Ocet rozwiązaniem na dym papierosowy

Ubrania przesiąknięte dymem papierosowym po imprezie nie wymagają kilku prań. Wystarczy do pojemnika z płynem do prania dodać pół szklanki octu, włączyć pralkę i po problemie.
triki na pranie

7 trików, które rozwiążą Twoje problemy z praniem

Pogniecione spodnie, zafarbowany ulubiony T-shirt, bluza przesiąknięta dymem papierosowym... Z naszym praniem dzieją się różne niepożądane rzeczy. Czasem zastanawiasz się, dlaczego nikt jeszcze nie wymyślił jednorazowych ciuchów? Spokojnie, te proste triki na pranie pomogą ci zapobiec niefortunnym zdarzeniom podczas czyszczenia odzieży.

Triki na pranie


Pranie nie należy do zbyt skomplikowanych czynności. Niby co może być trudnego we włożeniu brudnych rzeczy do pralki, wsypaniu proszku i wlaniu płyny do płukania do odpowiednich komór, ustawieniu odpowiedniego programu i włączeniu urządzenia? Potem już tylko wystarczy wyjąć pranie i rozwiesić. No dobra. Zostaje jeszcze znienawidzone prasowanie. Ale po drodze może zdarzyć się jeszcze kilka nieprzyjemności. Jak im zapobiec?

Proste pranie po wyciągnęciu z pralki

Ubrania proste jak drutBardziej niż pranie przeraża cię prasowanie ubrań? Wystarczy, że:
  • nie będziesz wypełniał praniem całego bębna – im mniej rzeczy będziesz prał, tym powstanie mniej zagnieceń,
  • będziesz prał oddzielnie rzeczy lekkie i ciężkie,
  • wyciągniesz pranie z pralki zaraz po zakończeniu cyklu,
  • po wyciągnięciu pranie każdą rzecz strzepniesz i odpowiednio rozłożysz na suszarce.

Pranie, które nie farbuje

Koniec z zafarbowanym praniemDo pralki wrzucasz rzeczy w różnych kolorach, mając nadzieję, że wyciągniesz je w nienaruszonym stanie. A tu pech! Na zielonej koszulce widać czerwone plamy, a żółty ręcznik nagle ma różowe pręgi... Koszmar! Zapobiegniesz mu w bardzo prosty sposób – wrzucając do prania chusteczki przeciw farbowaniu . Im bardziej farbujące tkaniny pierzesz, tym więcej chusteczek wrzuć do bębna. Zapobiegną one przechodzeniu barwników między tkaninami, ponieważ je wchłaniają. Zamiennie możesz też zastosować kilka łyżek octu (wlej go do pojemnika z proszkiem).

Białe pranie bez plam

Do zbiornika wsyp standardową porcję proszku i dodaj do tego jeszcze 1/2 sody oczyszczonej. Dzięki temu prostemu trickowi, białe koszulki zachowają swój nieskazitelny kolor na dłużej.

Soda oczyszczona i ocet kontra sprzęt sportowy

Po kolejnym treningu stwierdzasz, że torba sportowa oraz buty wymagają wyprania? Aby pozbyć się przykrego zapach, do proszku dosyp sodę oczyszczoną lub wlej do pojemnika pół szklanki octu.

Jak używać kamerek do bielizny?

Aby zapobiec nadmiernym zagniecioniom, z którymi nieraz naprawdę dobre żelazko ma trudności, przede wszystkim susz pranie jak najkrócej. Nie powinno zalegać na suszarce tygodniami, aż zdecydujesz się je założyć. Unikaj też klamerek – robią one nieestetyczne wgniecienia, które często trudno rozprasować. Jeśli już musisz użyć spinaczy, nakładaj je w mało widocznych miejscach, np. w okolicach pach.

Co stosować na brzydki zapach z pralki?

Tak, tak pralka też od czasu do czasu wymaga, aby ją wyczyścić. Głównie chodzi o pozbycie się brzydkiego zapachu oraz odkamienienie bębna, dzięki czemu sprzęt działa dłużej. Na szczęście nie musisz jej szorować kartaczem i używać detergentów, aby pozbyć się kamienia, grzybów i bakterii. Wystarczy, że wlejesz do pojemnika na proszek około 150 ml płyny do płukania jamy ustnej (3/4 szklanki) i włączysz pełny cykl prania w temperaturze 90 stopni Celsjusza.

Wszystko, czego potrzebujesz do prania, znajdziesz TUTAJ.