Data publikacji:

Styl męski casualowy - jak być modnym i czuć się wygodnie?

Casualowe zestawienia to propozycje dla mężczyzn, którzy chcą wyglądać elegancko i z klasą zachowując jednocześnie wygodne elementy stylizacji. Casual męski to przede wszystkim połączenia, które sprawdzą się podczas weekendowego wypadu, spotkania z przyjaciółmi czy codziennych wyjść do pracy. 

1. Spodnie jako podstwa casualu męskiego

Przy wyborze spodni kieruj się zasadą minimalizmu. Odrzuć wszelkie workowate i szerokie fasony na rzecz dopasowanych i stonowanych egzemplarzy. Świetnie przy takim stylu męskim sprawdzą się chinosy. Proste spodnie w naturalnych odcieniach typu beż, czerń czy granat sprawdzą się idealnie i będa pasować do wielu stylizacji. 


2. Odpowiednia koszula

W styl męski idealnie wpisze się także koszula o mniej formalnym charakterze. Do gładkich spodni z powodzeniem można wybrać koszulę w kratę, w której będziesz wyglądał elegancko. Sprawdzi się ona na codzienne wyjścia. Na spotkanie biznesowe wybierz gładką koszulę w stonowanych kolorach, podobnie, jak w przypadku spodni. 


3. Sportowa marynarka, jako trzeci podstawowy element casualu męskiego

Wybierz fason troszkę krótszy od marynarek przeznaczonych do garnituru. Idąc tropem minimalizmu skup się na uniwersalnych kolorach, które będą pasowały do reszty stylizacji. Jeśli jednak jesteś odważny, nic nie stoi na przeszkodzie by zaopatrzyć się w marynarkę w kratę czy pepitkę. 

Casual męski to takie podstawowe elementy, ale resztę możesz dobierać w zależności od nastroju. Na codzienne wyjścia wybierz pikowaną kurtkę w basicowym wydaniu, natomiast na większe wyjście sprawdzi się elegancki płaszcz w ciemnym kolorze. 

Więcej na temat mody