Data publikacji:

Depilacja klaty u faceta – wypada czy nie?

Wiele jest pytań bez odpowiedzi: po co żyjemy? Czym jest miłość? W czym tkwi sekret szczęśliwego życia? Co było pierwsze – jajko czy kura? Dziś do tego zestawu dołączy kolejna egzystencjalna zagwozdka: depilować klatkę piersiową czy nie depilować? O, i oto jest pytanie!

Kim jest prawdziwy mężczyzna?


To zabawne, ale jeśli spojrzysz na damskie fora, szybko dowiesz się, że prawdziwy mężczyzna nie goli klaty. Momentalnie jednak dostaniesz sprostowanie, że prawdziwy mężczyzna to jednak ten, który nie posiada na klacie ani jednego włoska, bo to nieestetyczne. Oszczędzimy Ci czasu i zdradzimy zakończenie tej dyskusji: całkowity mętlik, wyzwiska i takie określenia mężczyzn, których nie chcemy przytaczać.

Golenie klaty a golenie zarostu na twarzy


A może lepiej potraktować zarost na klacie tak samo, jak ten na twarzy? Doskonale przecież wiemy kto wygląda w nim dobrze, a komu pasuje jak pięść do nosa. Zamiast zastanawiać się jak powinien zrobić prawdziwy mężczyzna, zastanów się jak będzie bardziej pasować Tobie. Jeśli posiadasz regularny i schludny zarost klaty, nic nie stoi na przeszkodzie, by go wyeksponować na plaży. Jeżeli jednak wyglądasz, jakbyś pod koszulą nosił wełniany sweter, warto zastanowić się nad depilacją. Golenie klatki piersiowej nie odbierze Ci męskości, a unikniesz krzywych i zniesmaczonych spojrzeń osób, którym widok wystających spod koszuli kłaków może wydawać się niehigieniczny.

Depilacja klatki piersiowej a muskulatura


Zapewne zauważyłeś, że zawodowi kulturyści nie pozostawiają na klacie ani jednego włoska. Nie bez przyczyny. Gładka skóra pozwala lepiej działać światłu i eksponować wyrzeźbione ciało. Jeśli więc spędzasz na siłowni długie godziny i walczysz o lepsze jutro, wyeksponuj efekty przerzucania żelastwa w najbardziej optymalny sposób. Bez obaw, nikt nie zarzuci Ci metroseksualności. Z drugiej zaś strony lekki zarost na klacie może dodać Ci męskości, jeśli posiadasz szczupłą klatkę piersiową. Jaką decyzję podjąć? Spytaj koleżanek z pracy i to tych najbardziej bezpośrednich. Bez obaw, depilacja mężczyzn to nie tabu.

Depilacja klatki piersiowej u mężczyzn – jak zacząć?


Golenie klatki piersiowej nie musi oznaczać pozbywania się całego zarostu. W niektórych przypadkach wystarczy, że opanujesz dziką dżunglę włosów i wykarczujesz za pomocą trymera te najmniej estetyczne fragmenty, tj. na ramionach, wokół szyi czy na brzuchu. Możesz przyciąć długie włosy na klacie maszynką do włosów lub przerzedzić je tymi specjalnymi nożyczkami z ząbkami. Twoja kobieta z pewnością wie, jak się nazywają.

Jeśli jednak planujesz zgolenie całej klaty, wybierz porządny krem do depilacji dla mężczyzn oraz ostrą maszynkę. Doskonale spisze się krem do twardego zarostu Proraso (czerwony), który zmiękczy włosy i ułatwi golenie. Przygotuj też balsam, który złagodzi podrażnienia oraz odkazi skórę po goleniu. Nie chcesz przecież, by na gładkiej jak pupa niemowlęcia skórze pojawiła się wysypka, prawda?

Depilacja laserowa mężczyzn


Alternatywą dla maszynki jest depilacja laserowa klatki piersiowej. Jest najbardziej skuteczna, a efekty będą zdecydowanie trwalsze. Zabieg trzeba powtarzać co jakiś czas, jednakże jego zaletą jest duże bezpieczeństwo. Depilacja laserowa nie wywołuje podrażnień, bólu oraz wrastania włosów. Wady? Niektóre typy depilacji laserowej uniemożliwią Ci zażywanie kąpieli słonecznej przez kilka dni, gdyż potraktowana laserem skóra musi się zregenerować. Do tego typu zabiegów nie zachęca też cena, która wynosi od 200 do ok 600 zł.

Wybór należy do Ciebie


Po przeanalizowaniu wszystkich „za” i „przeciw”, możesz podjąć decyzję, która najbardziej odpowiada Tobie. Nie musisz zawracać sobie głowy oczekiwaniami innych, gdyż to Tobie na być wygodnie i to Ty masz się czuć ze swoją klatą dobrze. Kwestia zarostu jest w modzie męskiej wyjątkowo niewdzięczna. Jeszcze do niedawna królował trend na gładko ogolone lico, a producenci maszynek prześcigali się w reklamach skuteczności produktów. Dziś na topie jest zaś bujna moda „na drwala”, choć i tak pojawiają się już pierwsze pomruki wieszczenia jej rychłego przeminięcia. Po co zawracać sobie tym głowę?
Depilacja klatki piersiowej u mężczyzn budzi emocje, ale zupełnie niepotrzebnie. To po prostu jeden z zabiegów kosmetycznych, podobnie jak golenie brody czy obcinanie paznokci. Nasze zdanie jest jasne: nie ma absolutnie żadnego powodu do wstydu. A co Ty o tym sądzisz?

Szymon Sonik