Data publikacji:

Ranking białek. Jakie białko jest najlepsze?

Odżywka białkowa jest dobrym sposobem na dostarczenie ciału dodatkowej dawki łatwo przyswajalnego białka. To właśnie ona jest najczęściej stosowanym przez sportowców suplementem diety. Dziś sprawdzamy, która z nich będzie najlepszym wyborem. Sprawdź nasz ranking białek!
Białka
  1. Olimp Whey Protein Complex 100%
  2. Biotech USA Iso Whey Zero 2270G
  3. Allnutrition Whey Protein
  4. Optimum Whey Gold
  5. Olimp Pure Whey Isolate 95
  6. Allnutrition Isolate Protein
  7. Extensor Izolat 97
  8. Biotech USA Vegan Protein
  9. Trec Nutrition Whey 100

Co warto wiedzieć przed zakupem białka z rankingu?

Zanim przejdziemy do rankingu polecanych odżywek białkowych, warto najpierw sprawdzić, dlaczego w ogóle warto po nie sięgać. Suplement diety zawierający łatwo przyswajalne białko jest najlepszym pomocnikiem w trakcie budowania masy mięśniowej. Z powodzeniem może spożywać go każdy sportowiec – zarówno ten początkujący, jak i doświadczony.

Co więcej, wiele odżywek białkowych dostępnych na rynku zawiera aminokwasy egzogenne, dzięki którym możesz wesprzeć regenerację ciała nawet po intensywnym wysiłku. I to właśnie po treningu należy spożywać białko.

Dodatkowo odżywka białkowa jest również polecana osobom, które ze względu na obowiązki zawodowe czy życie prywatne nie mają zbyt wiele czasu na zadbanie o odpowiednie zbilansowanie diety. Białko sprawdzi się znakomicie w roli szybkiej przekąski, która zapewni ci dawkę dodatkowej energii na kolejne godziny.

Jaką odżywkę wybrać? Ranking polecanych białek

Czas sprawdzić, które odżywki białkowe cieszą się największą popularnością wśród sportowców. W poniższym rankingu białek znajdziesz produkty od zaufanych i renomowanych producentów. Zaczynamy!

1. Olimp Whey Protein Complex 100% – numer jeden w naszym rankingu odżywek białkowych, który możesz zamówić w kilkudziesięciu różnych smakach – bananowym, waniliowym, owocowym i wielu innych. Koncentrat białka serwatkowego (WPC) Olimp Whey Protein Complex zawiera dwie frakcje proteinowe o rozbudowanym aminogramie, dzięki czemu zapewnia zróżnicowane tempo wchłaniania białka.
2. Biotech USA Iso Whey Zero 2270G – izolat białka serwatkowego (WPI) dostępny w smaku czekoladowym, tiramisu, truskawkowym, waniliowym, kokosowym i innych. Polecana odżywka zawiera WPI uzyskiwane metodą CFM, dzięki czemu jest najczystszym izolatem, jaki można wyprodukować. W składzie znajdziesz 100% bezpiecznych składników oraz zero dodatkowego cukru, tłuszczu i węglowodanów. Zamiast tego białko Biotech zawiera EAA, BCAA czy L-glutaminę.
3. Allnutrition Whey Protein – to jedno z najpopularniejszych białek w rankingu, które, podobnie jak jego poprzednicy, jest dostępne w kilkudziesięciu różnych wersjach smakowych. To jednak dopiero początek jego zalet! Odżywka białkowa nie zawiera aspartamu i cukru oraz może pochwalić się bardzo dobrą rozpuszczalnością, szybką i łatwą wchłanialnością oraz zastosowaniem najwyższej jakości koncentratu białka serwatkowego.
4. Optimum Whey Gold – kolejna propozycja dla mężczyzn, którzy szukają dobrej odżywki białkowej bez cukru, aspartamu i glutenu. Izolat białka serwatkowego (WPI), dzięki zastosowaniu najwyższej jakości białek i peptydów, gwarantuje szybki czas wchłaniania oraz wysoką jakość biologiczną. W składzie znajdziesz opatentowany kompleks enzymatyczny aminogen oraz laktazę, czyli enzym, który jest niezbędny w trakcie trawienia laktozy. Dzięki temu Optimum Whey Gold jest doskonałym rozwiązaniem dla osób z nietolerancją dwucukru mlecznego.
5. Olimp Pure Whey Isolate 95 – szybkowchłanialna odżywka białkowa, która podobnie jak wiele innych białek w rankingu zawiera izolat białka serwatkowego (WPI). Na liście jej zalet znalazł się przede wszystkim bogaty profil aminokwasowy wzbogacony o dodatek cennych witamin – C, B3, B6 czy B1. Co więcej, produkt zapewnia również szybką przyswajalność, a dzięki procesowi mikrofiltracji proteiny zachowują swoją pełną strukturę i aktywność.
6. Allnutrition Isolate Protein – polecana odżywka białkowa bez laktozy i glutenu, zawierająca izolat białka serwatkowego (WPI). Możesz zafundować ją sobie w takich smakach jak czekolada, masło orzechowe, solony karmel czy truskawka. Produkt zawiera aż 85% białka w jedne porcji i ma niską zawartość cukru. Nie bez znaczenia jest także wysoka wartość biologiczna, która wynosi 159 BV. Dzięki niej dodatek tłuszczów i węglowodanów został ograniczony do minimum.
7. Extensor Izolat 97 – kolejna propozycja w rankingu białek, która gwarantuje szybkie wchłanianie. Odżywka białkowa na bazie izolatu białka serwatkowego (WPI) zawiera aż 97% czystych protein, dzięki czemu ma wysoką wartość biologiczną, zapewniającą łatwą i szybką absorpcję w układzie pokarmowym. Co więcej, dzięki uzyskiwaniu izolatu w procesie selektywnej wymiany jonowej, odżywka ma o wiele niższą zawartość tłuszczu niż jej odpowiedniki pozyskiwane innymi metodami.
8. Biotech USA Vegan Protein – w naszym rankingu białek nie mogło zabraknąć wegańskiej odżywki białkowej. Jeśli szukasz właśnie takiego produktu, to propozycja Biotech jest strzałem w dziesiątkę! Mieszanka na bazie protein z ryżu i groszku jest wolna od glutenu, cukru i aspartamu. Dzięki zastosowaniu odpowiedniego połączenia różnych źródeł białka, odżywka zawiera pełnowartościowy komplet białkowy. W składzie Biotech Vegan Protein znajdziesz też superfoods – jagody goji i acai oraz mąkę quinoa.
9. Trec Nutrition Whey 100 – ranking polecanych białek zamyka odżywka Trec Nutrition zawierająca szybkowchłanialny koncentrat białka serwatkowego (WPC). Mieszanka jest dostępna w wersji czekoladowej, truskawkowego, naturalnej czy waniliowej. A co znajdziesz w środku? Wszystkie niezbędne aminokwasy oraz niską zawartość tłuszczów i węglowodanów. Białko może również pochwalić się średnim czasem wchłaniania, co w efekcie pozwala na zapewnienie jeszcze większej ilości energii.
<iframe width="99%" height="440" src="https://www.youtube.com/embed/anEbjc8YuFA" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
Autorka: Katarzyna Wendzonka