Data modyfikacji:

Co na 30. urodziny dla faceta? Jaki prezent na 30. urodziny dla faceta wybrać?

Trzydzieste urodziny często są umownie uznawane za magiczną granicę kończącą wciąż lekko beztroski okres młodego dorosłego. Chociaż pewien okres życia bezpowrotnie się kończy, zaczyna się inny, „bardziej dojrzały” czas w życiu, nierzadko powiązany z czasem zakładania rodziny i wychowywania dzieci. Bez względu na rzeczywistość, warto wyróżnić kolejną dekadę życia wyjątkowym upominkiem. W takim razie co na 30. urodziny dla faceta może być trafionym prezentem? Na co warto zwrócić uwagę? Poniżej przedstawiamy zbiór inspiracji w różnych przedziałach cenowych.
prezent na 30 urodziny dla faceta

Skok ze spadochronem

A gdyby tak rzucić wszystko i rzucić się z wysokości? Spokojnie, oczywiście ze spadochronem! Tego typu aktywność do dobry pomysł na prezent dla mężczyzny, który nigdy tego nie robił, ale nie boi się wyzwań i lubi próbować nowych rzeczy. Całe wydarzenie trwa około 1,5 godziny. Z pewnością zapamięta je na bardzo długo! Nie trzeba mieć żadnych umiejętności przed skokiem: wszystko wytłumaczą i zaprezentują doświadczeni instruktorzy.

Smartband do mierzenia kroków

 Smartband jest upominkiem, z którego ucieszą się szczególnie aktywni mężczyźni, chociaż ci mniej ruchliwi również powinni się zainteresować codziennym zliczeniem kroków. Często bowiem nie jesteśmy świadomi, ile kilometrów pokonujemy o własnych nogach każdego dnia. Smartband pomoże monitorować dzienną aktywność i w razie potrzeby ją korygować. Już po kilku dniach zobaczysz, jak twój facet z zainteresowaniem śledzi, ile kroków danego dnia zrobił i będzie robić wszystko, żeby ten dystans zwiększać o kolejną setkę lub tysiąc. Stąd już krok do lepszej kondycji, sylwetki, a przede wszystkim zdrowia.

Kurs kiperski (degustacja piwa)

 Jeśli twój mężczyzna jest amatorem różnego rodzaju piw, a ty zastanawiasz się, co można kupić na 30. urodziny dla faceta, z pewnością spodoba mu się ta propozycja. Kurs kiperski to nie tylko degustacja piw z całego świata, ale także świetna okazja do zapoznania się lepiej z tym alkoholem. Na kilkugodzinnym szkoleniu jego uczestnik zapozna się bowiem z historią piwa i jego tajnikami, a także poszerzy słowniczek prawdziwego znawcy tego trunku. Ponadto kurs nauczy, jak prawidłowo podawać ten alkohol, a także jak wybierać go w sklepie. Wiedza ta z pewnością przyda się nie tylko jego uczestnikowi, ale również najbliższym mu osobom, wśród których zyska uznanie. Szkolenie kończy się certyfikatem ukończenia kursu kiperskiego pierwszego stopnia.

Słuchawki bezprzewodowe

 Wciąż zastanawiasz się, co kupić na 30. urodziny dla faceta? Jeśli lubi słuchać dużo muzyki, podcastów lub audiobooków, a poza tym idzie z duchem czasu, z pewnością ucieszy się ze słuchawek bezprzewodowych. Dlaczego akurat bezprzewodowych, a nie tradycyjnych z kablem? Zapewniają znacznie większy komfort użytkowania niż te, które posiadają kabel. Wystarczy je założyć i sparować z urządzeniem (np. telefonem, komputerem), aby cieszyć się dźwiękiem.

Dostępne na rynku urządzenia mają naprawdę doskonałą wytrzymałość na ładowaniu ich akumulatorów, dzięki czemu nie trzeba co chwilę pamiętać o ładowaniu bądź obawiać się, że słuchawki leżące w etui jednak są rozładowane. Możesz wybierać spośród wielu opcji słuchawek: dokanałowych, nausznych, dousznych, wokółusznych lub zausznych. Ich ceny zaczynają się nawet od kilkunastu złotych.

Te droższe często jednak posiadają dodatkowe usprawnienia, aktywną redukcję szumów, redukcję szumów mikrofonu, odporność na deszcz i pot czy długi czas działania na akumulatorze. Firmy, które oferują dobre słuchawki bezprzewodowe, które sprawdzą się na 30. urodziny dla faceta, to m.in. Sony, JBL, Panasonic, Philips, Skullcandy, Apple, Samsung, JVC.

Zabieg pielęgnacyjny twarzy dla mężczyzn

 Czasy, w których dbanie o dobry stan cery przez facetów było „niemęskie”, na szczęście odeszły w niepamięć. Dzisiaj nikogo już nie dziwi mężczyzna w gabinecie kosmetycznym, który pragnie mieć nienaganną twarz. Jeśli twój facet przykłada wagę do codziennej pielęgnacji cery, a ty wciąż nie wiesz, co kupić facetowi na 30. urodziny, postaw na specjalny zabieg pielęgnacyjny w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Twój mężczyzna z pewnością doceni ten upominek, szczególnie jeśli zawsze powinien profesjonalnie i nienagannie wyglądać (np. na spotkaniach biznesowych lub podczas ważnych delegacji). Nie tylko on i jego skóra będą ci wdzięczni! Koszt takiej atrakcji zaczyna się od 100 zł.

Lot w tunelu aerodynamicznym

 Lot w tunelu aerodynamicznym to atrakcja, podczas której uczestnik w specjalnie przygotowanej tubie może poczuć się, jakby skakał ze spadochronem. Tuba produkuje wiatr o bardzo dużej prędkości (200 km/h), dzięki czemu dorosły człowiek jest w stanie utrzymać się ponad powierzchnią ziemi i „fruwać”. Atrakcja ta, mimo że nie odbywa się kilka kilometrów nad ziemią, wyzwala podobny poziom adrenaliny, co skok z wysokości.

Aby wziąć udział w locie w tunelu aerodynamicznym, nie trzeba mieć wcześniejszego przygotowania: wszystko na miejscu wytłumaczą doświadczeni instruktorzy. Wzięcie udziału w takim wydarzeniu może być impulsem do nowej pasji! Cena lotu to około 250 zł.

Skórzany portfel

Co na 30. urodziny dla faceta? Nie da się zaprzeczyć, że skórzany portfel to uniwersalny upominek, który z pewnością spodoba się każdemu mężczyźnie. Jeśli twój mężczyzna jest kierowcą, przy wyborze idealnego modelu portfela zwróć uwagę na to, czy pomieści on dowód rejestracyjny pojazdu. Dobrze też, jeśli portfel ma dużo przegródek na karty oraz oddzielną kieszonkę na monety. Miłym akcentem będzie też wygrawerowanie inicjałów obdarowywanego mężczyzny, Tego typu upominek będzie mu służyć przez wiele lat.
Autorka: Agnieszka Ragus-Suszczyńska