Data publikacji:

Uniwersalny prezent dla mężczyzny. Jaki prezent dla mężczyzny jest uniwersalny?

Wybór prezentu dla najbliższego przyjaciela to bułka z masłem. Znacie się jak łyse konie, macie wspólne pasje i doskonale wiecie, czego wam trzeba. Problem pojawia się w momencie, gdy trzeba kupić prezent dla szefa, wujka narzeczonej lub dalekiego kuzyna, o którym niewiele wiadomo. Wyjaśniamy, jak wybrać uniwersalny prezent dla mężczyzny, który sprawdzi się w niemal każdej sytuacji.
Prezent

Uniwersalny prezent dla mężczyzny – czyli jaki?

Najłatwiejszym zadaniem jest wybór prezentu dla osoby, która ma jedną, doskonale wszystkim znaną pasję. Jedna wizyta na forum wędkarstwa, kolarstwa szosowego czy portalu motoryzacyjnym wystarczy do tego, by znaleźć dziesiątki propozycji na oryginalny, przydatny podarunek. Znając pasję obdarowywanego, łatwo także o zdobycie gadżetów nawiązujących do zajawki – kubków, koszulek czy zakładek do książki. To bezpieczny wariant, który jest właściwie najlepszym sposobem na dobór prezentu.

W wielu sytuacjach nie wiadomo jednak, jakie zainteresowania ma osoba, którą musisz obdarować. Skąd możesz wiedzieć, jakie pasje ma szef, którego widujesz jedynie w biurze lub daleki kuzyn, z którym spotkałeś się kilka razy w życiu. Niektóre osoby nie mają także charakterystycznych zainteresowań lub wręcz przeciwnie – są tak pochłonięci pasją, że posiadają już wszystko. W takim przypadku pozostaje wyjście awaryjne, czyli uniwersalny prezent.

Jaki jest uniwersalny prezent dla mężczyzny? Przede wszystkim musi to być coś zupełnie niekontrowersyjnego. Odpadają „śmieszne prezenty dla mężczyzn”, które dobrze wypadają wśród dobrych znajomych, jednak w dalszych kontaktach mogą wprowadzić niezręczność. Uniwersalny prezent to także ten, który przyda się każdemu. Samochodowy uchwyt na telefon to kiepski pomysł dla osoby, która porusza się wyłącznie komunikacją zbiorową.

Butelka dobrego alkoholu – uniwersalny prezent dla faceta?


Przed długi czas za uniwersalny prezent dla faceta uważany był alkohol. Butelka dobrego alkoholu w większości przypadków jest dobrym pomysłem i nie powinna zostać odebrana źle. Nawet osoby niepijące zrobią z niej użytek, np. częstując kieliszkiem wina lub szklanką whisky swoich gości. W ostatnim czasie podejście do alkoholu się jednak zmieniło i stracił on swoją uniwersalność. Niektórzy rezygnują z alkoholu ze względu na zdrowy styl życia, inni mają jednoznacznie negatywne podejście do wysokoprocentowych trunków. Przed zakupem alkoholu na prezent upewnij się więc, jaki jest stosunek do alkoholu osoby, którą chcesz obdarować. Wręczenie wina, wódki lub whisky niepijącemu alkoholikowi to spore faux pas.

Jaki uniwersalny prezent dla mężczyzny kupić? Nasze propozycje

Jaki prezent będzie więc absolutnie neutralny, przydatny i bezpieczny? Poniżej znajdziesz kilka naszych propozycji, które niemal zawsze wypadają dobrze. Nadają się zarówno na urodziny, imieniny, imprezę firmową czy mikołajki. Co więcej, większość z nich podarujesz zarówno młodemu, jak i dojrzałemu mężczyźnie, więc wiek nie ma tu dużego znaczenia. Staraliśmy się wybrać takie prezenty, w których jak najmniej zależy od gustu. To klasyczne prezenty dla mężczyzn, cechujące się ponadczasową stylistyką, pasujące na wiele okazji.

1. Pióro

Zaczniemy od najbezpieczniejszego prezentu dla mężczyzny – pióra. Markowe i stylowe pióro to idealny prezent dla faceta w każdym wieku. Przyda się zarówno maturzyście, jak i prezesowi dużej korporacji. Dobrym pomysłem będą także inne piśmiennicze artykuły, np. stalowy długopis, pióro kulkowe lub zestaw z ołówkiem automatycznym.

2. Portfel do garnituru

Portfele często polecane są jako uniwersalny prezent dla mężczyzny, ale wiąże się z tym pewien problem. Niektórzy po prostu lubią swój obecny portfel i nie chcą go wymieniać. Jest jednak rozwiązanie – ultracienki portfel do garnituru. Ma bardzo minimalistyczną formę, a większość modeli nie jest wyposażona nawet w miejsce na monety. Te przechowuje się w dodatkowej bilonówce. Dzięki temu portfel nie wypycha kieszeni ani klapy marynarki, a garnitur leży idealnie. Niewielu mężczyzn ma ten stylowy dodatek, więc to bardzo dobry pomysł na podarunek.

3. Pasek skórzany

Kolejnym neutralnym prezentem dla mężczyzny jest pasek. Przyda się każdemu, bez względu na to, ile pasków znajduje się już w garderobie. Polecamy zwłaszcza klasyczne, garniturowe paski skórzane bez ozdób i wymyślnych klamer. Są najbardziej uniwersalne i pasują nie tylko do formalnego stroju. Jaką długość paska wybrać? Cóż, wymaga to odrobiny przewidywania. Pasek powinien mieć taką długość, by zapinać go w okolicy środkowych dziurek.

4. Kubek termiczny

Kubek termiczny lub kubek do samochodu to świetny gadżet dla mężczyzny. Przyda się zwłaszcza miłośnikowi kawy lub yerba mate, który nie potrafi rozstać się ze swoim ulubionym napojem. Zwróć jednak uwagę na jakość kubka. Te niedrogie, ze śmiesznymi napisami, zazwyczaj są niskiej jakości i przeciekają. Dobry kubek termiczny kosztuje ok. 50 zł.

5. Zapalniczka Zippo

Trudno o bardziej uniwersalny prezent dla palacza niż zapalniczka. Nie chodzi jednak o tę najtańszą, którą można dostać w kiosku. Najlepiej sprawdzi się benzynowa zapalniczka Zippo, czyli absolutny klasyk. Kupując ją w internecie, upewnij się, że pochodzi z pewnego źródła i jest oryginalna. Na podejrzanych stronach aż roi się od podróbek.

6. Prawidła


Eleganckie buty męskie wymagają poprawnego przechowywania. W innym przypadku na skórzanej cholewie pojawiają się spękania i załamania. O idealny kształt obuwia dbają prawidła. Można oczywiście skorzystać z tych plastikowych, ale najbardziej cenione są pełne prawidła cedrowe. Przy okazji stanowią one ciekawy, stylowy prezent dla mężczyzny.

7. Wizytownik

Jeśli musisz wręczyć prezent koledze z pracy, masz problem z głowy. Uniwersalnym prezentem jest wizytownik, który z pewnością przyda się w pracy. Chowanie wizytówki do eleganckiego wizytownika to oznaka szacunku dla rozmówcy, który ją wręcza. W biznesie nawet takie szczegóły mogą zaważyć o pomyślności współpracy.

8. Scyzoryk

Nie bez przyczyny szwajcarskie scyzoryki dostępne są niemal na każdym lotnisku i w centrum handlowym. To wyjątkowo użyteczny przyrząd, skrywający w sobie nie tylko nóż, ale i otwieracze, wkrętaki, korkociąg, piły, wykałaczkę czy pęsetę. Popularne scyzoryki firmy Victorinox to niemal męska biżuteria.

9. Książka

W dobie seriali, elektroniki i internetu dobrze jest spędzić czas przy dobrej lekturze. Wybór książki na prezent jest oczywiście odrobinę ryzykowny, bo nie wiadomo, czy dana osoba lubi czytać oraz jaki gatunek jest jej ulubionym, ale to nie szkodzi. Inspirujące biografie, reportaże lub książki popularnonaukowe są w stanie wciągnąć tych mężczyzn, którzy nie czytają na co dzień.

10. Poszetka

Nie każdy nosi poszetkę, ale niektórzy nie robią tego dlatego, że… jej nie mają. Ozdobna chustka w brustaszy, czyli kieszonce znajdującej się na piersi, to jednak niezbędnik stylowego mężczyzny. Najbardziej uniwersalna jest biała poszetka wykonana z lnu, jednak jeśli obdarowywana osoba znana jest z dobrego stylu, możesz pokusić się o zakup kolorowej, jedwabnej poszetki.
Autor: Szymon Sonik
Autor: Szymon Sonik