Data publikacji:

Jakie fryzury męskie w latach 80. były modne? Jaką fryzurę z lat 80. nosić teraz?

Kolorowe lata 80. – dla niektórych czasy pełne kiczu, o których najlepiej zapomnieć na długo, a dla innych kopalnia modowych inspiracji. W dzisiejszym artykule na lata 80. spojrzymy przez pryzmat męskich fryzur. Jakie były wtedy modne fryzury męskie? Lata 80. mogą być pod tym względem kopalnią inspiracji. Zresztą przekonacie się o tym sami po lekturze poniższego wpisu. Zapraszamy!
jakie fryzury w latach 80. były modne

Fryzury męskie lata 80. – co było w modzie?

Szukacie inspiracji na modne fryzury męskie? Lata 80. to kopalnia pomysłów! Sprawdźcie, jakie fryzury były modne w tamtych latach. Zapnijcie pasy i ruszamy w modową podróż do przeszłości.

Fryzura Thomasa Andersa z Modern Talking

Thomas Anders to ikona lat 80.! Jego charakterystyczna fryzura sprawiła, że takie uczesanie w latach 80. zaczęli naśladować panowie. Zamysł był prosty – dłuższe, cieniowane włosy, które wywijają się na końcach. Oczywiście przedziałek na środku i objętość – taka fryzura musiała być duża. Wystarczył tapir i odpowiednie cięcie, aby wyglądać jak gwiazdor jednego z najpopularniejszych zespołów lat 80.

Najpopularniejsza fryzura męska lata 80. – na czeskiego piłkarza

Ta fryzura, inaczej nazywana „mullet”, to relikt lat 80., który pojawia się na wielu internetowych portalach w formie memów. Dzisiaj się z niej śmiejemy, ale kiedyś chcieli nosić ją wszyscy panowie. Grzywka z przodu, wycieniowana góra, dzięki której włosy zyskiwały objętość, i dłuższe włosy zapuszczone z tyłu. Brzmi jak fryzjerski koszmar, ale wtedy tę fryzurę nosiły największe gwiazdy, np. MacGyver, polski piłkarz Jacek Ziober czy Patrick Swayze. Dzisiaj powoli wraca ona do łask, ale właściwie w modzie damskiej. Podobne cięcie nosi chociażby sama Miley Cyrus.

Irokez

Lata 80. to nie tylko fryzury, które są kopalnią dla wszelkich memów czy internetowych żartów. To także dobry rock i jego legendy – o tych mówi się do dzisiaj. A jakie fryzury nosiły ówczesne gwiazdy rocka? Między innymi irokez. Gładko wygolone boki i wysoki czub. Nierzadko dodatkowo farbowany lub tleniony. Kwintesencja rockowych fryzur męskich z lat 80.

Burza włosów

Objętość, objętość i jeszcze raz objętość – to podstawa we wszystkich fryzurach z lat 80. Nic więc dziwnego, że w tamtych czasach panowie chętnie nosili na głowie po prostu burzę włosów. Wystarczy popatrzeć chociażby na zespoły muzyczne – Guns N' Roses, Kiss, Scorpions czy Bon Jovi. Włosy miały być długie i natapirowane. Nierzadko, aby osiągnąć taki efekt, panowie na tapirze nie poprzestawali i robili sobie trwałą ondulację (potocznie nazywaną „trwałą”), a następnie dokładnie rozczesywali loki, aby osiągnąć właśnie efekt burzy włosów. Miał być nieład i objętość.

Lata 80. – fryzury męskie modne do dziś. Czym warto się zainspirować?

Waszą inspiracją są lata 80.? Fryzury męskie z tamtego okresu są świetnym punktem wyjścia do stworzenia wielu modnych cięć. Grunt to patrzeć na nie z przymrużeniem oka i starać się dostrzegać pozytywy w każdym uczesaniu. W końcu nie trzeba odwzorowywać takiej fryzury 1:1, ale jedynie się nią zainspirować. Zatem jak zrobić to z głową, aby wyglądać stylowo, a nie kiczowato? Poniżej propozycje fryzur, które są zainspirowane latami 80.

Tleniony blond

Lata 80. to czas, kiedy panowie namiętnie farbowali i rozjaśniali włosy – i to przeważnie muzycy rockowi. Dzisiaj też można się tym zainspirować i poprosić fryzjera o rozjaśnienie kosmyków do jasnego, wręcz białego, blondu. Grunt to zachować naturalny odrost, co wpłynie na to, że fryzura będzie wyglądać naturalniej. Inspiracji szukajcie chociażby w zespole Depeche Mode. Martin Gore nosił tlenione blond włosy. Często sięgał też po kapelusze, a wtedy burza jego loków zasłaniała mu czoło, przypominając grzywkę. Taka fryzura i dziś byłaby szalenie modna. I sprawdzi się, nawet jeśli ma się proste włosy.

Klasyczne cięcie jak u Freddiego Mercury'ego

Freddie w swojej muzycznej karierze słynął z kontrowersji. Ale jego znakiem rozpoznawczym był biały top, duży wąs i włosy gładko zaczesane do tyłu. Oczywiście, aby fryzura trzymała się przez kilka godzin, była odpowiednio utrwalona żelem i lakierem. To sprawiało, że włosy wokalisty przypominały gładką taflę. Dzisiaj taki look też świetnie się sprawdzi. Gładko zaczesane włosy polubią panowie, którzy na co dzień wybierają styl smart casual. Ponadto to fryzura idealna dla fanów stylu rockowego. Gładko zaczesane włosy, czarna ramoneska, okulary i stylowy, ale jednocześnie zawadiacki look gotowy!

Burza loków

W latach 80. proste włosy zostały wyparte przez burzę włosów – w tym także burzę loków. Jeśli więc macie naturalnie kręcone włosy, to z nich korzystajcie. Podkreślcie skręt, korzystając ze specjalnych kosmetyków, i cieszcie się modną fryzurą w stylu lat 80. A jeśli chcecie nadać jej jakiś kształt, to zostawcie dłuższą górę i wygolcie boki. W latach 80. też noszono takie cięcia.

Irokez

Oczywiście dzisiaj nie musicie nosić wysokiego i kolorowego czuba. Irokezem można po prostu się zainspirować i stworzyć cięcie, gdzie boki są gładko wygolone, a góra zostawiona nieco dłuższa, co będzie przypominać irokez. Dodatkowo można podkreślić włosy żelem i stworzyć tzw. pazurki. Włosy będą wtedy jeszcze bardziej uniesione.
Fryzury męskie z lat 80. mogą być dzisiaj świetną inspiracją i mamy nadzieję, że nasz powyższy artykuł to udowodnił. A według was, które cięcie z lat 80. jest najgorsze, a którym śmiało moglibyście zainspirować się też dzisiaj? Pamiętajcie, że kosmetyki i akcesoria do układania i stworzenia wymarzonej fryzury znajdziecie na Ceneo.pl.
Zdjęcie: Envato Elements
Klaudia Borycka
Klaudia Borycka

Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.