Data modyfikacji:

Fryzura na zakola. Jak się czesać?

Powiększające się zakola to nie wyrok. Dobierając odpowiednią fryzurę możesz odciągnąć od nich wzrok lub ukryć pierwsze oznaki łysienia. Jakie fryzury męskie na zakola? Jakich unikać jak ognia? Podpowiadamy, jak ukryć zakola.

Jak ukryć zakola?

Fryzura na zakola: zaczes do przodu

Jednym ze sposobów na ukrycie zakoli jest fryzura „na pożyczkę”, w której rolę pożyczkodawców pełnią boki oraz góra głowy. Zaczesanie gęstych włosów do przodu sprawi, że zakola zostaną zakryte niejako z obu stron, zarówno od boku, jak i od góry. Odpowiednim cięciem uda ci się uzyskać prostą linię grzywki i jednolitą fryzurę. Do przygotowania tej fryzury należy zapuścić włosy średniej długości. Najlepiej sprawdzi się u osób o stosunkowo gęstych włosach.

Side part ukryje zakola

Klasyczny zaczes na bok wielokrotnie udowadnia nam, że jest fryzurą niemal dla każdego. Może być też ratunkiem dla łysiejących panów, bowiem asymetryczny charakter doskonale sprzyja zakryciu powiększających się zakoli. Jedno zakole zostanie zakryte przez zaczesane na bok włosy, natomiast drugie… zniknie! Wyznaczenie przedziałka w linii zakola oraz wycieniowanie boku fryzury sprawi, że zakole płynnie przejdzie w side parta i stanie się niemal niewidoczne.

Fryzura na zakola typu postrzępiona grzywka

Panowie z miękkimi i rzadkimi włosami mogą skorzystać z metody zwiększającej objętość, tj. utrzymania artystycznego nieładu. Postrzępiona, stojąca grzywka w doskonały sposób zakryje zakola i odciągnie od nich uwagę. Najlepiej sprawdza się na włosach 6-7 centymetrowych, z nieco krótszymi bokami. Co ważne, do stylizacji włosów należy użyć lekkich, ale mocnych kosmetyków, zapobiegających opadaniu włosów. Świetnie nadadzą się pomady lub pasty o naturalnym wykończeniu. Aby dodatkowo utrwalić efekt, skorzystaj z lakieru do włosów.

Ukrywamy zakola u mężczyzn grzywką na bok

Choć zaczesywanie grzywki na bok kojarzy się głównie z fryzurą Justina Biebera, współczesna forma jest znacznie ciekawsza. Grzywka na bok wcale nie musi być nudna i równa. Zastosuj rockową, nieco postrzępioną wersję tej fryzury, a uzyskasz niezwykle męski i ciekawy efekt. Najlepszym przedstawicielem wspomnianego uczesania jest polski muzyk Tomasz Organek.

Cieniowanie po bokach

Zakola męskie uwidaczniają się najbardziej w momencie, gdy podkreślone są ze wszystkich stron linią włosów. Jeżeli pozbędziesz się więc włosów z boków głowy, zakola mogą całkowicie zniknąć. Taka fryzura na zakola sprawdzi się najlepiej u osób z dość szeroką, kwadratową lub trójkątną głową. Wówczas ścięcie boków wysmukli optycznie głowę i zminimalizuje zakola.

Łysina sposobem na ukrycie zakoli

Ostatnią fryzurą, o której wspomnimy jest… brak fryzury. Jeżeli twoje zakola są już wyjątkowo duże, na czubku głowy pojawia się placek, a włosy nie są specjalnie gęste i grube, często najlepszym rozwiązaniem jest całkowite pozbycie się włosów. Tym bardziej, że łysina już dawno przestała być czymś wstydliwym, a łyse gwiazdy kina lub sportu uznawane są wzory męskości i stylu. Do regularnego golenia głowy możesz użyć specjalnej maszynki nakładanej na palec, z rolkową prowadnicą. 

Jakich fryzur męskich unikać, gdy chce się ukryć zakola?

Najbardziej uwypuklającym zakola elementem fryzury są niewątpliwie długie boki. Kolejna rzecz to zaczesana do środka i kładąca się na czole grzywka. W takiej fryzurze widnieją dwa przedziałki, które podkreślają łyse miejsca. W przypadku rzadkich włosów złym pomysłem jest też utrzymywanie fryzury o jednolitej długości 1-2 centymetrów. Włosy nie mogą wówczas przykryć gołych zakoli, a prześwitująca spod nich skóra jedynie podkreśli ten efekt.

Kuracje przeciwko łysieniu

Należy wspomnieć, że zakrywanie zakoli to jedno, natomiast możliwa jest także walka z nimi. Za łysienie androgenowe odpowiada wszak aktywna forma testosteronu, czyli dihydrotestosteron (DHT). Stosując kuracje przeciwko wypadaniu włosów można nie tylko zatrzymać pogłębianie się zakoli, ale wręcz zainicjować odbudowę włosów. Skuteczne preparaty na łysienie znajdziesz tutaj.

Polecamy: