Data modyfikacji:

Guma do włosów czy pasta? Jak układać męską fryzurę?

Wśród kosmetyków do stylizacji włosów dwa najpopularniejsze to guma i pasta. Żele przemilczymy, bo choć można dostać je wszędzie, ich skuteczność nie jest najlepsza. Są mało trwałe, sklejają włosy i pozostawiają tłusty efekt. Czy jednak można używać gumy oraz pasty do włosów wymiennie? Guma do włosów czy pasta? Jakich produktów do włosów używać?

Guma do włosów czy pasta

Wzięliśmy na tapet te dwa kosmetyki głównie ze względu na łatwą dostępność. Można je kupić w każdej stacjonarnej drogerii, czego nie można powiedzieć chociażby o pomadach czy pudrach. Nie wspominamy też o wosku do włosów, ponieważ kosmetyk ten mocno natłuszcza włosy i nadaje się niemal wyłącznie do mocno połyskujących fryzur w stylu retro. Na koniec wyjaśnimy, dlaczego mogłeś zawieść się gumami oraz pastami dostępnymi w popularnych marketach.

Guma do włosów czy pasta? Różne kosmetyki, różne efekty

Pasty, gumy, kleje, pomady, woski, pudry, żele, glinki, lakiery – liczba preparatów do modelowania włosów dla mężczyzn może przytłoczyć. Tym bardziej nie można się dziwić, że wiele osób traktuje je jako tak samo, jakby były produktami zdolnymi zapewnić takie same efekty. Jak nie trudno się domyślić, przez takie myślenie można zrazić się, zupełnie niesłusznie, do konkretnego typu kosmetyku. Warto bowiem wiedzieć, że kosmetyki do stylizacji włosów dla mężczyzn należy dobrać do rodzaju włosów, ich twardości, długości, a także zaplanowanej fryzury.

Guma do włosów – jak używać?

Zaczniemy od gumy do włosów. Jest popularna głównie dlatego, że pozwala uzyskać bardzo mocny efekt i przypomina nieco żel do włosów. Jest jednak jego udoskonaloną wersją, zapewnia bowiem większą elastyczność włosów i nie skleja ich w skorupę. Guma do włosów męska jest też bardzo łatwa w użyciu. Wystarczy nałożyć odrobinę na kosmyki włosów, aby utrzymać je na miejscu. Ma dość lepką konsystencję, więc przed wmasowaniem we włosy warto rozgrzać ją w palcach.

Guma do włosów dobrze sprawdzi się w przypadku krótki lub średnich włosów (do ok. 5-7 cm). Jest kosmetykiem stosunkowo ciężkim, więc u osób o cienkich i miękkich włosach zupełnie się nie sprawdzi. Włosy będą wówczas jednocześnie mocno zlepione i oklapnięte. Podobnie stanie się w przypadku, jeśli nałożysz je na dłuższe włosy.

Pasta do włosów – jak używać?

Choć pasta do włosów może nieco przypominać gumę, jej zastosowanie jest zgoła inne. Służy głównie do modelowania włosów. Są rzecz jasna pasty do włosów o mocnym chwycie (np. popularna Got2b Beach Boy Surfer Look), jednak duża część past nie zapewnia wystarczającego utrwalenia włosów. Wpływa natomiast bardzo dobrze na układanie niesfornych włosów, nawet tych dłuższych, w side parcie, pompadourze czy slick backu. 

Trzeba pamiętać jednak o tym, że do utrwalenia należy użyć kolejnego kosmetyku – lakieru. Dostępne są lakiery w aerozolu oraz sprayu, przy czym te drugie łatwiej rozpylić równomiernie. Pasty do włosów warto też użyć w momencie, gdy celem nie jest utrwalenie fryzury na stałe, a jedynie lekkie utrzymanie jej w ryzach. Dzięki temu możesz uzyskać naturalny, nieco rozmierzwiony efekt.

Dlaczego warto kupić kosmetyki do włosów w Internecie?

Jeżeli testowałeś już wiele sklepowych kosmetyków i żaden z nich cię nie zadowolił, prawdopodobnie nie zaglądałeś do Internetu. Marketowe gumy i pasty do włosów być może są niedrogie, ale nie zachwycają jakością oraz skutecznością. Jeżeli twoje włosy są wyjątkowo niesforne, potrzebujesz czegoś ekstra. Sprawdź więc kosmetyki wysokiej jakości, stosowane w profesjonalnych studiach fryzjerskich i barberskich. Marki, którym warto zaufać, to chociażby Reuzel, Masveri, Layrite, Uppercut Deluxe, Pomp & Co., American Crew, Suavecito czy Schmiere.

Autor: Szymon Sonik