebie
Krok 6: złapcie się za obie ręce i podnieście je do góry
To przejście do tego, aby finalnie się złapać i zacząć tańczyć. Gdy ręce są więc w górze, partnerka nadal ma je uniesione, partner muska je, przechodząc do dołu i kładąc swoją jedną rękę pod ramieniem, a drugą chwytając rękę partnerki. Partnerka musi się zgrać i w momencie, kiedy partner ustawia ręce do złapania jej, to ta powinna opuścić swoje ręce i chwycić partnera. Finalnie chodzi o to, aby stworzyć "ramę" do walca. Ramę, czyli odpowiednie ustawienie ramion i rąk.
Krok 7: zacznijcie walca
Walc to kilka podstawowych kroków, więc z pewnością łatwo się go nauczycie. Poniższy filmik powinien to ułatwić.
Krok 8: partnerka idzie dookoła partnera
To pierwsze urozmaicenie waszego tańca. Zatrzymajcie się na środku. Partnerka, wodząc wzorkiem za partnerem powinna obejść go z tyłu, jednocześnie muskając dłońmi jego ramiona. To typowo romantyczna figura, która doda tańcu ciekawego efektu.
Krok 9: ponowy powrót do walca
Krok 10: obrót
W trakcie walca zatrzymajcie się na środku. Teraz partner powinien obrócić partnerkę.
Krok 11: przychodzenie i odchodzenie
Partnerzy stoją naprzeciw siebie. Partner jedną rękę chowa z tyłu, a drugą podaje partnerce. To samo robi partnerka. Ważne, aby podać sobie te same dłonie, czyli albo prawe, albo lewe. Teraz, trzymając się za ręce, zbliżacie się do siebie, a następnie oddalacie. Wciąż trzymacie się za ręce. Ten krok powtórzcie ok. 4 razy. Następnie powtórzcie obrót. I ponownie wykonajcie sekwencję "przychodzenie, odchodzenie". Również 4 razy. Na samym końcu znowu zróbcie obrót.
Krok 12: z obrotu powróćcie do walca
Krok 13: wykonajcie podnoszenie
To już ostatni etap waszego pierwszego tańca. Ponownie zatrzymajcie się na środku sali. Teraz wykonajcie dowolne unoszenie. Wybierzcie je z filmiku poniżej.
Aby wasz taniec weselny był jeszcze bardziej efektowny, w momencie wykonywania podnoszenia, możecie poprosić obsługę waszej sali weselnej lub kogoś z rodziny o puszczenie na was confetti, np. w serduszka. Całość będzie z pięknie wyglądać na zdjęciach czy nagraniu z wesela.
Powyższa choreografia to idealny pierwszy taniec dla nieumiejących tańczyć. Jesteśmy pewni, że przy regularnych treningach jesteście w stanie wykonać go niezwykle efektownie.

Pierwszy taniec na wesoło - choreografia

Nauka tańca na wesele nie musi opierać się wyłącznie o romantyczne i wolne układy. Pierwszy taniec może też być wesoły. Zresztą poniższa choreografia to udowadnia. Jeśli chcecie zaszaleć, to będzie ona właśnie dla was.
Pierwszy taniec może wyglądać efektownie - i to nawet wtedy, kiedy tańczenie nie jest waszą mocną stroną. W pierwszym tańcu istotni jesteście wy - chemia i emocje między wami. I pamiętajcie - pierwszy taniec bywa stresujący, a wtedy nie trudno o pomyłkę. Jeśli ta się zdarzy, to po prostu się pocałujcie, przytulcie, a z pewnością wszystko uratujecie.
A wy, jak wspominacie swój pierwszy taniec? A może macie go jeszcze przed sobą?
Zdjęcie: Envato/mstandret
Klaudia Borycka
Klaudia Borycka

Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.