Przed przystąpieniem do samej depilacji upewnij się, czy skóra nie jest podrażniona - czy mieszki włosowe nie są zainfekowane i czy koloryt skóry na klatce piersiowej jest taki sam, jak reszta ciała. Jeśli zauważysz jakiekolwiek odstępstwa od normy, lepiej przełożyć depilację na później i w pierwszej kolejności zająć się diagnostyką i ewentualnym leczeniem niepokojących symptomów.
Sprawdź też, czy na klatce piersiowej nie znajdują się wrastające włosy. Wrastający włos daje dość specyficzne objawy - obszar wokół mieszka włosowego, którego włos rośnie nieprawidłowo, jest ciemniejszy, może być zaczerwieniony lub z dodatkiem ropy. Na próżno też szukać wystającego włosa - rośnie on niestety pod skórą. Wrastające włosy nie są poważnym przeciwwskazaniem do depilacji, ale warto wcześniej wiedzieć, które miejsce wymaga szczególnej uwagi i ostrożności podczas samego procesu przycinania czy usuwania włosów. Z taką sytuacją najczęściej można się spotkać dopiero po depilacji.
Golenie klatki piersiowej warto rozpocząć od użycia trymera. Pozwoli to nieco okiełznać dżunglę włosów, dzięki czemu dalsza depilacja powinna być nieco prostsza. Kto wie, może nawet samo przycięcie włosów za pomocą trymera będzie dla ciebie wystarczająco satysfakcjonujące? Trymowanie to bardzo dobry początek. Możesz do tego wykorzystać maszynkę do włosów z ustawieniem trymowania lub specjalnych nożyczek (degażówek).
Zastosuj na koniec balsam po goleniu, który złagodzi ewentualne podrażnienia i nawilży skórę.
Jeśli chcesz beztrosko cieszyć się latem i nie martwić się o to, czy możesz już wyjść bez koszulki na plażę, zapisz się na depilację laserową jesienią lub zimą. Wczesna wiosna też powinna być dobrym momentem na skorzystanie z dobrodziejstw lasera.
Depilacja klatki piersiowej u mężczyzn budzi emocje, ale zupełnie niepotrzebnie. To po prostu jeden z zabiegów kosmetycznych, podobnie jak golenie brody czy obcinanie paznokci. Nasze zdanie jest jasne: nie ma absolutnie żadnego powodu do wstydu. A co ty o tym sądzisz?