Data modyfikacji:

Przeszczep włosów w Turcji: krok po kroku

Przeszczep włosów ma na celu przywrócenie włosów w obszarach skóry głowy o ograniczonym wzroście włosa lub jego braku. Przeszczepy włosów są skutecznymi metodami leczenia wypadania włosów, które dają bardzo naturalne efekty. Z zabiegu mogą korzystać nie tylko mężczyźni, ale również kobiety.
przeszczep wlosow z turcji

Dlaczego włosy wypadają?

Wypadanie włosów jest naturalną częścią procesu wzrostu włosa, jednak może również wystąpić nadmierne, nieodwracalne wypadanie włosów z powodu genetyki, choroby lub urazu skóry głowy. Innymi powodami, dlaczego włosy wypadają, są:
  • zmiany hormonalne,
  • niezdrowa dieta,
  • stres,
  • nadmierny przyrost, lub utrata masy ciała,
  • leki.
U mężczyzn najczęściej mamy do czynienia z wypadaniem włosów typu męskiego, czyli tak zwanym łysieniem androgenowym. U kobiet z kolei najczęściej występuje łysienie telogenowe. Inne rodzaje wypadania włosów to: łysienie plackowate, łysienie androgenowe typu żeńskiego, polekowe, anagenowe, bliznowaciejące.

Co to jest przeszczep włosów?

Przeszczep włosów polega na pobraniu mieszków włosowych ze zdrowego obszaru włosów, takiego jak tył głowy, czy boki, który inaczej nazywamy obszarem dawczym. Następnie wszczepiamy mieszki włosowe w miejsca objęte łysieniem, czyli miejsca biorcze.

Rodzaje przeszczepu włosów w Turcji

W transplantacji włosów stosujemy dwie najnowocześniejsze i najbardziej popularne techniki przeszczepu włosów w Turcji. Są nimi:

Przeszczep włosów metodą FUE

Przeszczep włosów metodą FUE, jest najpopularniejszą metodą stosowaną w Turcji. Nie bez powodu. W przeszczepie włosów FUE nie wycinamy paska skóry głowy i nie zakładamy szwów. Grafty są pobierane pojedynczo z obszaru dawczego, czyli boków i tyłu skóry głowy, za pomocą specjalnego narzędzia i umieszczane są w miejscach biorczych (miejscach objętych łysieniem).
Zaletą wykonywania zabiegu metodą przeszczepu włosów FUE jest brak widocznych blizn, szybki czas rekonwalescencji, a także bezpieczeństwo i zmniejszona możliwość pojawienia się infekcji.
Zabieg trwa od 4 do 8 godzin, w zależności od obszaru objętego łysieniem. W znieczuleniu miejscowym. Podczas jednej sesji jesteśmy w stanie przeszczepić aż do 5000 graftów.

Przeszczep włosów metodą DHI

Podczas przeszczepu włosów metodą DHI otwieranie kanalików i wszczepianie mieszków włosowych odbywa się w tym samym czasie. Natomiast pobieranie ich odbywa się tak samo, jak przy metodzie przeszczepu włosów FUE. W metodzie przeszczepu włosów DHI korzystamy ze specjalnego implantatora zwanego piórem CHOI.
Podczas zabiegu wykonywanego metodą przeszczepu włosów DHI, nie ma potrzeby golenia całej głowy, jedynie obszar dawczy. Dlatego ta metoda jest preferowana przez kobiety oraz osoby posiadające zakola i chcące wykonać przeszczep brody lub wąsów.
Przeszczep włosów metodą DHI nie pozostawia widocznych blizn, a czas rekonwalescencji jest krótszy niż w przeszczepie włosów metodą FUE. Efekty po przeszczepie są bardzo naturalne. Zabieg podobnie jak w przypadku przeszczepu włosów metodą FUE trwa od 4 do 8 godzin i odbywa się znieczuleniu miejscowym.
Niektórzy doświadczeni lekarze zajmujący się przeszczepami włosów, stosują metody łączone, czyli wykonują zabieg zarówno metodą FUE, jak i DHI, dla różnych obszarów skóry głowy.

Jak przebiega przeszczep włosów?

Przeszczep włosów w Turcji przebiega następująco:

Darmowa konsultacja: na stronie www.meditravel.pl pacjent wypełnia formularz, w którym przesyła 5 zdjęć: przód, tył, prawy oraz lewy profil, a także koronę głowy.
Przygotowanie: po przybyciu pacjenta do Turcji, kierowca zawozi Pacjenta prosto do kliniki na badania krwi, które trwają około 10 minut. Po badaniach Pacjent odwieziony jest do hotelu, gdzie następuje zakwaterowanie i czas wolny.
Dzień zabiegu: Należy udać się do kliniki o wyznaczonej godzinie, która zostanie podana dzień wcześniej przez wiadomość sms.
Po przybyciu do kliniki: Przeprowadzany jest proces wyznaczenia linii przeszczepu włosów, oceniany jest obszar dawczy i biorczy pacjenta, a podana zostaje ostateczna liczba graftów. Zostaną omówione wszystkie procedury związane z zabiegiem, wydane leki do stosowania po zabiegu oraz zostaje podpisana zgoda na zabieg przeszczepu włosów.

Podczas zabiegu przeszczepu włosów w Turcji

Pacjent zostaje znieczulony miejscowo, aby uniknąć bólu podczas transplantacji włosów. Następnie pobierane są grafty z obszaru dawczego. Przeszczepiane są wszystkie struktury włosa w tym komórki macierzyste. Następnie zostają otwierane kanałym i wszczepiane są pobrane grafty. Mieszki włosowe są starannie układane pod kątem, w którym rosną włosy pacjenta, tak aby uzyskać, jak najbardziej naturalny efekt.
Po zakończonym zabiegu przeszczepu włosów Pacjent zostaje odwieziony do hotelu.
Kolejnego dnia Pacjent odbywa wizytę kontrolną w klinice. W czasie kontroli zostaje ściągnięty opatrunek, umyta głowa, a następnie założona opaska uciskowa, która ma na celu uchronić przed obrzękiem. Pacjent otrzymuje kosmetyki oraz zalecenia i  instrukcje jak myć i pielęgnować skórę głowy po zabiegu.
Pielęgnacja pooperacyjna: Czas rekonwalescencji trwa około 11 dni. W tym okresie bardzo ważne jest, aby wykonać cykl mycia głowy z dodatkową uwagą i według zaleceń otrzymanych w klinice, ponieważ zarówno miejsca dawcze, jak i biorcze będą wrażliwe, a niewłaściwe mycie skóry głowy może uszkodzić przeszczepione grafty.
Skórę głowy należy chronić przed słońcem do 6 miesięcy po zabiegu. Przed wyjściem przez pierwsze dni po zabiegu należy wkładać kapelusz ochronny, który pacjent otrzymał w klinice, a po upływie 14 dni, inne dowolne nakrycie głowy. Powinno się unikać pocenia się przez pierwsze 14 dni od zabiegu przeszczepu włosów, a wysiłku fizycznego minimum miesiąc. Zalecane jest spanie z lekko uniesioną głową. Należy zrezygnować z palenia tytoniu i picia alkoholu, a także pić minimum 2 litry wody i jeść pełnowartościowe produkty.
Pierwsze rezultaty przeszczepu włosów widoczne są po 6 miesiącach. A efekt końcowy widoczny jest od 12 do 14 miesięcy od przeszczepu włosów. A sam zabieg jest trwały i bezpieczny.

Podsumowanie

Turcja stała się centrum, w którym setki szpitali i klinik służą do przeszczepu włosów, a Clinicana Hair Transplant Center, która współpracuje z polskim pośrednikiem Meditravel, jest jedną z najlepszych klinik zajmujących się przeszczepem włosów w Turcji. Każdego roku tysiące kobiet i mężczyzn odwiedza Stambuł, aby wykonać zabieg transplantacji włosów.
Jeżeli masz wątpliwości lub pytania związane z przeszczepem włosów w Turcji, skontaktuj się z Meditravel. Doświadczony zespół konsultantów chętnie odpowie na wszystkie nurtujące pytania.
Autor: artykuł sponsorowany