Data modyfikacji:

Modne fryzury dla nastolatków: 5 pomysłów


Jakie są najmodniejsze fryzury dla nastolatków w 2019 roku? Inspiracji warto szukać przede wszystkim wśród światowych gwiazd, które każdego sezonu wytyczają trendy. Prezentujemy 5 pomysłów na modną fryzurę dla nastolatka. Są dość łatwe w obsłudze, nie wymagają częstej ingerencji i wyglądają obłędnie. Poznajcie modne fryzury męskie dla nastolatków 2019.

Najpopularniejsze fryzury dla nastolatków:

1. Modern Quiff
2. Side Part (przeczytaj: jak ułożyć fryzurę typu Side Part)
3. Undercut
4. French Crop
5. Fryzura z grzywką

Fryzura typu Modern Quiff


Klasyczny quiff to nic innego niż doskonale znana w Polsce fryzura „na jeża”. Wygolone na zero boki głowy i bardzo krótka góra to wciąż popularny widok na ulicach miast. Wersja modern quiff jest nieco dłuższą wersją jeża, przypominającą nieco pompadoura. To zasługa mocno podwiniętej i wysokiej grzywki zaczesanej do tyłu, by nie spadała na oczy.

Modern Quiff jest fryzurą, której nie należy mocno przygładzać i najlepiej prezentuje się w rozmierzwionym stanie. Do jej ułożenia trzeba jednak użyć kosmetyków o bardzo mocnym chwycie (np. kleju, pomady lub pudru), które utrzymają włosy stojące pionowo do góry. Najlepiej prezentuje się u chłopców o prostych, niepodwijających się włosach. Optymalna długość włosów to  minimum 6 cm. Jeśli zaś chodzi o wykończenie, wybierz kosmetyk matujący, który nie sprawi wrażenia przetłuszczonych włosów.

Side Part, czyli fryzura, która jest już klasykiem


Side part, czyli klasyczny zaczes na bok, to fryzura, która pasuje mężczyznom niemal w każdym wieku. Choć kojarzy się z dżentelmenami i elegantami, noszą ją nawet kilkuletni miłośnicy dobrego stylu. Przepis na side parta jest wyjątkowo prosty. Wystarczy wyznaczyć na jednym boku przedziałek i zaznaczyć go np. trymerem. Cała sztuka ułożenia side parta polega zaś na zaczesaniu włosów na bok i przygładzeniu ich kosmetykiem.

Do stylizacji side parta najczęściej używa się pomad. W zależności od oczekiwanego efektu, możesz użyć pomady woskowej o wysokim połysku lub też matowej pomady wodnej. Ta pierwsza da podobny efekt co brylantyna do włosów, więc jeśli chcesz stworzyć fryzurę rodem z dwudziestolecia między wojennego, wybierz właśnie ją. Dzięki matowemu kosmetykowi do włosów uzyskasz zaś bardziej naturalny efekt.

Side part jest stosunkowo niską fryzurą, więc najlepiej pasuje do osób o pociągłej twarzy, które nie mogą sobie pozwolić na zbyt objętościowe uczesania. Dużą rolę odgrywa też jakość kosmetyku. Tanie pasty lub pomady do włosów nie utrzymają fryzury w ryzach przez cały dzień, więc już po chwili będą od niej odstawać niesforne pasma włosów.

Fryzura dla nastolatka: Undercut


Undercut w pierwszej chwili może przypominać inne popularne męskie fryzury: Modern Quiffa i Slicked Backa. Od tego pierwszego różni się przede wszystkim długością włosów, zwłaszcza grzywki. Włosy są tu nie tylko uniesione, ale i zaczesane do tyłu. Dzięki wycieniowaniu w kierunku od grzywki do czubka głowy, nie zachodzą na tył głowy i tworzą zwartą konstrukcję. Od slicked backa różni ich zaś to, że boki oraz tył głowy są wygolone. Dzięki temu undercut wygląda znacznie bardziej młodzieżowo i doskonale pasuje do stylu nastolatków.

Innym rodzajem ułożenia undercuta jest zaczesanie włosów na bok, a następnie zawinięcie ich do tyłu. To czasem jedyna opcja dla osób z kręcącymi się włosami lub zwichrowaną grzywką. W zależności od oczekiwanego efektu, do ułożenia undercuta możesz użyć matowego lub połyskującego kosmetyku. Matowa pomada lub puder stworzą bardziej rozmierzwiony, surferski look, zaś ta o wysokim połysku pomoże ci w stworzeniu eleganckiej fryzury. Ze względu na to, że undercut jest dość wysoki i odkrywa całe czoło, powinni jej unikać nastolatkowie z pociągłą twarzą lub wysokim czołem.

Ułożenie włosów: French Crop


Niejako przciwieństwem undercuta jest french crop. To również fryzura z wygolonymi bokami oraz  tyłem głowy, jednak polega na zaczesaniu włosów nie w tył, a w przód. Jest też znacznie krótsza od wszystkich poprzednich fryzur. W french cropie włosy powinny mieć długość ok. 3-5 cm. Jeśli nie chcesz, by twoja fryzura wyglądała niczym kask, zadbaj o to, by włosy były zmierzwione i utrzymane w zaplanowanym nieładzie. Posłuży ci do tego lekki kosmetyk do włosów o słabym chwycie, np. krem do włosów czy pasta. Najlepiej zdecydować się na środek o matowym wykończeniu. Połysk w połączeniu z typowym dla french cropa nieładem mógłby stworzyć wrażenie przetłuszczonych i zaniedbanych włosów.

Fryzura typu french crop to cięcie z grzywką, więc jest znakomitym rozwiązaniem dla osób z wysokim czołem. Nie jest przy tym zbyt wysoka i nie dodaje nadmiernie objętości. French crop może być również etapem przejściowym do modern quiffa, undercuta lub pompadoura.

Fryzura z grzywką


Złośliwi nazywają ją fryzurą „na Justina Biebera”, jednak nie odbiera jej to popularności i wciąż panuje na nią spora moda. Różni się nieco od typowego zaczesu z grzywką sprzed lat, bowiem rzadko kiedy układana jest na gładko. Współczesna wersja jest mocno zmierzwiona, pokręcona i przestrzenna, dzięki czemu osoby z kręcącymi się, niesfornymi włosami są zdecydowanie na wygranej pozycji. To kwintesencja uczesania w duchu „bad hair day”, czyli świadomego nieładu.

Do ułożenia nowoczesnej fryzury z grzywką nie musisz używać żadnych szczotek ani grzebieni. Zaczesz ją dłońmi na bok, tak aby grzywka samoczynnie ułożyła się nad czołem. Co ważne, musisz użyć do tego kosmetyku do pielęgnacji włosów, który nie zasycha i nie tworzy twardej skorupy. Musi mieć jednak na tyle mocny chwyt, by włosy nie opadały ci na oczy i nie poruszały się na wietrze. Rockowy i niepokorny wizerunek gwarantowany.