Data publikacji:

Jaki rower dla wysokiego mężczyzny?

Wysokie osoby nigdy nie miały łatwo. Czasami trudno jest im znaleźć produkty z których korzystałoby się im wygodnie. Jedną z nisz, w której wyżsi ludzie mają trudniej jest branża rowerowa. Czasami trudno jest dobrać odpowiedni rower, który zapewni komfortowe korzystanie osobom ponadprzeciętnie wysokim. Teoretycznie wystarczy sprawdzić specyfikację, jednak nie wszyscy wiedzą na co konkretnie patrzeć i co w ogóle oznaczają te wszystkie parametry. Do tego różne osoby dobierają rowery w innym przedziale cenowym i z inaczej wyposażone. Istnieje jednak parę uniwersalnych norm dla wysokich osób w naszym rowerze na które warto jest zwrócić uwagę i lepiej je do siebie dostosować, gdy dokonujemy zakupu nowego roweru. Jaki wybrać rower dla wysokiego mężczyzny? Sprawdź!

rower dla wysokiego

Najważniejsza jest rama

Jednym z najważniejszych elementów decydujących o wygodzie wysokiego użytkowania roweru jest wielkość ramy. Jedne z największych rozmiarów standardowych i ogólnodostępnych ram to 24 cali w przypadku ramy sportowej oraz 26 cali w przypadku ramy stosowanej w jednośladach miejskich oraz szosowych. Jednak to nie znaczy, że większe ramy nie są w ogóle dostępne. Trudniej jest znaleźć rowery męskie z ramą, np. 28 cali jednak nie jest to niemożliwe. Rozmiar ramy to pierwsza rzecz na jaką wysokie osoby powinny zwrócić uwagę przy poszukiwaniu roweru.

Koła

Inną sprawą także dużo zmieniającą naszą wygodę jazdy na jednośladzie są koła. Najpopularniejsze dostępne rozmiary kół to 26", 27,5", 28", 29". Koła 26" są kołami jednak bardziej dla młodzieży oraz niższych osób. Osoby mierzące ok. 190-200 cm powinny zastanowić się nad kołami większych rozmiarów. Najlepszym sposobem na przekonanie się który konkretnie rozmiar kół jest dla Ciebie najlepszy jest pójście do sklepu rowerowego i sprawdzenie samemu lub skorzystanie z licznych opinii na portalu Ceneo.pl

Kierownica

Kierownica jest częścią która także ma ogromny wpływ na komfort jazdy. Kierownice mają różne długości i kształty, jak i są o różnej grubości. Kierownica jednak jest elementem, na który nie ma uniwersalnego schematu i powinniśmy dobrać taką, którą najbardziej będzie nam dogadzała. Pamiętaj jednak, że kierownica potrafi także drastycznie zmienić całą pozycję z jaką siadamy na rowerze.

Siodełka

Siodełko jest elementem, które tak jak kierownicę - dobieramy pod swoje preferencje. Siodełka też dzielą się na różne rodzaje i są inne do różnych rowerów. Są dłuższe i krótsze, szersze i cieńsze oraz lżejsze i cięższe. Rowery miejskie raczej będą miały krótsze lecz szersze siodełka, gdy szosowe wręcz przeciwnie. Ważne przy korzystaniu z siodełka jest to, aby przyjmować przy siadaniu na nim dobrą pozycję, przez którą nie będą bolały nas plecy czy nogi po dłuższej jeździe. Dla komfortu warto jest też dobrze wyregulować siodełko.

Rowery dla wysokich osób - Podsumowanie

Mając te informacje możemy zabrać się do wybierania roweru. Konkretnych modeli nie będziemy wskazywać, gdyż każdy szuka trochę czegoś innego. Każdy ma inny gust oraz wymagania co do swojego jednośladu. Jedni wybiorą rower szosowy, inni miejski, a jeszcze inni górski. Każdy ma także inny budżet i może zdecydować się na inne materiały i wyposażenie roweru. Dlatego przy wyborze roweru dla wysokiego mężczyzny zalecamy wam skorzystanie z powyższych rad oraz z opinii wielu użytkowników na portalu Ceneo.pl , gdzie wiele osób zostawiło swoją opinię na temat różnych rowerów i nie tylko. Znajdź odpowiedni dla siebie rower, sprawdź specyfikację i gdy jest ona dla ciebie odpowiednia upewnij się poprzez opinie na Ceneo.pl . Mamy nadzieję, że udało ci się znaleźć odpowiedni rower dla wysokiego mężczyzny.