Data publikacji:

Modne męskie fryzury. Krótkie, długie, klasyczne i na bok

Nie ma lepszego sposoby na poprawienie własnego wyglądu jak zmiana fryzury. To od dobrania pasującego do twarzy uczesania i zrzucenia zbędnych kilogramów rozpoczyna się większość spektakularnych przemian. Jaką fryzurę wybrać i w jaki sposób dobrać ją do kształtu twarzy? Przedstawiamy modne męskie fryzury.

Popularne fryzury męskie – nowoczesne i klasyczne

Za pomocą fryzury możesz sobie dodać lub odjąć lat. Nie oznacza to jednak, że fryzury klasyczne zarezerwowane są dla starszych panów. Wręcz przeciwnie, decydują się na nie głównie młodzi mężczyźni, chętnie nawiązujący do stylu retro. Zaletą klasycznych fryzur męskich, np. side part czy quiffa jest ponadczasowość. W ten sposób układano włosy 50 lat temu i tak układa się też dziś. Jeśli zdecydujesz się na jedną z klasycznych fryzur, możesz mieć pewność, że za kilka lat nie będziesz musiał wstydzić się własnych zdjęć.

Z drugiej strony mamy fryzury nowoczesne. Mają znacznie krótszy okres „życia”, ale pozwalają wyróżnić się w tłumie. Jeśli lubisz szokować, interesujesz się modą męską i możesz pozwolić sobie na ekstrawaganckie fryzury, nic nie stoi na przeszkodzie, by ich spróbować. Za 5 lat pewnie będą wyglądały komicznie, ale kto by się tym przejmował?

Kosmetyki do włosów, bez których ani rusz

Wybierając fryzurę inną niż klasyczny jeż zazwyczaj musisz liczyć się z tym, że będzie wymagała układania. Trudno o dobrą i modną fryzurę, która nie wymaga codziennego układania. Nawet uczesania w duchu artystycznego nieładu są zazwyczaj skrupulatnie przemyślane, a każdy kosmyk  ma swoje miejsce. Będąc u fryzjera poproś o wskazówki dotyczące stylizacji włosów i spytaj jakich kosmetyków do tego użyć. 

Świat męskich kosmetyków do włosów już dawno nie kończy się na żelu do włosów. Dziś może dostać doskonałej jakości pomady, kremy, pianki, woski, gumy, pudry, glinki czy pasty do włosów, a każdy z tych produktów ma nieco inne właściwości. Mocny chwyt czy lekki? Mat czy połysk? Pomada wodna czy woskowa? To wybory, które musisz podjąć samodzielnie. 

Fryzury nie dla każdego

Zanim zdradzimy, jakie są najmodniejsze fryzury męskie, podkreślimy jasno: nie każdemu pasuje każda z nich. Wiele zależy od kształtu twarzy, wysokości czoła, głębokości zakoli, obłości głowy oraz wielu innych czynników. Jedne fryzury mają za zadanie poszerzyć optycznie głowę, inne ją wydłużyć. Znając charakterystykę własnej twarzy łatwiej dobierzesz odpowiednie uczesanie. Inna sprawa, że profesjonalny barber powinien doradzić ci fryzurę, która podkreśli twoje atuty.

Krótkie fryzury męskie

Buzz cut

To zdecydowanie hit ostatnich lat. Zaletą buzz cuta jest przede wszystkim fakt, że nie wymaga jakiejkolwiek interwencji. Jest to bardzo krótka fryzura „na jeża” z delikatnie wygolonymi bokami. Najciekawszym jej wyróżnikiem jest jednak wyraźnie zaznaczona linia strzyżenia na czole z charakterystycznymi kątami prostymi. Dzięki temu, że pielęgnacja fryzury typu buzz cut wymaga jednie regularnego podgalania maszynką, jest to najlepszy wybór na czasy pandemii i samoizolacji.

Side part

Side part jest jedną z najpopularniejszych klasycznych fryzur. To nic innego, jak zaczes na bok. W zależności od tego, jaki rodzaj pomady użyjesz, możesz uzyskać fryzurę niską i połyskującą lub obfitą i matową. Aby nieco podnieść włosy i uniknąć nadmiernego ulizania użyj do stylizacji okrągłej szczotki.

Undercut

Undercuta rozpoznasz po wygolonych bokach oraz tyle głowy. Góra jest nieco dłuższa, a grzywka kładzie się na bok i wędruje do tyłu. Undercut może być stworzony zarówno na krótkich, jak i średniej długości włosach. To jedna z tych fryzur męskich, która wyszczupla i wydłuża optycznie twarz. Dobrze pasuje więc mężczyznom o szerokiej szczęce i kanciastych rysach twarzy.

Fryzury męskie średniej długości


Slick back

Mocno napomadowane, błyszczące i ściśle przylegające do głowy włosy to zapowiedź fryzury dla odważnych. Slick back jest niewątpliwie klasyczną, ale i bardzo modą fryzurą. Może być wykonany w wersji z długimi lub wygolonymi bokami. Najschludniej prezentuje się na prostych, niepofalowanych włosach. Nie nadaje się dla panów z wyraźnie zarysowanymi zakolami. 

French crop

Wygolone boki i dłuższa góra mogą przyjąć także french cropa. Fryzura ta powinna być Polakom doskonale znana, gdyż przypomina nieco szlachecą czuprynę. Długie włosy znajdujące się na czubku głowy swobodnie opadają na oczy i mocno odcinają się od wysoko ciętych boków. 

Pompadour

W fryzurze typu pompadour długa jest przede wszystkim grzywka. Zaczesuje się ją do góry i do tyłu, tworząc bardzo obfitą, rockową falę. Dalsza część włosów cieniowana jest w kierunku czubka głowy i swobodnie opada. Wymaga utrwalenia za pomocą pomady wodnej lub woskowej o średnim połysku. Kluczem do stworzenia schludnego pompadoura jest umiejętne nadanie objętości w przedniej części. 

Długie fryzury męskie

Długie włosy zaczesane na bok

Najtrudniejszym momentem zapuszczania włosów jest okres przejściowy między starą i docelową fryzurą. Jeśli zamierzasz zapuścić długie włosy i nie wiesz, co zrobić, gdy będą miały średnią długość, rozważ zaczes na bok. Długie włosy zaczesane na bok wyglądają dobrze zarówno wtedy, gdy są kręcone, jak i po wyprostowaniu. W ciągu dnia niezbędne będzie jednak użycie pomady o mocnym chwycie, by kosmyki nie opadały na oczy. Użyj kosmetyku o niskim połysku, by długie włosy nie wydawały się tłuste.

Długie włosy z wygolonymi bokami

Największym problemem długich fryzur jest to, że momentami mogą wyglądać na zaniedbane. Włosy mocno odstające na boki poszerzają optycznie głowę, a nie każdemu taki busz na głowie pasuje. Jak połączyć długą fryzurę z nowoczesnością? Dobrym pomysłem jest wygolenie boków oraz karku, pozostawiając pasmo długich włosów pośrodku. Taką fryzurę można wiązać w kucyk, koński ogon lub samurajski kok.

Długa grzywa zaczesana do przodku

Jeśli masz kręcone włosy i nie wiesz co z nimi zrobić, mamy doskonałą propozycję. Postaw na obfity zaczes włosów do przodu. Bujna grzywa doskonale pasuje do rockowego, casualowego stylu. Do ułożenia go niezbędne są lekkie kosmetyki do włosów – pudry, lekkie pomady wodne czy kremy. Unikaj tych, które mogłyby zbyt mocno skleić kosmyki w jedną masę. Męskie fryzury z grzywką to świetny pomysł na ukrycie wysokiego czoła lub zakoli. 

Męski bob

Mogłoby się wydawać, że klasyczna fryzura z przedziałkiem na środku odeszła już do lamusa. Nic bardziej mylnego. Wciąż ma wielu zwolenników i wcale nie musi wyglądać źle. Najlepiej pasuje mężczyznom o mocnych rysach twarzy. Jest to bowiem dość subtelna i delikatna fryzura, dlatego najlepiej wykorzystać ją jako kontrast do szerokiej szczęki czy gęstego zarostu. Na tle drobnej i obłej twarzy da metroseksualny efekt. Jeżeli twoje włosy mają skłonność do przetłuszczania, nie jest to fryzura dla ciebie. Męski bob dość mocno podkreśla przetłuszczające się włosy. 

Surferski look

Nieco podobną fryzurą do boba jest uczesanie w surferskim stylu. Różni się w zasadzie tym, że jest stworzony na kręconych włosach. Nie ma też wyraźnie podkreślonego przedziałka, jednak włosy powinny spoczywać równomiernie po obu stronach głowy. Do ułożenia surferskiego looku najlepiej użyć lekkiej pianki do włosów. Najlepiej wygląda na dość cienkich i delikatnych włosach.