Data publikacji:

Jak wybrać tatuaż pasujący do Twojej osobowości? Wybór i pielęgnacja.

Biologia nie pozostawia mężczyznom wyboru. Zadanie maja jedno – muszą spodobać się partnerce. Koniec tej historii już znacie, jednak by się to stało, by owa wymarzona partnerka zwróciła uwagę na mężczyznę należy zrobić coś, by przekonała się, że ma do czynienia z prawdziwym samcem alfa. Z pewnością taką wskazówką będzie tatuaż. Pokaże, że nie obawiamy się bólu, mamy fantazję i dobry gust. Poza tym, dzięki efektownemu obrazkowi na ciele – partnerka będzie chciała nas oglądać bez ubrania, a to zdecydowanie lepiej!

Pierwsza i najważniejsza zasada! Idziemy do profesjonalnego studia tatuażu. Nigdy, przenigdy nie pozwalamy na swojej skórze komuś spróbować, nawet jeśli to nasz najlepszy kumpel. Nawet, jeśli zarzeka się, że jest mistrzem w tym fachu. Jeśli Cie nie stać na profesjonalnego tatuatora - nie rób tatuażu. Unikniesz w ten sposób niepotrzebnego kłopotu i zaoszczędzisz. Sprawdź najciekawsze pomysły na tatuaże męskie!

Tatuaż rękaw

Rękaw jest dla twardzieli - to droga i dość bolesna rozrywka. Przede wszystkim praktycznie niemożliwe jest wykonanie całego rękawa jednorazowo. Świetnym rozwiązaniem jest połączenie kilkunastu, czy nawet kilkudziesięciu tatuaży w jedną, niesamowita całość. Bardzo często rękaw powstaje przez kilka lat. Pojawiają się kolejne wzory, sentencje, obrazy. Rękaw zdecydowanie nie jest dla każdego.

Umięśniona ręka, ozdobiona efektownymi obrazami, czy to czarno-białymi, czy kolorowymi powinna być naszym znakiem rozpoznawczym. A wzory? Cóż, nie warto ulegać chwilowej modzie – decydując się na tatuaż musimy pamiętać, że jest na całe życie, pokażmy na swojej ręce to, co jest dla nas ważne. Nie warto tatuować sobie imienia dziewczyny - prawda jest taka, że zmieniają się one zdecydowanie za szybko!

Tatuaże na przedramię

Przedramię, a zwłaszcza wewnętrzna jego część świetnie nadaje się do tatuowania. Skóra jest delikatna, co niestety powoduje, że tatuaż w tym miejscu jest dość bolesny. Na tej właśnie części ciała świetnie sprawdzają się napisy, sentencje. Zarówno w ojczystym języku, jak i po łacinie. W tym miejscy efektownie wyglądają zarówno delikatne, jak również wyraźne wzory, nie musza tworzyć całości, jak w przypadku rękawa. Może to być pojedynczy znak, obraz, symbol.

Tatuaże: wzory męskie

Trudno mówić o wzorach, bo tatuaż, przynajmniej dla niektórych, jest niezwykle intymną sprawą. Męskie tatuaże są bardzo różnorodne. Niektóre „trupie czaszki” mają nieco pierwotne znaczenie – przestraszyć przeciwnika. Pojawiają się również regularne celtyckie wzory, a także delikatne napisy, zawierające imiona i daty urodzin dzieci. Nie będziemy się jednak w tym miejscu rozwodzić, jaki wzór jest efektowny, a jaki nie. To indywidualna sprawa każdego z Was. 

Tatuaż jest wasza ozdobą, waszym znakiem rozpoznawczym, a jeśli trzeba – tarcza obronną. Pokażcie w nim siebie, jacy naprawdę jesteście. Co kochacie, a czym gardzicie. Zawsze najbardziej fascynują te tatuaże, które miały coś więcej, niż tylko ciekawy i dobrze wykonany obraz - niosły przesłanie.

Jak dbać o tatuaż? 

Przede wszystkim unikać słońca. To chyba najważniejsza zasada. A jeśli już kochacie prażyć się na plaży– pomyślcie o waszych malunkach. Z pewnością krem z filtrem, co najmniej 50 UV będzie odpowiedni. Świeże tatuaże w żadnym wypadku nie powinny być narażone na słońce. Dlatego idealna porą na jego wykonanie jest jesień lub zima. 

Pielęgnacja tatuażu

Chwilę po zrobieniu naszego wymarzonego tatuażu – tatuażysta owija go folią i zakleja papierowym plastrem. Bardzo ważne jest, by pamiętać, że tatuaż jest raną i jak ranę należy go traktować. Jednak nie chodzi tu o zaklejanie go folią i ściągniecie po kilku dniach. Nic bardziej mylnego. Tatuaż jest raną i musimy dbać, by nie dopuścić do zakażenia i nie podrażnić go dodatkowo.

Należy go przemywać woda z mydłem dla niemowląt lub specjalnym, które możemy kupić u tatuatora. Nie możemy dopuścić do pękania naskórka w wyniku przesuszenia. Tatuaż musi być cały czas tłusty i posmarowany odpowiedni warstwą tłustego kremu (na przykład Alantan). Tatuaż goi się do momentu, gdy jest wypukły. Musi zejść każdy strupek, najlepiej, by w ogolę nie dopuścić do ich utworzenia.