Data modyfikacji:

Podwijanie rękawów w koszuli. Jak podwijać rękawy w koszuli z guzikiem?

Zastanawiasz się, jak podwijać rękawy w koszuli? Co zrobić, gdy długie rękawy w koszuli mają guzik? Jaką długość rękawów w koszuli zostawić jako optymalną? Podpowiadamy!
jak podwinąć rękawy koszuli z guzikiem

Jak podwijać rękawy w koszuli męskiej?

Kiedy chcemy podwinąć rękaw koszuli, musimy zrobić to w sposób umiejętny, aby uniknąć sytuacji, w której nasz rękaw będzie wyglądał niedbale. Poprzez techniki wywijania rękawa mamy możliwość dostosowania jego wymiaru do naszych potrzeb. Dzięki temu możemy w efektywny sposób dopasować długość rękawa koszuli, która jest dla nas minimalnie za duża.

Dzięki zapoznaniu się z technikami podciągania rękawów możemy w szybki sposób dobrać styl noszonej przez nas koszuli do sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Wywijając rękawy w profesjonalny sposób, zapobiegamy ich opadnięciu, które może się przydarzyć w wielu niespodziewanych codziennych sytuacjach. Istnieje parę popularnych sposobów, które umożliwiają podwinięcie rękawów w sposób schludny i estetyczny. Warto je znać i stosować regularnie w codziennym życiu. Nauczenie się reguł szybko wejdzie mężczyznom w krew i będą mogli oni stosować ich różne style w zależności od uwarunkowań i potrzeb.

Jak podwinąć rękawy w koszuli w poprawny sposób

Najbardziej popularnym sposobem podwijania rękawów koszuli jest kończenie go na wysokości łokcia. Dzięki temu nasze ruchy będą swobodne, a rękaw nie będzie ich w żaden sposób krępował. Wywijanie najlepiej rozpocząć od podciągnięcia mankietu koszuli do wysokości naszego łokcia, tak aby był on przez nas widoczny. Gdy już to zrobimy, obracamy materiał znajdujący się pod spodem, tak aby przykrył mankiet, który znajduje się powyżej stawu. 

Całą operację musimy przeprowadzić umiejętnie, aby nie powstały żadne niepotrzebne fałdy oraz zagięcia. Jeżeli takowe się pojawią, poprawiamy je poprzez wygładzanie za pomocą naszej dłoni. Podczas wywijania należy zwrócić uwagę na równe ułożenie fałdy materiału, która przykrywa mankiet. Najważniejszym aspektem tego sposobu jest idealne przeprowadzenie drugiej fałdy rękawa. Musimy zwrócić baczną uwagę nie tylko na ewentualne zmarszczki i nierówności rękawa podczas samego wywijania, ale też pamiętać o dobrym wyprasowaniu koszuli. Pomaga ono bardzo w idealnym przeprowadzeniu tej techniki. Po wykonaniu całej operacji rękaw wygląda ładnie i szykownie. Sposób ten jest uniwersalny i może być stosowany w trakcie prywatnych lub bardziej oficjalnych okazji.

Podwijanie rękawów koszuli w różnych stylach

Istnieje parę podstawowych rodzajów podwijania rękawów. Oprócz wspomnianego rodzaju klasycznego, które charakteryzuje się prostotą i efektywnością, mamy do czynienia z casualowym stylem podciągania rękawów. Od stylu klasycznego różni się on tym, iż nie sięga poza łokieć. W przypadku tego rodzaju wywinięcia, rękawy przykrywa dwie trzecie długości naszej ręki. Styl casualowy charakteryzuje się większą łatwością w odwinięciu rękawa, a sama czynność nie powoduje wielu zagnieceń na całej jego powierzchni. 

Możemy go stosować na spotkaniach towarzyskich i podczas pracy w biurze. Doskonale pasuje do ubrań w swobodnym stylu, noszonych na co dzień. Wygląda luźno, a zarazem profesjonalnie, więc jest chętnie polecany dla pracowników, uczestników wszelakich konferencji lub też ludzi chcących w estetyczny sposób skrócić rękaw na imprezie rodzinnej. Kolejnym rodzajem podwinięcia rękawów jest styl włoski. 

Jego zasadą jest pozostawienie kawałka mankietu, odróżniającego się kolorystyczne od reszty rękawa. Taki typ podwinięcia jest bardzo łatwy do wykonania i równie bezproblemowo można taki rękaw odciągnąć z powrotem. Podczas przystępowania do wywinięcia naszego rękawa w ten sposób, pamiętajmy o rozpięciu wszystkich guzików. Po jego skończeniu ustawiamy fałdę w taki sposób, aby krawędź mankietu wystawała w górnej części całego podwinięcia włoskiego. Musimy pamiętać jednak o tym, że ten rodzaj wywijania ma swój efekt jedynie wtedy, gdy mankiet odróżnia się kolorystycznie od reszty rękawa.

Długość rękawa koszuli podczas podwijania 

Przedstawione wyżej przykłady mogą być pomocne, ale nie musimy ich się trzymać sztywno. Jeżeli chcemy zachować długi rękaw, ale zależy nam na podwinięciu samego mankietu, możemy wypróbować prostego wywijania mankietu na 2 razy.

Jak sama nazwa wskazuje podczas jego tworzenia, robimy jedno główne podwinięcie mankietu, po którym następuje drugie zakrywające go. Dzięki takiemu sposobowi mamy możliwość szybkiego i łatwego skrócenia rękawa. Sięga on wtedy za łokieć i może być podwijany w ten sposób praktycznie w każdej sytuacji.

Rękaw możemy też bez problemu wywinąć na dowolną długość za pomocą stylu włoskiego. Aby to zrobić, najpierw podciągamy sam mankiet koszuli na drugą stronę, a następnie jednym ruchem wyciągamy rękaw na wysokość łokcia. Dzięki takiemu sposobowi mamy możliwość regulowania długości rękawa koszuli w zależności od naszych aktualnych potrzeb.

Jeżeli chcemy, by sięgał za łokieć, ostatnie wywinięcie kończymy za nim, a kiedy odpowiada nam troszkę większy wymiar, możemy ustalić jego długość zaraz przed nim. Jest to sposób bardzo wygodny i uniwersalny, a my czujemy się dobrze poprzez brak nadmiernego ucisku na naszą rękę.

Tekst: Redakcja Jego-Styl.pl