Uwaga! Do mycia okolic intymnych używaj wyłącznie dłoni. Gąbki i rękawiczki do kąpieli to wylęgarnia bakterii, której nie zawsze uda się pozbyć przed kontaktem z ciałem. Konieczne jest też odciągnięcie napletka i umycie wydzieliny zbierające się wokół żołędzia. Po kąpieli dokładnie osusz strefy intymne świeżym ręcznikiem i załóż świeżą bieliznę.
Wrażliwe męskie strefy mają pożyteczny mikrobiom, dlatego nie należy używać do mycia żelu pod prysznic, zapachowych mydeł czy szamponu do włosów.
Higiena intymna mężczyzn wymaga środka dostosowanego do wrażliwości i lekko kwaśnego odczynu pH środowiska.
Zaleca się więc użycie męskich kosmetyków do higieny intymnej, które nie powodują podrażnień, uczulenia i są bezpieczne dla „dobrych” bakterii. Najpopularniejsze są płyny i żele do higieny intymnej. Te drugie, dzięki swojej konsystencji, ułatwiają aplikację kosmetyku.
Męskie kosmetyki do higieny intymnej nie różnią się znacznie od tych kobiecych. Są jednak dostosowane do twardszej i bardziej owłosionej skóry. Często największą różnicą jest jednak bardziej męskie opakowanie, które adresowane jest do pasów wstydzących się skorzystać z
kosmetyków dla kobiet.
W składzie dobrych kosmetyków do higieny intymnej znajdziesz nie tylko środki czyszczące i neutralizujące bakterie, ale też substancje łagodzące podrażnienia, np. alantoinę czy d-panthenol. Składniki te będą pomocne zwłaszcza po goleniu genitaliów, jeździe na rowerze czy stosunku płciowym.
Dobry płyn do higieny intymnej dla mężczyzn wyeliminuje ryzyko infekcji bakteryjnej i pozwoli zachować świeżość na długi czas. Mimo iż kosmetyki te są bardzo delikatne, przy pierwszym użyciu użyj ich oszczędnie i obserwuj, czy nie pojawiają się reakcje niepożądane, np. swędzenie, wysypka lub pieczenie.
Polecamy:
Autor: Szymon Sonik