Data publikacji:

Jak ukryć łysinę? Liczne metody na ukrycie łysiny.

Łysienie jest zjawiskiem, które dotyka wielu mężczyzn w różnym wieku. Połowa z nich zaczyna łysieć jeszcze przed pięćdziesiątką. Jest to również najczęstsza przyczyna kompleksów wśród mężczyzn. Zaczynają się oni postrzegać jako mniej atrakcyjni, co może przekładać się na pogorszenie ich kontaktów z otoczeniem. Warto jednak pamiętać, że łysinę można zamaskować i istnieje wiele skutecznych sposobów by to zrobić. Bardzo często pierwszym obszarem, który łysieje jest linia włosów nad czołem. Zaczynają pojawiać się zakola, które jednak łatwo ukryć za pomocą odpowiedniego ścięcia włosów.

Jak ukryć łysinę?

Najlepsze fryzury dla mężczyzn z zakolami

Jeśli zmagamy się z problemem przerzedzających się włosów, lepiej aby były one krótsze niż dłuższe. Długie włosy są cięższe, przez co fryzura traci na objętości i staje się płaska, a to uwypukla prześwity. Krótsze włosy zapewniają większą objętość. Zakola można ukryć za pomocą odpowiedniej fryzury. Warto udać się do dobrego specjalisty, który nie tylko prawidłowo obetnie włosy, ale również da instrukcje jak je czesać i modelować, aby ukryć przerzedzające się miejsca. Poleci on również odpowiednie środki do stylizacji i pielęgnacji. Dla mężczyzn, posiadających gęste włosy, które można zapuszczać i modelować, istnieje wiele fryzur na zakola.

1. Grzywka zaczesana na czoło – dla osób które nie boją się niestandardowych fryzur.

2. Krótka postrzępiona grzywka – powinna układać się w sposób swobodny, wręcz niedbały. Tył oraz boki włosów powinny być krótkie i w widoczny sposób różnić się długością od reszty włosów.

3. Grzywka zaczesana na bok – musi być wyraźnie dłuższa, tak by było możliwe zakrycie całego czoła, a wraz z nim zakoli.

4. Wycieniowane boki – fryzura ta odkrywa zakola, jednak poprzez zaczesanie do góry i tyłu, są one wkomponowane w układ włosów i nie rzucają się w oczy.

5. Dłuższe włosy zaczesane do tyłu – sprawiają wrażenie, że zakola są zaplanowanym elementem stylizacji.

6. Włosy zaczesane na bok – jedno zakole jest wyeksponowane, natomiast drugie jest ukryte, tutaj również osiągamy wrażenie zaplanowanej stylizacji.
Jeśli mężczyzna oprócz zakoli posiada dodatkowo rzadkie włosy, lepiej będzie je bardzo mocna wygolić lub nawet zgolić na łyso. Próby zamaskowania zakoli rzadkimi włosami, mogą dać bardzo słaby, wręcz komiczny efekt. Ogolona głowa skutecznie maskuje zakola, ludzie nie wiedzą czy jesteśmy łysi bo mamy problem z włosami, czy to po prostu nasz styl. Trzeba pamiętać, by golić włosy regularnie i dokładnie, na głowie nie mogą pozostać pojedyncze włoski, będzie to wtedy źle wyglądać. Bardzo ważna jest wtedy ochrona przeciwsłoneczna, warto smarować skórę głowy kremem z wysokim filtrem lub nosić okrycie głowy. Ogolona głowa bardzo dobrze prezentuje się w duecie z zarostem. Broda powinna być jednak starannie przycięta i zadbana. Będzie wtedy odciągać uwagę od tego co dzieję się na głowie. Zbyt długa i niezadbana broda będzie tylko potęgować efekt niezadbania.

Na zakola - kosmetyki i medycyna

Przemyślana fryzura na zakola to tylko jeden ze sposobów, by ukryć niepożądane przerzedzenia włosów. Rozwiązania niesie ze sobą również branża kosmetyczna i medycyna estetyczna. W celu zakrycia niepożądanych miejsc możemy skorzystać z kolorowego balsamu lub pudru, który nakładamy na skórę głowy. Jest ona barwiona i zmniejsza się kontrast między kolorem włosów i skóry, w wyniku czego prześwity stają się mniej widoczne. Wymaga to systematycznego, codziennego i dokładnego nakładania, gdyż każde przetarcie i umycie powoduje ścieranie środka. Produkty te są jednak odporne na wiatr, deszcz i pot.

Dużo trwalsze efekty uzyskamy dzięki medycynie estetycznej. Mikropigmentacja skóry głowy polega na pokryciu łysego miejsca drobnymi kropkami, można to porównać do tatuażu. Tutaj również wstrzykuje się pod skórę pigment, W ten sposób odtwarzana jest linia włosów, która daje wrażenie krótko ogolonych włosów. W zależności od wielkości ubytku, zabieg ten może wymagać kilku sesji. Aby poprawnie wykonać mikropigmentację, należy przejść odpowiednie szkolenia, dlatego warto wybrać się do specjalisty, który posiada już stosowne doświadczenie. Inną metodą jest przeszczep włosów, w trakcie którego z tyłu głowy pobiera się pojedyncze zespoły mieszkowe, a następnie uzupełnia nimi łyse miejsca. Nie jest to jednak możliwe w każdym przypadku, jeśli łysienie jest zbyt zaawansowane, materiału do pobrania może być zbyt mało, by osiągnąć zadowalający efekt. Ta metoda jest jednak najlepsza, gdyż pozwala odzyskać utracone włosy. 

Moda sposobem na ukrycie łysiny i zakoli

Najmniej inwazyjnym elementem jest zasłonięcia łysiny poprzez okrycie głowy. Mamy tu bardzo duży wybór, okrycia możemy dostosować do naszego charakteru, stylu oraz sytuacji, nakrycie może być również świetnym elementem uzupełniającym fryzury męskie zakola. Czapki z daszkiem i bandamy możemy nosić podczas uprawiania sportu lub w codziennych nie wymagających formalnego stroju sytuacjach. Kapelusze można nosić zarówno latem jak i zimą, należy jedynie odpowiednio dobrać materiał z jakiego dany kapelusz jest wykonany. Te z grubszego materiału w ciemnych kolorach, świetnie sprawdzą się w chłodniejsze dni i podczas formalnych sytuacji. Te słomkowe i jasne będą idealnie uzupełniać nasz letni, plażowy strój. W ostatnich latach męskie kapelusze, powróciły do łask i dużo marek ma je w swojej ofercie. Nakrycia głowy są również świetną ochroną przed słońcem, zarówno dla skóry głowy, jak i dla oczu. Wadą tego rozwiązania jest to, że nakrycia głowy nosimy głównie na zewnątrz. W pomieszczeniach z reguły należy je ściągnąć. W wielu miejscach, pozostawienie na głowie czapki lub kapelusza w pomieszczeniu, może zostać uznane za brak szacunku.

Łysina nie musi być powodem do kompleksów. Odpowiednia dobrana fryzura lub modny kapelusz może pomóc nam przekuć wadę w zaletę. W ten sposób zakola mogą stać się elementem naszego stylu. Na rynku pojawia się również coraz więcej środków i zabiegów, które umożliwiają nam na zakrycie niepożądanych prześwitów i z dużym prawdopodobieństwem będę pojawiać się kolejne, jeszcze bardziej skuteczne. Każdy może wybrać metodę dla siebie, a nawet korzystać z kilku sposób na ukrycie łysiny naraz.