Data modyfikacji:

Stylowo i ciepło zimą - męskie stylizacje na mroźne wieczory

Nadeszła zima a więc każdy dbający o siebie mężczyzna powinien pomyśleć nad stylizacjami na mroźne wieczory. Pierwszym elementem, który należy wybrać, jest zimowy płaszcz męski. Stanowić on będzie główny element kreacji. Do niego dopasowywane będą kolejne części ubioru.

Stylowo i ciepło zimą

Jaki płaszcz męski wybrać?

Wybór naszego płaszcza powinniśmy zacząć od dobrania odpowiedniego kroju oraz koloru. 

Niepodważalną klasyką jest czarny lub granatowy płaszcz. Jeśli zdecydujemy się na minimalizm kroju oraz brak dodatków w postaci wzorów czy ozdobnych zamków, nadamy całości stylizacji elegancki sznyt. Równie popularnymi kolorami płaszcza, lecz zarazem dopuszczającymi większą ilość modyfikacji w kreacji, są kolory szary i brązowy. W tych przypadkach można pokusić się o płaszcz w ostatnio popularną kratę. Nada to całości naszej kreacji, popularnego ostatnio, staromodnego zabarwienia.

Pora roku wymaga od nas odpowiedniego zabezpieczenia przed temperaturą także następną rzeczą, o której trzeba będzie pomyśleć jest ocieplenie oraz materiał, z którego wykonany jest płaszcz. Odpowiednie ciepło zapewni nam zawsze wełna, równie dobrze będzie sprawdzać się połączenie wełny z poliestrem. Można pomyśleć również o dodatku w postaci odpinanego kaptura. Sprawdzi się on świetnie w przypadku nieprzewidzianych zmian pogodowych. Męsko może wyglądać ocieplenie takiego kaptura futrem.

W zimowe wieczory praktyczniejszym wyjściem od guzików może okazać się zamek błyskawiczny. Zapinanie guzików zmarzniętymi palcami może okazać się czasochłonne. A jeśli jesteśmy już przy dłoniach; jak zatem zapewnić im odpowiednią ochronę i nadać całości kreacji odpowiedni styl?

Parę słów o doborze rękawiczek

Najlepiej w każdych warunkach sprawdzą się zawsze minimalistyczne, czarne, skórzane rękawiczki. Warto zwrócić uwagę na fakt, że czarne rękawiczki będą pasowały do każdego koloru płaszcza.

Warto ewentualnie pokusić się o rękawiczki pikowane. Należy pamiętać o ochronie palców, ponieważ to tam znajdują się wrażliwe na zmiany temperatury zakończenia układu nerwowego. Gdy zapewniliśmy ochronę dłoniom, możemy przejść do równie ważnego, a może nawet ważniejszego etapu doboru naszej kreacji, jakim jest wybór czapki.

Jakie czapki męskie brać pod uwagę w wyborze kreacji na zimę?

Jeśli stawiamy na minimalizm i elegancję trafnym wyborem będzie prosta materiałowa czapka ze ściągaczem z dodatkiem loga, którejś ze znanych firm. Jeśli wybraliśmy wcześniej dodatek dopinanego płaszcza z futrem możemy rozważyć kupno popularnej uchatki. Czapka tego typu zapewni doskonałą ochronę dla uszu, a jej futrzane elementy będą współgrać z futrem w kapturze.

Jeśli chcemy wykazać się odrobiną ekstrawagancji lub przepadamy za sportowym stylem można zdecydować się na czapkę typu narciarskiego z pomponem. W tym przypadku do wyboru mamy szeroką gamę kolorów, mogących odróżnić naszą kreację oraz nadać jej żywego tonu. Kolor czapki powinien współgrać naturalnie z wcześniej dobranymi rękawiczkami. Czapki męskie mogą czasami zaburzyć ład fryzury lecz są w zimie koniecznością.

Żadna kobieta nie zechce pociągającego nosem mężczyzny. Żeby łatwo się nie przeziębić, następnym krokiem w zapewnieniu sobie ochrony, przy uwzględnieniu dobrego stylu i smaku, będzie ważna decyzja. Panowie: wolicie szalik czy komin?

Szalik męski czyli stare i sprawdzone rozwiązanie

Szaliki mają za sobą długą i sprawdzoną historię w męskim stylu. Przy wyborze tej części ubioru musimy uwzględnić jak wiele miejsca nasz płaszcz zostawia nam w okolicach szyi. Im więcej tego miejsca tym szalik powinien być grubszy i dłuższy. Najwięcej ciepła zapewni nam wełna. Do czarnego płaszcza pasowały będą szaliki zarówno czarne jak i w jasnych odcieniach, lecz stonowanej kolorystyce.

W przypadku innych kolorów płaszcza możemy pozwolić sobie, na przykład, na dobór koloru szalika do nastroju jaki akurat mamy. Warto zwracać uwagę na szczegóły zatem czymś co może nas odróżnić od innych, zawsze będzie dodatek plecionych frędzli. Urozmaicą one nieco całość kreacji. A jeśli preferujemy trochę mniej popularne rozwiązanie?

Komin męski - stosunkowo nowa, stylowa opcja dla Panów

Komin w odróżnieniu od szalika ma zszyte końce. Może okazać się cenny gdy akurat zapomnimy czapki, ponieważ w łatwy sposób można nałożyć go na głowę. Istnieje ryzyko, że dzięki dużej średnicy może źle przylegać do okolic szyi, dlatego powinniśmy wyjątkowo zwrócić uwagę na ten aspekt. Komin wydaję się również odrobinę mniej od szalika popularnym rozwiązaniem, zatem jeśli chcemy trochę się wyróżnić - będzie to dobry wybór. Kolor tego dodatku powinien naturalnie współgrać z wybranymi wcześniej rękawiczkami oraz czapką.

Całości kreacji dopełnią ciepłe buty. Warto pomyśleć nad takimi, z futrzanymi elementami, jeśli wcześniej takowe wybraliśmy. Klasyką zawsze będzie skóra, do uszatki natomiast pasować będą trapery.