Data modyfikacji:

Stylizacja brody – czego potrzebujesz?

Modna broda to ostatnimi czasy atrybut każdego stylowego faceta. Aby zarost robił wrażenie, trzeba o niego zadbać. W dzisiejszym wpisie zdradzimy czego potrzebujesz, aby wykonać perfekcyjną stylizację brody w domowym zaciszu. Strzyżenie i pielęgnacja to nie wszystko. Do każdego kształtu twarzy pasuje przecież inna broda. Rodzajów zarostu może być naprawdę wiele, a my podpowiemy, który z nich będzie dla ciebie najlepszy.

Stylizacja brody

Broda – rodzaje. Poznaj je zanim rozpoczniesz stylizację brody

  1. Pełna broda – czyli baki, wąsy i cała reszta. Może to być zarówno długa broda, jak i taka z wystylizowanymi krawędziami lub klasyczny 3-dniowy zarost. Taki zarost w bardzo wielu przypadkach uwydatnia policzki, więc dobrze będą wyglądać w nim panowie ze szczupłą twarzą.
  2. Broda bez wąsa – może optycznie poszerzać żuchwę, ale jednocześnie jest znacznie lżejsza niż pełna wersja brody. Nie pogrubia policzków.
  3. Broda wokół ust – wąsy i zarost wokół ust. Zero bokobrodów i wygolona żuchwa. Taka stylizacja może sprawić, że twarz wyda się bardziej trójkątna. Będzie więc idealna dla panów z owalną lub okrągłą kształtem twarzy.
  4. Bokobrody – ich przedstawiać nie trzeba. Idealne rozwiązanie dla młodych chłopaków, którzy na razie mają pod nosem mało zarostu.
  5. Wąsy – dodają nonszalancji i retro elegancji. Idealna dla facetów noszących się w tym stylu oraz tych, których szczecina, za wyjątkiem wąsa, nie należy do najbujniejszych.

Stylizacja brody – jak strzyc brodę i co będzie ci niezbędne?

Nie jesteśmy profesjonalnymi barberami i zdajemy sobie sprawę, że strzyżenie zarostu to wyższa szkoła jazdy. Właśnie dlatego powołamy się w tej kwestii na doświadczenie innych, a wam pokażemy dobrej jakości sprzęt, który ułatwi zabawę ze stylizacją brody.

Rodzaje strzyżenia oczywiście wybierasz sam. To nie takie trudne. Wystarczy określić jakie zalety ma twoja twarz i je podkreślić, a ukryć to, co chciałbyś zatuszować.

I pamiętaj – zarost nie tuszuje, zarost uwydatnia. Jeśli masz szeroką twarz to pełen zarost poszerzy ją jeszcze bardziej. A więc zaczynamy. Zerknij na poniższy filmik. Z niego dowiesz się, jak przycinać brodę, aby nadać jej ciekawego i pożądanego kształtu.

Przeczytaj również: Ile zapuszcza się brodę?

Jak się okazuje, nie obędzie się bez stylizacji brody trymerem. To właśnie dzięki niemu precyzyjnie skrócisz brodę tak, aby w każdym miejscu miała taką samą długość. Ponadto, niektóre z trymerów mają mniejsze nakładki – te sprawdzą się m.in. do tworzenia linii policzków, podcinania wąsów czy nadania zarostowi precyzyjnego kształtu.

Kosmetyki do stylizacji brody

Podstawą jest rzecz jasna szampon. To dzięki niemu utrzymasz odpowiednią higienę brody, w której zbiera się ogromna ilość zanieczyszczeń i kurzu. Skoro myjesz włosy, to jak można pominąć brodę?

Dzięki szamponowi twój zarost będzie także bardziej miękki, co przyda się przed strzyżeniem – stanie się ono łatwiejsze. Czym różni się klasyczny szampon od szamponu do brody? Ten ostatni ma właściwości zmiękczające, a przy tym nadaje zarostowi zdrowy połysk. Włosy na głowie mają przecież zupełnie inną strukturą niż te na brodzie. Wymagają zatem odrębnego kosmetyku pielęgnacyjnego.
Jeśli masz wąsy, to pomyśl o wosku. Ułoży on i utrzyma je w ryzach przez cały dzień. Nie ma nic gorszego niż niewystylizowany wąs – bardzo łatwo wtedy o niechlujny wygląd.
Panom, którzy lubią pielęgnować swoją brodę przyda się także balsam. Nada on zarostowi połysk, a przy okazji odżywi go i zregeneruje. Balsam polecam szczególnie facetom z niezbyt bujnym włosiem – kosmetyk przy regularnym stosowaniu z pewnością go wzmocni.

Przeczytaj także:

Klaudia Borycka
Klaudia Borycka

Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.