Data modyfikacji:

Fajna fryzura męska, czyli jaka? Jakie są fajne fryzury męskie?

Obecnie coraz więcej mężczyzn poszukuje informacji na temat fajnych fryzur męskich, które pozwolą wyróżnić się z tłumu i poczuć się pewnie. Zapoznanie się z dostępnymi możliwościami jest sensowne nie tylko tuż przed wizytą u fryzjera. Rozmaitymi fryzurami można rotować i wykonywać je w zależności od tego, na co dokładnie mamy ochotę. Warto dopasować je także do okazji. Dowiedz się, jaka jest fajna fryzura męska i na co zwrócić uwagę, dobierając ją do siebie.
fajna fryzura męska

Trendy w cięciach i stylizacji włosów męskich

Aktualnie prym wiodą fryzury, w których stawia się przede wszystkim na naturalność. Dzięki temu uzyskujemy świeży, lekki look, który nie sprawi wrażenia ulizania ani przytłoczenia. Najpopularniejsze są fryzury z odrobiną artystycznego nieładu lub takie, które są łatwe w wykonaniu i szybkie w porannym stylizowaniu. Obecnie częściej niż kiedyś wybieramy również kosmetyki, które nie mają obciążającej formuły. Warto zwracać uwagę również na to, by miały naturalny, przyjazny skład i ładny zapach. Jakie można wymienić fajne męskie fryzury?

Buzz cut, czyli krótka i prosta fryzura

Buzz cut to chyba najprostsza i najbardziej praktyczna w noszeniu fajna fryzura męska. Polega na podcięciu włosów na dosłownie parę milimetrów na całej powierzchni głowy. Jest to jednak taki rodzaj fryzury, który bardzo uwydatnia nieforemny kształt głowy lub niedoskonałości, które czasami znajdują się na skórze głowy. Buzz cut świetnie łączy się zarówno z brakiem zarostu, jak i z krótką brodą. Połączony z dłuższą brodą może jednak prezentować się równie świetnie. Jeśli dysponujemy maszynką, fryzurę można formować samodzielnie w domu, a wizyty u fryzjera nie będą już konieczne. Włosów nie trzeba w żaden sposób układać – wstajesz i jesteś gotowy!

Messy hair, czyli artystyczny nieład

Messy hair to rodzaj fryzury, która przywodzi na myśl artystyczny nieład. Żeby ją wykonać, trzeba posiadać krótsze włosy po bokach i z tyłu oraz dłuższe w przedniej części twarzy, tuż nad czołem. Grzywka powinna mieć około 7 cm długości. Jak zrobić fajną fryzurę męską typu messy hair? Trzeba suszyć włosy, trzymając głowę w dół. W następnej kolejności warto nałożyć prestyler, a później uformować włosy za pomocą pudru czy bardzo lekkiego kremu do włosów o matowym wykończeniu. Fryzurę stylizujemy, ugniatając włosy i zaczesując je palcami w różne strony. Dzięki temu uzyskujemy świetny, luźny i surferski wygląd, który sprawdzi się niezależnie od okazji.

French crop – tzw. czapka

French crop to fryzura, która nie wymaga praktycznie żadnej stylizacji. W tym przypadku włosy po bokach przycinamy na bardzo krótko, natomiast w górnej części głowy pozostawiamy dłuższe – nawet do 3–4 cm pasma. Taki rodzaj cięcia od razu kojarzy się niektórym z czapką. French crop doskonale pasuje do różnych kształtów twarzy. Włosy są wówczas na tyle krótkie, że nawet po wstaniu z łóżka wyglądają dobrze. W skrajnych przypadkach warto jednak użyć kremu lub pudru do włosów, który delikatnie je odświeży, utrzyma w ryzach i nada objętość. French crop to idealny wybór do twarzy o kształcie diamentowym czy kwadratowym, ale śmiało może być noszony także przez mężczyzn o twarzach podłużnych.

Side part – klasyczna asymetria

Side part to fryzura łącząca w sobie cechy klasyki i nowoczesności jednocześnie. Sprawia to, że jest wyjątkowo uniwersalna i ceniona przez mężczyzn, którzy preferują zarówno sportowy, jak i elegancki styl na co dzień. Tego rodzaju uczesanie idealnie sprawdzi się u osób, które w tygodniu muszą ubierać się nieco bardziej formalnie, natomiast w weekendy uwielbiają styl casualowy. Side part to praktyczna fryzura z przedziałkiem, pasująca do różnych długości włosów.
Podczas wizyty u fryzjera lub barbera ponownie pozostawiamy krótsze włosy przy uszach, natomiast w kierunku górnych części głowy nieco dłuższe. Tutaj jednak przejścia pomiędzy długościami są bardzo subtelne i nie rzucają się w oczy, w przeciwieństwie do przykładowo french cropa. Side part niestety nie sprawdza się w przypadku mężczyzn z widoczną nadwagą. Dobrze prezentuje się u osób o trójkątnej i prostokątnej szczęce.

Under cut, czyli uczesanie do tyłu

Under cut to charakterystyczne zaczesanie włosów do tyłu. Pasuje zarówno do prostych, jak i kręconych włosów. Doskonale koresponduje z mężczyznami w różnym wieku. W tym przypadku można pokusić się o wiele atrakcyjnych wariacji fryzury – możliwe jest gładkie ulizanie włosów, wprowadzenie odrobiny nieładu czy dłuższej góry. Podobnie jak w przypadku poprzednich fryzur często spotkamy się tutaj z krócej przyciętymi bokami. Przy skroniach jednak włosy stają się coraz dłuższe. Przejścia pomiędzy różnymi długościami włosów nie są widoczne. W przypadku fryzury under cut bez kosmetyków do stylizacji włosów się nie obejdzie. Można zdecydować się tutaj nawet na cięższe propozycje producentów, takie jak guma, wosk, pomada czy krem, w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać.

Comb over – popularna zaczeska

To fryzura, która potocznie bywa nazywana również zaczeską. Charakteryzują ją krótko przycięte boki, natomiast dłuższa część włosów w przedniej i centralnej części głowy. Po wysuszeniu włosów konieczne jest ich zaczesanie na jeden bok. Dzięki temu zyskujemy ciekawą, asymetryczną fryzurę z delikatną grzywką. Tego rodzaju włosy to doskonała propozycja dla łysiejących mężczyzn, o cienkich i rzadkich włosach, ponieważ pozwoli zamaskować ubytki w owłosieniu. Wymaga jednak stylizacji przykładowo przy pomocy gumy oraz grzebienia. Zaczeskę wykonujemy właśnie przy pomocy akcesorium o wąsko rozstawionych zębach. Klasyczny comb over nie wykonamy wyłącznie rękami.
Zdjęcie: Envato Elements
Karolina Grad
Karolina Grad

Książki, muzyka i nowinki technologiczne – to jest to, co daje mi energię bardziej niż poranna kawa! Oprócz tego lubię rysować i tworzyć, a jeśli wystarczy mi dnia, wychodzę na spacer i zabieram ze sobą aparat!