Data modyfikacji:

Jak przejść na dietę, nie mając czasu? Może fit catering?

Ośmiogodzinny dzień pracy, podróż do pracy i z powrotem. To wszystko sprawia, że coraz trudniej odnaleźć nam czas dla siebie. Czas na swoje potrzeby, odpoczynek, a przede wszystkim na zadbanie o siebie – zdrowie i wygląd. Często nie ma się czasu nawet na sen, więc kto by tu się zastanawiał nad zdrowym sposobem odżywiania. I tak oto po kilku latach organizm zaczyna okazywać swoje niezadowolenie. Pojawiają się niechciane fałdki na brzuchu, sylwetka przestaje być proporcjonalna. Co więcej zaczyna doskwierać zadyszka przy wchodzeniu po schodach. Warto temu zapobiegać i już teraz zacząć myśleć nad zmianami swoich nawyków.

fit catering

Fit catering? A co to takiego?

Obecnie na rynku są setki firm, których jedynym założeniem jest dostarczanie zdrowego i odpowiednio zbilansowanego jedzenia na cały nadchodzący dzień wprost pod twoje drzwi. Do mieszkania czy też do miejsca pracy – gdzie tylko ci najwygodniej. Wpisz w wyszukiwarkę hasło „dieta pudełkowa” i zobacz, jakie to wszystko proste. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni wariant diety dla siebie i zaraz po dokonaniu opłaty codziennie będziesz dostawać zestaw posiłków na cały nadchodzący dzień.

Plusy i minusy diety z dowozem do domu

Niestety w trakcie wykonywania codziennych obowiązków rzadko mamy czas na obmyślanie skomplikowanego, zdrowego menu. Właśnie tutaj sprawdza się dieta pudełkowa, która oprócz odpowiedniej ilości zdrowych składników odżywczych dostarczy nam codziennie inny, smaczny i zdrowy zestaw o odpowiedniej kaloryczności.

Wybierając dietę np. z Be Diet catering, możesz oczywiście zaznaczyć, jakie są twoje preferencje i czego nie tolerujesz – pamiętaj, aby poinformować firmę cateringową o alergiach lub na przykład, jeśli nie tolerujesz laktozy. Chodzi przecież o to, aby w końcu w twoim zabieganym życiu pojawiły się zdrowe posiłki, które dadzą organizmowi odpowiednią energię, a tobie pomogą zadbać o lepszą sylwetkę, a może i z czasem pozwolą zrzucić kilka kilogramów?

Minusów raczej trudno się doszukać – ani koszta nie są przerażająco wielkie, ani nie towarzyszy ci tutaj żadne ryzyko. Fit catering to nie zamrożona lokata i w każdej chwili możesz zrezygnować.

fit catering

Dieta dietą, a co poza tym?

Oprócz spożywania właściwej liczby zdrowych kalorii dziennie, możesz zrobić dla swojej sylwetki więcej, niż ci się wydaje – nawet jeśli jesteś niezwykle zapracowana. Codziennie wygospodaruj sobie chociaż godzinę na szybki spacer. Nie dość, że lepiej się przy tym poczujesz, to jeszcze przewietrzysz umysł i złapiesz kilka nowych pomysłów do pracy.

Zamiast jazdy taksówką czy samochodem chociaż od czasu do czasu skuś się na spacer. Poza tym staraj się nie siedzieć przy biurku bez ruchu przez kilka godzin. Wstań co jakiś czas, chociażby po szklankę wody. Zobaczysz, że ta niewielka ilość ruchu plus dieta pudełkowa dadzą wiele pozytywnych efektów.

Tekst: Artykuł partnera